Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Kloban: Ja Vám poradím opak - tejto marhule by som sa nožnicami teraz (takmer) vôbec nedotýkal. Ak chcete oslabiť rast, najlepší spôsob je vynechať rez. Konáre sa už nebudú extrémne predlžovať a začne sa na nich tvoriť bohatší plodonosný obrast. A na jar by som už neskracoval vôbec! V júni budúceho roku potom môžete na novovyrašené výhonky použiť Šittov rez - ak to vôbec bude potrebné. Skrátenie silnejších (polokostrových) konárov u marhúľ prináša zvyčajne dvojaký problém: Po prvé - v mieste skrátenia často vyraší praslen troch-štyroch nových výhonkov, ktorý by viedol k zbytočnému zahusteniu koruny, preto z neho treba následne ponechať len jeden predlžujúci konárik. Takýto ďalší vynútený "multirez" vedie mnohokrát k zbytočnému glejotoku. Po druhé - ponechaný novovyrašený výhonok v dĺžke obvykle čoskoro ďaleko prekoná pôvodný konárik, a bludný kruh sa zopakuje (skrátenie... praslen...rez... skrátenie... praslen... rez...). Teraz v auguste by som sa obmedzil len na nevyhnutné odstránenie vyslovene neperspektívnych (zahusťujúcich či križujúcich) konárikov, nič viac. IH
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika