A je po meruňkách



host - 212.49 (?)
15.3.2020 8:46

U nás sever moravy mráz jak v lednu, -7st devil, přesně jak jsem v jiném tématu napsal před dvěma dny, chyba v předpovědích byla opět a zase o 4 stupně. MH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 168.103 (?), 15.3.2020 9:37

v praxi: tak to byste musel mít vedle sebe aspoň 2 meruňky stejné odrůdy, stejně narašené, stejné velikosti, jednu ošetřenou, jednu ne. A pak byste mohl porovnat. Ale neznám nikoho, kdo by pěstoval meruňku jen kvůli tomu, aby teorii ověřil, snad jen nějaký výzkumák. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 24.202 (?), 15.3.2020 7:26

No,  -7.4°C. Nejméně 3 hodiny -7.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.200 (?), 15.3.2020 8:24

Vypadá to, že letos teplomilné peckoviny opět na moravě nebudou.Dnešní mráz (-4,2°C) ještě ne zcela rozevřené květy meruněk a broskví ještě ustály, ale příští víkend má být ještě hůř, v noci mráz a sněžit má i v nížinách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 212.49 (?), 15.3.2020 8:46

U nás sever moravy mráz jak v lednu, -7st devil, přesně jak jsem v jiném tématu napsal před dvěma dny, chyba v předpovědích byla opět a zase o 4 stupně. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 177.208 (?), 15.3.2020 13:00
Horné Kysuce teplota klesla k - 10, budúci týždeň má byť ešte horšie, čakám ešte s jarným rezom radšej 😊
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 24.202 (?), 15.3.2020 19:05

Ta předpověď nemusí být vyloženě špatná. My tu právě máme taky jakýsi chladný bod ve vesmíru. Jsme na jedné straně řeky a rodina, co je na druhé a za lesem má někdy až o 5°C více. Tedy, jen při mrazench. My máme třeba -7 a oni -2. Vadnost některého z teploměrů vylučuji, protože většinou máme mrazy naměřeny stejně. Ale někdy prostě máme až o 5 méně. Bohužel, minulou noc nevím kolik naměřili, protože oni teploměr nevyresetovali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 15.3.2020 10:01

Zkoušel jsem to a myslím, že to funguje. Ale samozřejmě jsem neměl kontrolu. Ale pokud Champion má v indikaci ochranu květů meruněk proti mrazu, tak něco na tom bude. Dokonce až do -5°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
EL Edgar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 80.159 (?), 15.3.2020 11:31

Pán KUKY

     pred niekoľkými rokmi som sa snažil overiť účinnosť postreku Champion, ktorý má údajne chrániť kvety Marhulí pred mrazom.  Vtedy sa mi nepodarilo potvrdiť a ani vyvrátiť túto teóriu. Mal som aj kontrolnú skupinu stromov rovnakej odrody ktoré som neošetril.

Myslím, že na overenie treba trochu viac ako ošetriť desať stromov rovnakej odrody a ďalších desať nechať neošetrených. Faktor v tejto rovnici  (okrem iného)  je aj hodnota teploty a dĺžka jej trvania.

Z môjho pohľadu ošetrenie kvetov Marhulí proti mrazu Championom nemá zmysel.

Ak to funguje (ale my nevieme či to funguje) tak percentuálne bude počet zbytočných postrekov dramaticky väčší ako tých účinných.

Dalšia vec, ktorú netreba brať na ľahkú váhu je aj fakt, že tento postrek sa aplikuje na otvorený kvet! Včely, čmeliaky a iný opeľujúci hmyz pozbierajú nektár aj z takto ošetrených kvetov. Myslím, že to nechceme...

Nemusíte so mnou súhlasiť, ale tak to vidím ja...

           s pozdravom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 83.29 (?), 15.3.2020 13:26

No, dnešní mráz byl ještě v pohodě. Bylo sice -8°C, ale ještě je, alespoň u nás, relativně vše zavřené. Vážnější situace zřejmě nastane za týden, kdyby mohla přijít další, možná ještě mrazivější epizoda. A jelikož v týdnu bude dosti teplo, tak vše ještě více naraší. Já mrázové poškození kontroluju na třešních, které jsou nejchoulostivější ze všech ovocných stromů. Loni jsem rozpitval na konci března ještě úplně zavřený teprve zelenající pupen třešně se zárodky květů a byly ze 60% spálené. Meruňky byly v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.192 (?), 15.3.2020 14:00
U nas su po vcerajsom mraze -4 okvetne listky este uzavtetych kvetov zahnednute
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika