zkušenosti se Stiga traktory



Kubecova1 - (6) - 205.18 (?)
16.1.2008 12:18

Já chci právě slyšet kritiku i chválu, abych mohla porovnávat. Upřímě, to cojste napsal si i myslím, že to bude poruchovější a slabší, jenže zase na druhou stranu, není výrobek, jako výrobek - někomu vdrží a jinému se pokazí, že?

Stejně bych manžela asi ani nepřesvědčila...

Ale díky za odpověď a názor.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 205.18 (?), 16.1.2008 11:22, zobrazeno: 47916x

Dobrý den, máme zahradu velkou cca 2000m2 a budeme kupovat zahradní traktor. Manžel by nejraději motor Honda, ale já našla na netu i traktory Stiga, konkrétně model ESTATE COLLECTOR HST. Prosím poraďte, dle vašich zkušeností, jakého výrobce máme zvolit a jak jsou na tom s kvalitou, zda se vyplatí investovat více, či bysme utráceli za stejnou kvalitu.

Dříve jsme měli klasickou sekačku s pojezdem Honda a byla super, ale ten traktor Honda je moc drahý( až 100 000,-), kdežto Stigu jsem našla za 60 000,-.

Děkuji za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 93.164 (?), 16.1.2008 11:53

Dle mě je tento popisovaný traktor sice levný ale slabý motoricky, má malý koš a vyplatí se investovat více peněz do traktorku s motorem Honda. Poznáte to v provozu, na spotřebě a spolehlivosti.Jinak dle doslechu u známého zahradníka, kde s tímto pracují je slabý a dost poruchový a často ho opravují.Neberte to ovšem za bernou minci, jelikož tam traktor pracuje více, než okolo RD.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kubecova1 - (6) - 205.18 (?), 16.1.2008 12:18

Já chci právě slyšet kritiku i chválu, abych mohla porovnávat. Upřímě, to cojste napsal si i myslím, že to bude poruchovější a slabší, jenže zase na druhou stranu, není výrobek, jako výrobek - někomu vdrží a jinému se pokazí, že?

Stejně bych manžela asi ani nepřesvědčila...

Ale díky za odpověď a názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.138 (?), 16.1.2008 12:58

Dobrý den paní Jano. Dovolím si tedy napsat i svoji zkušenost, ale z jiného pohledu. Už dlouho se starám o travnatou plochu jedné firmy, kterou jsem jako profesionál zakládal, o ploše 2500m2. K tomuto používám sekačku Castek Garden jenom s pojezdem o záběru pouhých 51cm se sběracím košem. Normálně za ní chodím, není to traktorek. Průměrná doba sečení je tak 4 hodiny. Tím nechci psát, že si nemáte kupovat ten Vámi uvažovaný traktorek, ale že na takovou malou zahradu jakou uvádíte, stačí klidně běžná sekačka, ale s pojezdem. Ta moje sekačka stála myslím 24000Kč. Už ji mám dlouho a nemám s ní žádný problém. Nicméně, rozhodnutí je na Vás. Pohodu přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Honza Z - (2) - 222.195 (?), 14.7.2014 13:27

Využívám značku Stiga již dlouho a neměl jsem s ní nikdy problém. Bezporuchové kvalitní motory značky Briggs and Stratton, které zahradní traktory využívají, jsou výkonné. Mají na výběr z mechanické i hydrostatické převodovky, se kterou je ovládání snadnější. Oproti sekačce je cena sice větší, ale využití širší během celého roku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 106.125 (?), 14.7.2014 21:12
Konkrétně se Stigou nemám osobní zkušenost žádnou, ale v testech jakéhokoliv výrobku jsou vždy až na chvostu, takze s kvalitou zpracování to asi nebude žádná hitparáda.Přeci jenom je to kupa peněz...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.147 (?), 17.7.2014 4:57
Žeby v d-testu byla švédská stiga na chvostu?Za vynikajícím hechtem, vegou a jinýma profi-výrobky, na ty fakt nemá :-):-):-) Mám stiga sekačku al-šasi i kola-investice=výměny oleje, jednou kudla, staří 8let. Dále rider stiga park25 pro-investice=každých 100mth výměna oleje v motoru,250mth v hydru, jedno lanko vlastní vinou, dva klíňáky na cepáku-najeto 500mth, jen sekáni.Sekací výkon-1500-4000m2 za hodinu, dle výšky(cepák záběr 90cm má průměr 1800m2 při výšce traviny 80cm, parkovka na pravidelném sekáni min.4000m2 se záběrem 110cm, max. rychlost je 10km/h, takže je to na 1/2plynu :-),pak záleží jen na povrchu, jak to skáče ;-). Motorové nůžky stiga-1xročně plot z thůjí, celkem 100m, tam není tlak na životnost, je to licenční výrobek, ale stále funguje. SAMÁ NEKVALITA ;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 86.140 (?), 17.7.2014 9:47

Presne tak, vsetky traktory sa robia v GGP Italy-Stiga, Dolmar, Honda, Castelgarden atd. Tak ako SECO CR robi pre B&S group znacky Snapper, Simplicity atd. Este neviem, ci Al-ko alebo Viking si robia traktory sami, ale davaju vyrabat pod licenciu inde.

Tak isto Stiga pily su zo Solo Germany. Vsetky plotostrihy sa robia v Ikra mogatec pod inymi znackami.

Inak je kravina, ze Stiga ma perfektne stroje Stiga park a potom by si kazila znacku nejakym lacnejsim traktorkom. Podla mna zlyhal vyber pri kupe stroja, poddimenzovany na urcenu plochu.

PG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 140.103 (?), 17.7.2014 10:36

Na 2000m stačí základní traktůrek kolem 40-50 000. Honda určitě dobrá, ale na 2000m bych si tak velkou investici rozmyslel. Obyčejná rotační sekačka to zvládne za hodinu sekání, což se v pohodě jednou za 14 dní - 3 týdny dá odchodit. Místo drahého traktoru co bude nevyužitý zabírat místo bych jel 4x na dovolenou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 9.6 (?), 17.7.2014 14:33

Já osobně se toho nebojím. Stiga je po všech stránkách vynikající značka, uvedený traktor je v rámci konkurenceschopnosti velmi dobrým výrobkem. Castelgarden XT 140 HD je totožný, jen jinak oplastovaný, ale podstatně dražší. Zkoušel jsem obě verze, jak s manuální, tak hydropřevodovkou, na tu cenu fakt pěkně zpracované.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika