A je po meruňkách



host - 212.49 (?)
28.3.2020 10:49

Narazil jsem na internetu na protimrazové kamna - Oslavan, naplní se dřevem nebo s briketami hoří až 6 hodin. Máte je někdo a jaké jsou výsledky, udávají do teploty až -6°C. Dřevo v obyčejných bečkách se musí přikládat, a více navíc více nocí to je problém. Ještě pomáhá 2kW fukar plus otáčecí ventilátor ke každé meruňce, ale na předpovídaných -5°C to nebude stačit. Ty mrazy mají být i v meruňkářských oblastech na jihu moravy, takže s nákupem meruněk od tamějších drobnopěstitelů letos moc nepočítám. Broskve to budou mít taky pěkně nahnuté. MH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 212.49 (?), 28.3.2020 10:49

Narazil jsem na internetu na protimrazové kamna - Oslavan, naplní se dřevem nebo s briketami hoří až 6 hodin. Máte je někdo a jaké jsou výsledky, udávají do teploty až -6°C. Dřevo v obyčejných bečkách se musí přikládat, a více navíc více nocí to je problém. Ještě pomáhá 2kW fukar plus otáčecí ventilátor ke každé meruňce, ale na předpovídaných -5°C to nebude stačit. Ty mrazy mají být i v meruňkářských oblastech na jihu moravy, takže s nákupem meruněk od tamějších drobnopěstitelů letos moc nepočítám. Broskve to budou mít taky pěkně nahnuté. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 28.3.2020 14:30

Broskvoně zatím poškozené nevypadají. Sem tam nějaký květ. "Kletbě" pana PP ale zřejmě neunikneme. indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.144 (?), 28.3.2020 16:30

Jo, je to kletba posledních roků. Z révy u nás mám pravidelný výnos, z broskvoní nosím každé jaro náruče proutí k drtiči. Ale já jsem tu kletbu nevyřkl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 28.3.2020 20:32

V dnešním pařáku nějaké broskvoně rozkvetly, bohužel. Dneska 17°C a za pár dní -10°C. Odrůdy řady HAVEN, nebo třeba Flamingo tady zatím nikdy nezmrly, tak uvidíme. Objevil jsem zase nějaké záměny (podle typu květů), to už je nekonečný příběh, anebo spíš nekonečný bordel. Zajímalo by mě, jestli se tohle děje i na západ od našich hranic. Připadá mi, že v Česku si to dovolují, protože zákazník si nechá všechno líbit. Co se týče meruněk, tak zajímavé je sledovat, jak si povedou pěstitelé ve středních polohách, kde mají teprve před rozkvětem. Na tom Pelhřimovsku (PP) je to zřejmě už moc vysoko. sad Zatopit pod každou meruňkou v kamínkách, by bylo ideální, pane MH. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 29.3.2020 10:29

profíci u sousedů dělají ledové království. Walter



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JZFK - (7) - 234.170 (?), 29.3.2020 17:58
Prve kvety na Goldrichu rozkvitli. 150 m.n.m. Dal som pod neho sud s vodou, snad voda o teplote 0 °C posluzi ako radiator pri ocakavanych -4 °C


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 29.3.2020 20:33

asi vás zklamu, ale tohle řešení květy před mrazem neochrání. Ale kdyby se vám podařílo udělat okolo meruňky sarkofág z netkanky nebo zakrývacích plachet a u kmínku jste na zemi měl spirálu s termostatem, tak to by mohlo jít. Takhle jsem měl meruňku zabalenou vloni.Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.93 (?), 27.3.2020 9:45

No jak již bylo napsano dříve, nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko, ale... asi jsem došel k dalšímu poznání. No jo, květy vypadají zatím životaschopně, ale tak jako kdosi tady, rozlousknul jsem zavřené narůžovělé květy a vevnitř našel suchý pestík!!! Myslel jsem, že to spálí květ jako takový celý, že zhnědne a opadne, opak je pravdou. Některé květy ještě nenarašené budou dokvétat postupně, tak snad tam něco zbude :-?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.59 (?), 29.3.2020 16:39

U mne je u meruněk vidět, že nerozvinuté květy přežily mrazy -7 stupňů minulý týden, nyní se bohužel vlivem teplého víkendu rozvinuly všechny, takže další mrazy pravděpodobně budou konečná s úrodou. Nejlépší se zatím zdá starý strom Maďarské, u kterého jsou nyní ještě některé květy zavřené, tak možná pár plodů bude. Nejvíce to schytal raný Pinkcot.

Broskvoně u mě v kritickém období začátku minulého týdne byly pouze narašené a semtam už byl viděl nerozvinutý růžový květ, takže nezmrzly, možná jednotky květů na jednom stromě. Nejhůře asi dopadne Suncrest a Favorita Moretinni, které u mne kvetou nejdříve. Myslím, že něco květů broskvoní by mohlo přežít. Mandloně začínají kvést, tak ty asi zmrznou.

Letos je to celé nějaké špatné, Velké střídání teplot je pro květy nejhorší. Největší škody jsou ovšem, pokud po mrazivé noci následuje slunečný den, což bylo začátkem minulého týdne. Mrazy co nastanou teď by mohly být doprovázeny sněhem, který sám ničemu neškodí. Také by bylo dobré kdyby nedošlo k přízemním mrazům díky radiačnímu ochlazování půdy při jasné noci. Uvidíme.

Stromky jsem zakrýval, nemělo to žádný význam, nyní už to dělat nebudu. Nemělo to žádný efekt. 3 roky mic nezmrzlo, pokud nyní zmrzne, má to i kladnou stránku, že stromy bez plodů načerpají síly a odmění se úrodou v příštím roce, možná...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 29.3.2020 19:12

Neztahuju kalhoty. pane 56.93 a doufám, že i přes všechny ty spálené květy, ještě nějaká naděje u Bergeronu, Leskor a VP žije. A jak říká pan 213.59 bude to možná první teplá zima po letech, kdy po ní došlo k většímu poškození květů mrazem díky časnému rozkvětu. Co se týče pana JZFK, tak moje nevýhoda u Goldrichu je ta, že je na podnoži broskvoňový semenáč a kvete tudíž dříve. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika