A je po meruňkách



Miroslavik - (12) - 85.204 (?)
1.4.2020 19:29
Blanensko 290m.n.m. Dnes ráno na severní straně domu -9°. Mrazy z minulého týdne květy přežily, ty dnešní už ne... Na jižní straně před domem mám velkopavlovickou a leskoru. Příští rok jsem rozhodnut postavit kolem stromů konstrukci z lešení (haki nebo klasické trubkové), celou ji obalit geotextilí a na noc uvnitř zapálit lojové svíce. Pokud nepomůže tohle, tak to už nechám na přírodě a smířím se s tím, že úroda bude holt jednou za 2-3 roky.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1731) - 168.103 (?), 1.4.2020 13:07

smyslem je, že půda bude zastíněná a strom by nešel předčasně do mízy. Já mám takhle meruňku metr od severní polotové zdi z cihel a kamene a mám zjištěno, že slunce ozáří zeminu v okolí stromu až začátkem dubna. Bohužel v letošní teplé zimě narašila meruňka bez podstatného rozdílu oproti ostatním a květy komplet zmzly už minulý týden. Částečně by mohlo pomoci pěstování stromu u vysoké severní zdi, kde by na celou korunu stromu do poloviny dubna nesvítilo slunce nebo pěstovat v terénu na severním svahu. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.223 (?), 1.4.2020 13:43

Stará Ves u Přerova, -5,

pod broskev jsem dal kamna a topil od 2.45h do 7 tak snad to bude dobrý, ještě nekvete

uprostřed zahrady jsem zapálil pevně slisovaný hranatý baláík sena, trošku ho prolil a vydržel hořet 4h a zakuřovat stromy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.48 (?), 1.4.2020 18:01

Ty kameny se mi moc nezdají- stenou nebo podobnou akumulaci má i zem okolo stromku. Je pravda, že ta se ochlazuje spodní vrstvou zeminy, ale stejně tak kamen se ochlazuje zeminou. Teď zrovna jak to píši- je otázka co by udělal sud s vodou pod stromkem??? Zdali by "nestrhnul" ten největší mráz tím, že ten "mráz by jej musel zmražovat" - jak technicky krásně blbě formulované, ale snad srozumitelné. Sprejování by bylo také řešení, ale muselo by být trvalé ev cyklické dle množství vody a teploty vzduchu. Já pod meruňky asi před deseti dny dal zapálenou petrolejku, ale druhý den mne vzaly tak záda, že jsem to již neopakoval, ale mráz se opakoval a tak s meruňkami jsem se rozloučil.
IvanHorseman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.157 (?), 1.4.2020 13:42
To uz nie je normalne,2 tyzdne vkuse minusove nocne teploty, a kto vie co este bude do 15 maja
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1731) - 168.103 (?), 1.4.2020 13:59

řekl bych, že to není nenormální, spíš je nenormální, že meruňky i broskvoně kvetou oproti průměru o 4 týdny dříve. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.157 (?), 1.4.2020 14:15
U nas vychod 150 m.n.m este len par kvetov na marhuliach kvitne a broskyne zavrete. Po vcerajsich -8 na marhuliach tie otvorene kvety spalene, uzavrete maju zelene blizny. Broskyne zvonkove aj miskovite neposkodene
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Miroslavik - (12) - 85.204 (?), 1.4.2020 19:29
Blanensko 290m.n.m. Dnes ráno na severní straně domu -9°. Mrazy z minulého týdne květy přežily, ty dnešní už ne... Na jižní straně před domem mám velkopavlovickou a leskoru. Příští rok jsem rozhodnut postavit kolem stromů konstrukci z lešení (haki nebo klasické trubkové), celou ji obalit geotextilí a na noc uvnitř zapálit lojové svíce. Pokud nepomůže tohle, tak to už nechám na přírodě a smířím se s tím, že úroda bude holt jednou za 2-3 roky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 238.146 (?), 24.4.2022 15:54
U nás na chladnom severovýchode SK začína kvitnúť Veharda. Otvárajú sa prvé kvietky. Pásmo doterajších mrazov sme prežili bez ujmy a ak v máji nepríde mrazík, tak tu nejaká šanca je. Zatiaľ to vyzerá nádejne. Igor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1731) - 168.103 (?), 1.4.2020 20:41

určitě to pomůže, já meruňku zachránil v 2018, pověsil jsem na větve zakrývací plachty u udělal okolo stromu jakousi zástěnu. Uvnitř jsem v grilovacím kotlíku roztopil hnědouhelné brikety, navrch dal plech, aby teplo šlo do stran a ten rok jako jeden z mála jsem sklízel. To už ale byly na stromě plůdky 1cm a bylo jasné, že ten mráz je poslední. Letos máme do zmrzlých ještě daleko, tak jsem hodil už minulý týden flintu do žita. Walter



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
petertt - (27) - 176.68 (?), 2.4.2020 6:22
Dnes ráno - 9,2°C. Takýto aprílový mráz si nepamätám. Pred takouto teplotou sa už asi nedá nijak chrániť. Vyzerá to tak, že mi postupne zmrzli všetky vrúble, hlavne marhuľové. Pre tento rok je asi veľa vecí stratených a to nás čakajú ešte minimálne 2 mrazivé noci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika