zkušenosti se Stiga traktory



host - 86.140 (?)
17.7.2014 9:47

Presne tak, vsetky traktory sa robia v GGP Italy-Stiga, Dolmar, Honda, Castelgarden atd. Tak ako SECO CR robi pre B&S group znacky Snapper, Simplicity atd. Este neviem, ci Al-ko alebo Viking si robia traktory sami, ale davaju vyrabat pod licenciu inde.

Tak isto Stiga pily su zo Solo Germany. Vsetky plotostrihy sa robia v Ikra mogatec pod inymi znackami.

Inak je kravina, ze Stiga ma perfektne stroje Stiga park a potom by si kazila znacku nejakym lacnejsim traktorkom. Podla mna zlyhal vyber pri kupe stroja, poddimenzovany na urcenu plochu.

PG

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 205.18 (?), 16.1.2008 11:22, zobrazeno: 47590x

Dobrý den, máme zahradu velkou cca 2000m2 a budeme kupovat zahradní traktor. Manžel by nejraději motor Honda, ale já našla na netu i traktory Stiga, konkrétně model ESTATE COLLECTOR HST. Prosím poraďte, dle vašich zkušeností, jakého výrobce máme zvolit a jak jsou na tom s kvalitou, zda se vyplatí investovat více, či bysme utráceli za stejnou kvalitu.

Dříve jsme měli klasickou sekačku s pojezdem Honda a byla super, ale ten traktor Honda je moc drahý( až 100 000,-), kdežto Stigu jsem našla za 60 000,-.

Děkuji za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 93.164 (?), 16.1.2008 11:53

Dle mě je tento popisovaný traktor sice levný ale slabý motoricky, má malý koš a vyplatí se investovat více peněz do traktorku s motorem Honda. Poznáte to v provozu, na spotřebě a spolehlivosti.Jinak dle doslechu u známého zahradníka, kde s tímto pracují je slabý a dost poruchový a často ho opravují.Neberte to ovšem za bernou minci, jelikož tam traktor pracuje více, než okolo RD.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kubecova1 - (6) - 205.18 (?), 16.1.2008 12:18

Já chci právě slyšet kritiku i chválu, abych mohla porovnávat. Upřímě, to cojste napsal si i myslím, že to bude poruchovější a slabší, jenže zase na druhou stranu, není výrobek, jako výrobek - někomu vdrží a jinému se pokazí, že?

Stejně bych manžela asi ani nepřesvědčila...

Ale díky za odpověď a názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.138 (?), 16.1.2008 12:58

Dobrý den paní Jano. Dovolím si tedy napsat i svoji zkušenost, ale z jiného pohledu. Už dlouho se starám o travnatou plochu jedné firmy, kterou jsem jako profesionál zakládal, o ploše 2500m2. K tomuto používám sekačku Castek Garden jenom s pojezdem o záběru pouhých 51cm se sběracím košem. Normálně za ní chodím, není to traktorek. Průměrná doba sečení je tak 4 hodiny. Tím nechci psát, že si nemáte kupovat ten Vámi uvažovaný traktorek, ale že na takovou malou zahradu jakou uvádíte, stačí klidně běžná sekačka, ale s pojezdem. Ta moje sekačka stála myslím 24000Kč. Už ji mám dlouho a nemám s ní žádný problém. Nicméně, rozhodnutí je na Vás. Pohodu přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Honza Z - (2) - 222.195 (?), 14.7.2014 13:27

Využívám značku Stiga již dlouho a neměl jsem s ní nikdy problém. Bezporuchové kvalitní motory značky Briggs and Stratton, které zahradní traktory využívají, jsou výkonné. Mají na výběr z mechanické i hydrostatické převodovky, se kterou je ovládání snadnější. Oproti sekačce je cena sice větší, ale využití širší během celého roku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 106.125 (?), 14.7.2014 21:12
Konkrétně se Stigou nemám osobní zkušenost žádnou, ale v testech jakéhokoliv výrobku jsou vždy až na chvostu, takze s kvalitou zpracování to asi nebude žádná hitparáda.Přeci jenom je to kupa peněz...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.147 (?), 17.7.2014 4:57
Žeby v d-testu byla švédská stiga na chvostu?Za vynikajícím hechtem, vegou a jinýma profi-výrobky, na ty fakt nemá :-):-):-) Mám stiga sekačku al-šasi i kola-investice=výměny oleje, jednou kudla, staří 8let. Dále rider stiga park25 pro-investice=každých 100mth výměna oleje v motoru,250mth v hydru, jedno lanko vlastní vinou, dva klíňáky na cepáku-najeto 500mth, jen sekáni.Sekací výkon-1500-4000m2 za hodinu, dle výšky(cepák záběr 90cm má průměr 1800m2 při výšce traviny 80cm, parkovka na pravidelném sekáni min.4000m2 se záběrem 110cm, max. rychlost je 10km/h, takže je to na 1/2plynu :-),pak záleží jen na povrchu, jak to skáče ;-). Motorové nůžky stiga-1xročně plot z thůjí, celkem 100m, tam není tlak na životnost, je to licenční výrobek, ale stále funguje. SAMÁ NEKVALITA ;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 86.140 (?), 17.7.2014 9:47

Presne tak, vsetky traktory sa robia v GGP Italy-Stiga, Dolmar, Honda, Castelgarden atd. Tak ako SECO CR robi pre B&S group znacky Snapper, Simplicity atd. Este neviem, ci Al-ko alebo Viking si robia traktory sami, ale davaju vyrabat pod licenciu inde.

Tak isto Stiga pily su zo Solo Germany. Vsetky plotostrihy sa robia v Ikra mogatec pod inymi znackami.

Inak je kravina, ze Stiga ma perfektne stroje Stiga park a potom by si kazila znacku nejakym lacnejsim traktorkom. Podla mna zlyhal vyber pri kupe stroja, poddimenzovany na urcenu plochu.

PG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 140.103 (?), 17.7.2014 10:36

Na 2000m stačí základní traktůrek kolem 40-50 000. Honda určitě dobrá, ale na 2000m bych si tak velkou investici rozmyslel. Obyčejná rotační sekačka to zvládne za hodinu sekání, což se v pohodě jednou za 14 dní - 3 týdny dá odchodit. Místo drahého traktoru co bude nevyužitý zabírat místo bych jel 4x na dovolenou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 9.6 (?), 17.7.2014 14:33

Já osobně se toho nebojím. Stiga je po všech stránkách vynikající značka, uvedený traktor je v rámci konkurenceschopnosti velmi dobrým výrobkem. Castelgarden XT 140 HD je totožný, jen jinak oplastovaný, ale podstatně dražší. Zkoušel jsem obě verze, jak s manuální, tak hydropřevodovkou, na tu cenu fakt pěkně zpracované.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika