Zahradní traktor Castel Garden XT190, XT220



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 108.2 (?) 
28.11.2013 12:06

Ještě k obrázku. Toto je asi největší svah, kde mi to vychází na cca 12°. S dvouválcem asi není problém. Raději ale asi nahoru- dolů, než po vrstevnici? ZJ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
KodlKT - (2) - 7.69 (?), 16.1.2014 19:02

Dobrý den,

provádím pro naši obec sečení trávy, jedná se o dvě fotbalová hřiště a o další plochy velikosti cca 1,5 fotbalového hřiště, podobné kvality. Uvažuji o zakoupení traktoru XHX 240. 

Máte s ním někdo zkušenosti? Případně doporučte nějaký podobný ve stejné cenové hladině.

Díky za reakce.

Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.166 (?), 18.1.2014 18:23

No pokud chcete mít v sezoně pěkný trávník(sekat min.jednou tydně),tak běhejte.Já takto sekám 10let a už mě to nebaví.Jdu do trakroru, at nežeru!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 108.2 (?), 14.5.2014 12:16

Můžete někdo z vlastní zkušenosti poradit, zda má smysl kupovat mulčovací klín? Já ho mám u sekačky Stiga a výsledek se podobá práci s ucpaným tunelem. Klín chci na Starjet, ale to je asi úplně jedno o jaký traktor jde.děkuji Zj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 89.115 (?), 14.5.2014 14:08

Já mám traktor se zapínáním mulčovéní pedálem a pokud sekám trávu okolo 10 cm, tak zcela zmizí, jeli tráva vyšší, není to tak dokonalé, ale dobré to je, zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 14.5.2014 15:47

"Já ho mám u sekačky Stiga a výsledek se podobá práci s ucpaným tunelem".

Výsledek ani jiný být nemůže, neboť účelem mulčovacího klímu je ucpat výhozový otvor. Pokud jej dokážete ucpat jiným způsobem, než klínem, který dodává výrobce traktoru, kupovat si jej nemusíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 14.5.2014 16:06

klín kupovat nemusíte, stačí ucpat výhoz rašlovým pytlem vycpaným senem.

Jen se musíte rozhosnout, jestli chcete mulčování se zasekáváním posečené trávy mezi stébla rostoucí trávy, mebo mulčování s nastýláním na povrch. V prvním případě na jeden pojezd musíte zkracovat o méně než 1/3 (tedy např z 6 cm na 4 cm o pouhé 2 cm). V druhém případě je potřeba zkracovat o více než 1/2 výšky (tedy z 12 cm na 3 cm o 9 cm).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 14.5.2014 16:35

Ať se to jmenuje mulčovací klín, nebo kryt, měl by být v povinné výbavě standartně dodaný spolu se strojem, který je pro mulčování sestrojen.Pokud z nějakého důvodu chybí, je třeba jej...1)koupit,2)jinak sehnat,3)kvalifikovaně sestrojit bezpečnou náhradu.

V pracovním prostoru kde oproti sobě součásti vzájemně se pohybují, rotují velkou rychlostí, a silou je třeba mít bezpečné součástky pevně přichyceny.V žádném případě prostor nepostačí vyplnit senem v rašlovém pytli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 108.2 (?), 15.5.2014 6:50

Ano, s tím asi musí každý souhlasit. Navíc si myslím, že se tráva lépe rozseká, pokud nenaráží do hran tunelu. Škoda, že Secogroup nesdílí stejný názor, že by klín měl být standartně dodaný spolu se strojem. Zj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 153.234 (?), 15.5.2014 7:18

Ahoj ve spolek. Shodou okolností jsem se nedávno dotazoval v Mountfieldu na druhy převodovek v jejich traktorech.

Bohužel musím konstatovat, že ani nejvyšší řada nemá profesionální převodovku K62 nebo uzávěrku diferenciálu. frown

(vyjádření Mountfieldu: "Traktor XHX 240 / TC HE 122 (1TKK0077) má převodovku K46. Uzávěrku diferenciálu nemá.

V naší nabídce traktorů nemá převodovku K62 žádný model.")

Sám mám na traktor několik požadavků a uzávěrka diferenciálu + K62 patří mezi ty nejdůležitější.

Sám bych chtěl traktůrek na celoroční použití s možností nasazení v kopcovitém terénu - a proto výše uvedené požadavky. Pro terén na fotce o několik příspěvků výše bych rovněž volil takto vybavený stroj.  Hlavní nevýhodou je bohužel vysoká pořizovací cena kategorie 100 - 150 tisíc :(

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika