Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Chutnější meruňku jsem zatím nejedl. Někdy předčí i Velkopavlovickou. Každému ji doporučuji jako základ meruňkového sadu. Z ranných odrůd je velmi povedená LESKORA. Spolehlivá, chuťově výrazná. RADKA je chuťově výborná, ale myslím, že v plodnosti nebude tak výkonná jako Leskora. Překvapila mě nepříjemně odrůda HAROGEM. Takovou strupovitost jsem na meruňce ještě neviděl. Polovina plodu je prakticky černá, jeden velký "strup". Plody jsou malé, ale velmi chutné, byly by i krásně vybarvené, ale tahle choroba je decimuje. Nikdy jsem meruňky proti strupovitosti nestříkal, ale poslední roky je to špatné. Projevuje se to hlavně na pozdnějších odrůdách. Jinak já stříkám jen proti úžehu po odkvětu, jinak meruňky chemii nepotřebují. Možná jedině ten HAROGEM, ale jinak Hnědnutí listů minimální, takže zůstávám u ochrany proti Úžehu(Monilinia laxa). Za zmínku stojí ještě odrůda GOLDRICH, která pokud se nechá dostatečně uzrát a PROTRHÁ SE, při nadúrodě je taky velmi kvalitní. Velké plody z pevnou, přitom jemnou dužninou. Velká nevýhoda této odrůdy je, že odolnost proti mrazu v květu je snad ještě menší, než u Velkopavlovické. Prostě rozlučte se s úrodou. Při příznivém počasí naopak silně přeplozuje a je nutná probírka, jinak je spousta drobných plodů s nízkou kvalitou. GOLDRICH má ale díky vysoké kvalitě větších plodů místo v každém sadu. Dobře se jeví i odrůda SUNDROP, která velikostí Goldrich nepřekoná, ale je chuťově spolehlivá. Odrůd je mnoho a každá má nějakou dobrou vlastnost, ale v malé zahradě je třeba vybírat ty nejlepší.       Petr z Pardubic 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika