Zahradní drtič - prosba o radu



host - 224.138 (?)
11.2.2010 16:29
Jsem moc spokojená s drtičem Flymo. Vezme mi cokoliv o průměru max. 4 cm. Naopak velmi tenké větvičky spíš jen požvýká (skalník apod). Thuje budou OK. Eva
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 76.70 (?), 11.2.2010 16:22, zobrazeno: 15517x

zdravím, prosím o radu s koupí zahradního drtiče. Primárně bych se potřeboval zbavit větví z thůjí, které každý rok stříhám. Existuje nějaký typ drtiče, který si s tímto poradí? Nechi to pořád házet do popelnice a pálit se to nedá... Díky všem Petr

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.138 (?), 11.2.2010 16:29
Jsem moc spokojená s drtičem Flymo. Vezme mi cokoliv o průměru max. 4 cm. Naopak velmi tenké větvičky spíš jen požvýká (skalník apod). Thuje budou OK. Eva
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 76.70 (?), 11.2.2010 16:31

no mě by zajímalo co z té thůje zbyde :-), uděla z toho nějakou drť nebo si s tim neporadí? jaký typ je pro tento účel nejlepší? (frézový, řezací nože...) moc díky všem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
beneva - (25) - 224.138 (?), 11.2.2010 16:35
Zbydou z ní tzv. štěpky, tj. kousky asi tak 2 cm dlouhé a 1 - 0,5 cm silné. Flymo má válec s ostrými výstupky. Nevím, do jaké kategorie patří, ale při práci není hlučný a dělá něco jako "Ňam ňam ňam..." :-) Prosypávám tím nasekanou trávu a do dvou let je z toho Ňam Ňam kompostík. Eva
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 65.50 (?), 11.2.2010 16:45

Pokud si dáte tu práci a podrcenou štěpku usušíte (nebo drtíte již uschlé větve), můžete štěpkou pohodlně topit v kamnech. Sám ji ale taky dávám do kompostu nebo sypu jako mulč kolem mladých stromků a keřů. Pravda, kupovaná barvená kůra vypadá lépe, to mi ale nevadí.
    Určitě si pořiďte pomaloběžný typ drtiče, ty rychlé, nožové jsou překonané. Stroj od Bosche kolem 12 tisíc je jistě kvalitnější, čínské drtiče za třetinovou cenu odvedou taky svou práci. Zelený Einhell  používám bez problémů tři roky, jen občas přitáhnu přiloženým imbusem přítlačnou destičku, to když místo jednotlivých  špuntů  leze dřevěný řetízek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 76.70 (?), 11.2.2010 16:58

všem díky, ale měl jsem za to, že štěpkovače jsou spíše na dřevo, u thůjí jde primárně o měkkou zelenou část, které je mnohem více než větví, tak se jen bojím, aby ta zelená část nepropadávala a nemusel sem jí stejně házet do popelnice, mam thuji opravdu dost a kdyz je ostriham je z toho nekolik kop bordelu :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 0.146 (?), 11.2.2010 17:41

Pořídil jsem před děma roky nějakej Ykon do 3,5cm za 3500,- jsou tam dva nože jako v hoblovce a takovy učko ktere uprauje tu větvičku.Pořizoval jsem to na likvidaci větviček když stříham broske s další ovocné stromky a když jsem viděl v kauflandu neznačkové tak by mi na to taky stačily

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.250 (?), 11.2.2010 18:41
drtičů jsou dva druhy, pomaloběžné s ozubeným kolem - ty jsou určené je na větve, měkký materiá nezpracují a vysokoobrátkové které mají desku s noži - ty zpracují i měkký materiál. HH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 81.81 (?), 11.2.2010 20:29

Nejsem si jistý, je-li to tak, jak píšete. Oba druhy drtičů jsou primárně určené pro odřezané větve do určeného průměru, i když dokáží strávit i jiný materiál. Systém samovtahování materiálu není všespasitelný, občas važaduje potlačení delší větví. Měkký materiál dokáže ucpat prostory mezi zuby frézy pomalého drtiče, stejně jako se umí namotat na hřídel a zastavit chod toho rychlého.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HH - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (154) - 112.250 (?), 11.2.2010 22:15
takže obrázky místo tisíce slov, pomaloběžným drtičem měkký materiál projde s minimálním poškozením, vysokoobrátkový by ho měl rozšmelcovat takže se nemá co namotávat (kvalitnější vysokoobrátkové drtiče mají více různých nožů)
ústrojí pomaloběžný
ústrojí pomaloběžný
výsledek pomaloběžný
výsledek pomaloběžný
ústrojí vysokoobrátkový
ústrojí vysokoobrátkový
výsledek vysokoobrátkový
výsledek vysokoobrátkový
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika