Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Kůrovci na ovocných stromech jsou popsáni už v knize Rádce zahrádkářů - Státní zemědělské nakladatelství Praha - 1955. Je zajímavé, že se šíření kůrovce připisuje velkému suchu. V předešlých dvou letech jsem měl sad silně podmokřen, dokonce tam probíhala lokální záplava, to stromy uvedlo do nepohody... Po ní v následujících letech začaly usychat. Loni jsem zaznamenal první výskyt kůrovce v chřadnoucích švestkách a už i letos při obhlídce sadu je jasné, že tam pořád je i když jsem loni masivně kácel a prořezával vše odumřelé, i když tam ještě ani kůrovec nebyl.. Nejhorší jsou na tom odrůdy Toptaste a Haganta. Když byla ta strašná sucha v minulosti žádný problém přímo u mně v sadě nebyl, ale v okolí se vyskytují přestárlé švestky a durancie někdy už úplně souše a ty byly provrtané asi už hodně dlouho. Rozšíření připisuju i tomu, že už poslední čtyři roky nepoužívám k ošetření proti přezimujícím škůdcům a později proti pilatkám učinné přípravky jako byl Reldan nebo Calypso. Myslím, že tyto dva přípravky byly opravdu prevencí i proti kůrovcům. Pak jsem používal několik let Decis Protech a ten nemá potřebnou razanci ani na kompletní likvidaci puklic na citroníku zasazeném v květináči a nebo to s ním neumím... A na druhou stranu používat na zahradě lesnickou chemii proti kůrovcům bych nechtěl... Jen doufám, že se kůrovci nedostanou i do nově zasazených jabloní, pak už bych mohl akorát tak pást kozy...
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika