Závada zapalování (magneto?) - BS Quantum



tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 7.85 (?) 
20.4.2009 20:26, zobrazeno: 22431x

Dobrý večer,
včera jsem začal oživovat po zimě sekačku s výše uvedeným motorem (r. výroby 1998). 
Poprvé po 10 letech selhaly osvědčené postupy, postupně jsem zkontroloval svíčku, vzduchový filtr, do válce prokazatelně jde palivo (čerstvé - koupeno před týdnem). Mimo válec jsem vyzkoušel celkem 2 svíčky, ani jedna nedávala jiskru. Doma večer mně pak ještě napadlo, že by zapalovací napětí mohl srážet šlus na kontaktech bezpečnostní brzdy.

Dneska jsem se tedy vyzbrojil měřákem a pokračoval. Na první ťuk zásah do černého - měřák pořád ukazoval 0 ohmu ať byly kontakty sepnuté či rozepnuté. Stále jsem si ještě myslel, že to bude banální mechanická závada, takže jsem sundal kryt setrvačníku a magneta, abych do toho líp viděl. Žádný mechanický problém jsem nenašel, spínač je v pořádku.

Měřák začne ukazovat správné hodnoty (tedy nekonečno v rozepnutém stavu) teprve ve chvíli, když ze spínače odpojím ten drátek od magneta. Vše bohužel nasvědčuje tomu, že zkrat je v magnetu - zatím jsem ho nesundaval, ten kostřicí drátek nevypadá, že by někde probíjel.
Rád bych se zeptal zkušených:

Má v tuto chvíli cenu ještě něco proměrovat, nebo mám rovnou objednat nové magneto (v distribuční síti Husquarny není skladem- dodání do týdne-  a přijde na víc nežli 900,-)?
Nevyšlo by to levněj přes jiné značky (motory BS tady montuje do sekaček spousta jiných firem)?

za odpovědi předem děkuji

P.S. V Americe je tohle magneto k mání i kolem 20 dolarů, jenom ta svinská doprava je drahá...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 96.4 (?), 21.4.2009 19:42

Prohlédněte ještě celou kabeláž, někdy se stane že něco probíjí na kostru a zkratuje tak zapalování./ nebo občas to dělá i chcípák /

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 120.10 (?), 27.4.2009 15:31

Dobrý den,

Zkoušel jste jiskru bez svíčky?

Mám totiž stejný problém u 10 let staré sekačky Briggs. Vše jsem přešel!

Bez svíčky kabel hází na kostru jiskru , a přes svíčku ne!

Když dám zcela novou svíčku. Motor jde asi hodinu a pak je svíčka začazená a zase nejde.

Očistěná svíčka už pak nikdy nejde na 100%. Zcela nová zase jde alespoň hodinu.

Myslím že je to velkou kouřivostí vyběhaného motoru. Nebo slabé magneto??

Máte někdo lék na tento problém?

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 122.245 (?), 27.4.2009 20:11

Problém nebude tím zapalovánín ale spíš tím vyběhaným motorem.to že je svíčka černá je spíš tím že špatně spaluje(může šrát olej a pod...)

Ventilové vůle, opotřebení pístu a pod.více by napovědělo o jaký motor briggs jde..jaký je po nastartování chod motoru(kolísání otáček apod..)

Zkušenosti z opravených x 100 sekaček je taková že zapalování je buď špatné nebo dobré i když pár případů kdy se motor zahřeje a zapalování dává menší jiskru jsem již taky viděl těžko se radí nic není 100%..

Jde spíš ale o jiné výrobce než Briggs...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika