Weibang WB 506, Mega 4750 LKT, nebo neco jineho?



host - 96.57 (?)
13.4.2009 13:20
Pokud myslite vehlasnou automobilovou znacku tak ta se jmenuje Lamborgini. Mam dlouholetou zkusenost se zlutou sekackou Alko vyrobenou v Rakousku. Je vhodna prave pro vas travnik, ale nevim jestli se jeste prodava a nove tipy jiz neznam. Pokud chcete kvalitu a spolehlivost, redeji si kupte Hondu. R.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 145.205 (?), 13.4.2009 11:08, zobrazeno: 66959x

Dobrý den,

chtěl bych poradit s výběrem sekakčky pro zahradu 1400m. Zahrada je položená na svahu, po vrstevnici. Jsou na ní ovocné stromy a hlavně nebyla moc udržovaná udržovaná, takže je je dost hrbolatá. Není to žádný anglický trvník, spíš česká louka. Pro trávu nemám jiné využití než kompost nebo mulč. Cenový strop sekačky jsem si stanovil na 13000Kč.

Weibang mě zaujal třecí spojkou na noži, to by se mi asi hodilo, ale trochu mě zarazilo, že o něm na tomto fóru vůbec nic není - budu mít problémy se servisem?

MEGA je zajímavá hlavně motorem - mít doma Lamborghini, o tom se mi ani nesnilo? Četl jsem na ni pár pochval, ale i tady mám trochu obavy, jak to bude se servisem.

 Je tu někdo, kdo má se zmíněnými stroji zkušenost?

Díky za každou radu

Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.57 (?), 13.4.2009 13:20
Pokud myslite vehlasnou automobilovou znacku tak ta se jmenuje Lamborgini. Mam dlouholetou zkusenost se zlutou sekackou Alko vyrobenou v Rakousku. Je vhodna prave pro vas travnik, ale nevim jestli se jeste prodava a nove tipy jiz neznam. Pokud chcete kvalitu a spolehlivost, redeji si kupte Hondu. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 145.205 (?), 13.4.2009 13:59

Děkuji za tip. Honda se mi zdá přece jen drahá. Na Al-ko už jsem se trochu díval, ale pokud vím, tak zrovna tu třecí spojku na noži nemají. Nebo myslíte, že její význam přeceňuji?

Pokud jde o správný název "věhlasné automobilové značky", tak ten jsem opsal z jednoho eshopu, protože italsky neumím. Ještě jednou jsem to teď pohledal na internetu a myslím, že jsem se shodou okolností trefil a skutečně se to píše správně Lamborghini.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 96.61 (?), 13.4.2009 16:49
S tim Lamborghini mate pravdu, take jsem radeji kouknul na zahranicni stranky, protoze ceska psala bez "h". Nevim jakou spojku mate konkretne na mysli, ale ja jsem videl pouze specialni segment na hrideli, ktery se pri narazu noze na prekazku ustrihne a musi se nahradit novym. Zkuste zadat vlakno s otazkou na ohnute hridele a uvidite. Mam zaber 47 a po par seknuti do parezu je hridel rovna. Bracha ma zaber 53 a sekacka mu po narazu noze dost vibruje i s novym nozem. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 29.121 (?), 13.4.2009 19:51

Vidím, že přemýšlíte nad stroji ze sítě V-Garden. No já jsem u nich minulý týden koupil sekačku Ibea 50026 H, před slevou za 18990 Kč, sleva byla 6200 Kč. Takže jsem zaplatil 12700 Kč.

Výbava stroje: motor Honda GCV 135, hliníkový skelet s přípojkou na vodu, záběr 48 cm, jednorychlostní pojezd, nastavení výšky sečení pomocí systému madlo-tlačítko(za motorem vlevo je madlo a před ním červené tlačítko. To se zmáčkne a mírným tahem nebo tlakem na madlo se nastaví požadovaná výška sečení). Nůž je High lift a mulčovací klín v základní výbavě. Vcelku solidní stroj.

Jinak kdybych vybíral jako vy, zkusil bych tu sekačku s motorem Lamborghini LM 700 OHV (model mega 4750 LKT), má solidní zpracování a klika je na ložiskách, takže výsledkem bude dlouhá životnost motoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 29.98 (?), 14.4.2009 17:48

Tak bych chtěl umět nakupovat. V každém případě Vám moc děkuji za příspěvek, protože jsem vůbec nevěděl, že jde o jednu síť V-Garder. Podle toho, co má V-Garden na internetu, je v mém okolí jen jeden servis jejich techniky a ten opravuje jen stroje koupené přímo u nich na prodejně. Tak teď nevím, parametry má ta Mega zajímavé, ale než se pak trápit se servisem, to se asi mrknu ještě jinde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 14.4.2009 20:19
Zajímavé parametry Mega - lamborghini jsou třeba: Objem 190 ccm, 6,5 HP, ocelová vložka válce, klika 2x uložená ve valivých ložiscích, katalyzátor, 3 rychlostní převodovka, 1 mm plech bubnu, průměr zadních kol 28 cm, jeden z největších průměrů výhozového tunelu, oboje kola na dvojitých valivých ložiscích, šíře záběru 54 cm, koš na 70 litrů, který bez problémů napěchuje. Kolik sekaček do 13 000,- tohle má a umí?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.205 (?), 14.4.2009 20:56

Asi máte na mysli větší sestřičku MEGA 5220 LKT. Parametry má dobré, jediné mínus je trochu větší udávaná hmotnost. Máte s tou sekačkou nějaké praktické zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 14.4.2009 21:13
Mám jí doma. A ano mám na mysli 5220, ale bez LKT, nicméně 4750 má stejný motor. Mohu jí vytknout 3 věci. díky velikosti bubnu, a neinteligentní konstrukci zdvihu zadních kol, sekačka na nerovném terénu (nejčastěji vyjeté koleje) drhne. Dále bych ocenil lepší uchycení pojezdového držadla, než je 150 let starý systém "zplacatělých trubek," a jako poslední jsem nepochopil uchycení bowdenu plynové struny, které, když se nepatrně posune, a ono se díky poddimenzovanému držáčku z mačkaného plechu posune, tak se přestane spínat sytič. Když na to nepřijdete brzy, tak to pořádně otráví, když sekačka nechce chytat. Ale pokud je relativně rovný terén, chytá a seče skvěle, a to i mokrou trávu. Lépe řešená v segmentu 48 cm šíře záběru je asi jen Snapper ERDS 19700 HW s briggs 700 DOV. Ovšem, jestli jste týž člověk, který se mnou komunikoval mailem, tak vám neříkám nic nového.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.205 (?), 14.4.2009 22:18

Já jsem s Vámi mailem nekomunikoval, takže děkuji, že jste tu napsal své osobní zkušenosti. Takové informace jsou k nezaplacení. Nejvíc mě zarazilo, že sekačka na nerovném terénu drhne, z toho mám trochu obavy. Dokážete posoudit, jak je na tom v tomto směru ten Snapper? Popř. jiná konkurence -  Al-ko? Přidal jsem si do výběru Al-ko 470BR popř. 470BRV.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika