Zahradní traktor - rozprostření posečené trávy - deflektor



host - 65.144 (?)
6.1.2015 14:09

Taky nemám moc času a nepotřebuji anglický trávník, a taky trávník seču 1x za 3 až 4 týdny. Sbírám do koše. Myslím, že Vam pan MV dobře poradil. J.R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 142.9 (?), 6.1.2015 13:06, zobrazeno: 34668x

Dobrý den,

vím, že toto fórum čtou šikovní kutilové i praktici. Proto bych chtěl prodiskutovat následující věc.

Seču zahradním traktorem trávu tak max 1x za 3 až 4 týdny. Nemám moc času a nepotřebuji anglický trávník. Trávu nesbírám, protože je jí moc a zabere to spoustu času. Trávu nemulčuji, protože je na mulčování přerostlá, je to pak náročné na výkon (spotřebu) traktoru a i kdybych mulčoval pomalu, tak se všechna tráva stejně nevstřebá do trávníku - zůstávají řádky.

Proto používám deflektor a trávu pouštím za sebe. Jenže deflektor posekanou trávu pěkně NEROZPTÝLÍ po selé šířce záběru, ale posekaná tráva vytváří řádky cca 20 cm široké. Zvláště v místech s vyššší trávou. Tyto řádky pak hůře zarostou a jsou nadzvedávány rostoucí trávou. Všechny zahradní traktory co jsem viděl v praxi takto řádkují. Bohužel.

Chtěl bych nějak upravit deflektor (nebo něco vymyslet), aby tráva byla lépe rozptylována za traktorem a snadněji zarostla. Neřešil jste to někdo? Nesetkali jste se s deflektorem, který toto uměl? Děkuji za zkušenosti.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 6.1.2015 13:34

Pokoušíte se o kvadraturu kruhu
1. Seču 1xza4 týdny. Nemám moc času.
2. Proto je trávy  moc.
3. Proto ji nesbírám.
4.. Trávu nemulčuji, protože je jí moc (a moc to žere) 
5. Proto ji pouštím za sebe
6. Posečená tráva tvoří řádky, protože je jí moc.
Někde je potřeba slevit. Možná se mýlím, ale u normálně rostoucí trávy nepovažuji za možné posekat ji po 4 týdnech, nesebrat a myslet si, že zaroste a nebude vidět. Ani sebelepším deflektorem.
   Kompromisní řešení vidím v posečení do koše. Když bude plný, vysypte ho tam, kde zrovna jste. Potom zapřáhněte valník a do něj posbírejte vytvořené kupky. Času to zabere víc, ale ne zas o tolik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 142.9 (?), 6.1.2015 13:58

Děkuji za reakci, ale o žádnou "kvadraturu kruhu" se nepokouším!!

Chtěl jsem trochu uvést problém, proto možná delší úvod. Klidně na něj zapomeňte.

Tedy pro vás to řeknu jednoduše: Jak upravit deflektor, aby lépe roprostíral posečenou trávu a neřádkoval.

Určité náznaky fungujícího deflektoru jsem viděl u traktůrku JohnDeere. Ale v praxi jsem to neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.144 (?), 6.1.2015 14:09

Taky nemám moc času a nepotřebuji anglický trávník, a taky trávník seču 1x za 3 až 4 týdny. Sbírám do koše. Myslím, že Vam pan MV dobře poradil. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 6.1.2015 14:51

A co takhle živé sekačky-ovečky, lamy nebo husičky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 194.106 (?), 6.1.2015 15:18

Neporadil.

Mám úplně stejný problém.

Pane Vysloužile, vyjímečně, opravdu vyjímečně, nemáte pravdu a neodpovídáte k věci.

Jezdím na chalupu, mám hektarovou zahradu. Menší část "vpředu" sekám do koše, ale sad a zel. zahradu jen s deflektorem, protože sbírání do koše s přejezdy více než 100 metrů je děsná zdržovačka. I tak mám kompostu každý rok minimálně 5 m3. Najel jsem taky na systém deflektor a nevadí mi pokosená tráva na zahradě, ale bohužel květnová a červnová je tak bohatá a deflektror neprozptýlí do široka, a tvoří se řádky, jak popisuje předřečník. Kdyby někdo poradil jak upravit deflektor budu také vděčný. Nakonec v září už vše seberu i s vyschlými zbytky květnové trávy.

Ještě k tomu času : sekám jen v sobotu, v neděli dodržuji nulovou hlukovou toleranci a někdy prší, někdy musím být v práci a nejedu tam, pak se stane že taky sekám jednou za tři týdny a už je to problém. Rady typu;  sekejte častěji a sbírejte do koše nejsou odpovědí na otázku.

Vlastním traktůrek Wisconsin dříve nazývaný Riviera tedy ne profi.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 13.253 (?), 6.1.2015 15:36

Zdravím, sekejte bez deflektoru ale pouze proti větru, jinak budete mít naváto za límcem. Rozprostírá to bezvadně. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 65.144 (?), 6.1.2015 16:19

Hektarovou zahradu u nas ani v okolnich obcich nikdo nema, to uz podle mne neni zahrada. Nulova hlukova tolerance je pekna vec, ale u nas se vicemene tyka jen rezani na motorovych pilach a to jen v nedeli dopoledne, jinak by nikdo nic neudelal. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 217.233 (?), 6.1.2015 21:27
Stačí, když bude deflektor zvednutejši, tak nebude řádkovat dolu, ale bude to odhazovat více za sebe, tim to bude širší.Je to kompromis -bez něj a s ním.Nejlepší je si udělat svůj deflektor, širší zvednutější+zablokovat čidlo na koš.Bez deflektoru to hází parádně, ale protože to sbírá podtlakem vše, nedoporučuji to, odlet je i 15m, stačí to stáhnout na 2m.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.233 (?), 6.1.2015 21:40
Jen pro motivaci-pak mě nebavilo sekat ani 1x3týdny s deflektorem, tak jsem vyměnil traktůrek za rider s cepákem a můžu sekat klidně i jen 2xza rok, nebo jak mi na tom záleží.Taky nejsem sběrač trávy a mulčovat stále nelze, pak to řeší cepák.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika