Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Nevím jistě jaký rozdíl by mohl být v provedení. Já dávám na roub peckovin sáček ať je jaro nebo podzim/zima. V zimě volím trochu delší roub. Očko obvyklé, ale ne krátké. Při očkování peckovin nechávám volný pupen a někdy dávám i dvě i tři očka. Očko začíná přirůstat v zářezu na spodním okraji. Ten musí být veden čistě a šikmo (ne kolmo k očku). Kdo nemá dobrý nůž, měl by aspoň na zářez použít žiletku. Myslím, že olistění není potřebné. V loňském roce jsem rouboval i broskvoň asi 5.1. a chytla se. Dneska jsme měli ráno -7 (odp. jen +3) a to je už moc špatné pro všechny dřeviny. Stejně jsou dost špatné i teploty nad 30st. V každém případě je štěpování mimo optimální dobu rizikovější. Důvodem pro takovouto volbu je u mě víc času. Ovšem 10% už není moc efektivní.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika