Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Meruňky > A je po meruňkách

A je po meruňkách

vyslouzil (17608) - xxx.xxx.92.38 (?)
2.4.2020 9:26

Rouby nezmrznou.  Ať už jsou zapíchnuté v zemi nebo naroubované. Peckoviny jsem v dřívějších letech roubovával v únoru, pak přišly mrazy až ke 20 st. a nic se nestalo.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
   << Předchozí příspěvky | <...16, 17, 18, 19, 20...>   

A je po meruňkách

host - xxx.xxx.234.157 (?), 1.4.2020 13:42
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
To uz nie je normalne,2 tyzdne vkuse minusove nocne teploty, a kto vie co este bude do 15 maja
Připojit reakci   

A je po meruňkách

walter. (212) - xxx.xxx.168.103 (?), 1.4.2020 13:59

řekl bych, že to není nenormální, spíš je nenormální, že meruňky i broskvoně kvetou oproti průměru o 4 týdny dříve. Walter

Připojit reakci

A je po meruňkách

host - xxx.xxx.234.157 (?), 1.4.2020 14:15
U nas vychod 150 m.n.m este len par kvetov na marhuliach kvitne a broskyne zavrete. Po vcerajsich -8 na marhuliach tie otvorene kvety spalene, uzavrete maju zelene blizny. Broskyne zvonkove aj miskovite neposkodene
Připojit reakci

A je po meruňkách

Miroslavik (6) - xxx.xxx.85.204 (?), 1.4.2020 19:29
Blanensko 290m.n.m. Dnes ráno na severní straně domu -9°. Mrazy z minulého týdne květy přežily, ty dnešní už ne... Na jižní straně před domem mám velkopavlovickou a leskoru. Příští rok jsem rozhodnut postavit kolem stromů konstrukci z lešení (haki nebo klasické trubkové), celou ji obalit geotextilí a na noc uvnitř zapálit lojové svíce. Pokud nepomůže tohle, tak to už nechám na přírodě a smířím se s tím, že úroda bude holt jednou za 2-3 roky.
Připojit reakci

A je po meruňkách

walter. (212) - xxx.xxx.168.103 (?), 1.4.2020 20:41

určitě to pomůže, já meruňku zachránil v 2018, pověsil jsem na větve zakrývací plachty u udělal okolo stromu jakousi zástěnu. Uvnitř jsem v grilovacím kotlíku roztopil hnědouhelné brikety, navrch dal plech, aby teplo šlo do stran a ten rok jako jeden z mála jsem sklízel. To už ale byly na stromě plůdky 1cm a bylo jasné, že ten mráz je poslední. Letos máme do zmrzlých ještě daleko, tak jsem hodil už minulý týden flintu do žita. Walter

Obrázky:

Připojit reakci

A je po meruňkách

petertt (24) - xxx.xxx.176.68 (?), 2.4.2020 6:22
Dnes ráno - 9,2°C. Takýto aprílový mráz si nepamätám. Pred takouto teplotou sa už asi nedá nijak chrániť. Vyzerá to tak, že mi postupne zmrzli všetky vrúble, hlavne marhuľové. Pre tento rok je asi veľa vecí stratených a to nás čakajú ešte minimálne 2 mrazivé noci.
Připojit reakci

A je po meruňkách

Petr z H (694) - xxx.xxx.233.204 (?), 2.4.2020 7:27

Jak se pozná, že zmrzly všechny rouby? surprise Nenapadá mě důvod, proč by měly. Přes zimu ležely na mraze normálně a při rašení raší stejně jako stromy. Nebo tím, že je omotáte páskou, způsobíte jejich větší náchylnost na zmrznutí? wink

Připojit reakci

A je po meruňkách

host - xxx.xxx.176.68 (?), 2.4.2020 8:45
Myslel som to tak, že už narašené vrúble z februára sú spálené na tabak. Nie som si istý, či to ešte rozdýchajú...
Připojit reakci

A je po meruňkách

host - xxx.xxx.21.93 (?), 2.4.2020 7:52
Dneska ráno zase u nás -5°C a to to ešte po půlnoci vypadalo docela v pohodě. SZ Brna - Bystrc - jižní svah 250mnm. K. z B.
Připojit reakci

A je po meruňkách

vyslouzil (17608) - xxx.xxx.92.38 (?), 2.4.2020 9:26

Rouby nezmrznou.  Ať už jsou zapíchnuté v zemi nebo naroubované. Peckoviny jsem v dřívějších letech roubovával v únoru, pak přišly mrazy až ke 20 st. a nic se nestalo.

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | <...16, 17, 18, 19, 20...>   
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov pstruhov8.8.2020
Literatúra - hydina6.8.2020
Literatúra - hydina6.8.2020
Literatúra - hydina5.8.2020
Chov pstruhov4.8.2020
Chov pstruhov4.8.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů