A je po meruňkách



Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?)
20.3.2020 20:53

V návodu u Signumu stojí, že by se neměl míchat s práškovými či granulovanými přípravky, Proto jsem rozkvetlé meruňky porosil mixem Luna - Champion.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 168.29 (?), 20.3.2020 18:42

a omlouvám se, že je mapka otočená na východsad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 20.3.2020 19:48

Meruňky kvetou jen jednou za rok, takže alespoň něco si člověk užil, i když letos jen krátce. Abych se přiznal, tak jsem si dosti oblíbil meruňku ORANGERED pro její velice zajímavou chuť, konzisteci dužniny, šťavnatost, takže zmrznutí jejich květů bude mrzet nejvíce. Zasáhne jí to naplno, takže s ní nepočítám. Ráno jsem aplikoval Signum s Championem, ale nedělám si zbytečné naděje. Existují meruňky s výraznější chutí, meruňkovější, ovšem Orangered je specifický. Ale zase připomínám, že mnozí tento názor nesdílí, takže toto hodnocení je ryze individuální. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.152 (?), 20.3.2020 20:42

Alespoň po mrazech pořádně zmladím ty zde špatně nasazující (VP, Velbora).

Petře, nezjistil jsi, co je to falešné Farbaly?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 20.3.2020 20:53

V návodu u Signumu stojí, že by se neměl míchat s práškovými či granulovanými přípravky, Proto jsem rozkvetlé meruňky porosil mixem Luna - Champion.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 20.3.2020 23:16

Bohužel v dnešním vrcholícím přílivu teplého vzduchu rozkvetla i VP, které se dost nechtělo. Jediný, kdo zcela odolal, byl snad jen Bergeron. Pochybuju, Vojto, že zjistím, co je to za záměnu místo Farbaly. Z nektarinek už rozkvetla Venus, z broskvoní částečně Elegant Lady. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 23.88 (?), 21.3.2020 8:28
JM Kyjovsko, sad na kopci, VP zatím naštěstí nekvete. Jen sem tam nějaký květ. Mandloň Vama dokvétá, předevčírem naplno rozkvetla Krajová.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 21.3.2020 15:43

U mě je nejpozdnější v rozkvétání Bergeron, ale nikoliv Bergarouge a Bergeval, které už jedou naplno. indecision. Zdrženlivá je ještě Frostina a Kioto. K téhle situaci dochází celkem pravidelně na konci zimy a začátku jara a to, když přes Skandinávii přechází od západu k východu tlaková výše, kolem které k nám začne proudit studený vzduch od severovýchodu. Pomalu mně tady odkvétá Thyrinthos a Ninfa. Plůdky zřejmě už zítra ukončí svoji existenci dalšího vývoje. Jsou to odrůdy velmi neodolné k poklesu teplot, hlavně ten "Thyrinthos". 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 85.64 (?), 22.3.2020 7:15
U mě dnes po ránu jen -2°, meruňky vesměs ve stádiu růžového poupěte nebo jak to říct, prorůžovělé vrcholky poupat, takže zatím ok. Severozápad Brna, Bystrc. A to sem nenabílil kmeny jak sem chtěl. Čas. __ K. z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 52.247 (?), 22.3.2020 10:08

Jak má být u tebe -12°C, což je o 5° méně než u mě, tak to je pořádně chladné místo.

Co vím, tak Bergeron na Morávce(obec, která patří u nás k těm chladnějším) ještě není rozkvetlý. Má teď pár nalitých pupenů. Prý se pěstuje s úspěchem i v Kanadě. A vcelku chutná.

Leskora(mám) je taky pozdnější(pupeny jsou dost nalité, ale neotevřené). Veecot je lepší, ale Leskora není špatná na chuť. Rozhodně lepší než to, co se prodává v obchodech a u zelinářů jako "meruňky".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 22.3.2020 10:40

Jen pro zajímavost přikládám dnešní fotky spálených květů Veecotu a vedle stojícího Bergevalu, který vypadá zatím bez poškození.

Veecot
Veecot
Bergeval
Bergeval
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika