Weibang WB 486 SB Alu



host - 163.134 (?)
2.9.2009 7:20

Prodejce mi řekl, že se mulčovací záslepka k této sekačce nedodává, ověřoval si to prý přímo u dovozce a zároveň prodejce firmy V-Garden.Sekání mokré a přerostlé trávy se raději vyhýbám, protože vysypávat nabouchany koš je potom dost dřina.Převodovka maká dobře, taky záleží na nastavení ot.motoru.Napřiklad při sečení nízké trávy, nevyužívám plný výkon motoru a převod. mám nastavenou na3 stupeň.Mulčování mi nechybí, protože bych musel mnohem častěji sekat, než jednou za 10-14 dní.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Roxteedy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (143) - 242.192 (?), 31.8.2009 10:52, zobrazeno: 31440x

Chlapi, máte někdo tuhle šestikoňovku? Všude jí chválí.

Zaujala mně 4rychlostní převodovka (jedu pomalu a sekám na plný plyn - velká nebo mokrá tráva) a hliníkový šasi (koroziodolné)

Kdo to sem vozí a kdo to servisuje? Mají prý 37servisních míst.

Nebo znáte někdo něco v podobné ceně a s podobnýma vychytávkama?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.160 (?), 31.8.2009 18:48

Je to velice kvalitní výrobek, výroba probíhá v belgických Antverpách. Prodej a servis zajišťuje firma V-Garden Hradec Králové.

Já jsem si u nich koupil sekačku IBEA 50026 H, dostal jsem na ni slevu téměř 7000 Kč. Teď je za necelých 16000,- Já osobně mohu značku IBEA doporučit, nejsem jejeich prodejce, ale velmi spokojený uživatel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Roxteedy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (143) - 242.192 (?), 1.9.2009 7:23

Moc děkuju za informaci - ta Vaše IBEA taky nevypadá zle. Mohu se zeptat, jaký pozorujete rozdíl s hliníkovým šasi. Jasný, nekoroduje. Napadá mně, že tím pádem by se mohlo také méně zanášet a mohlo by být lepší plnění koše, když tráva lépe klouže.

Máte někdo zkušenosti přímo s touto 486SB? Zajímalo by mně, jak je spolehlivá ta "profesionální převodovka"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 126.59 (?), 1.9.2009 8:01
Oproti plechu má hliníkový skelet větší tuhost.Sekačka se nekroutí.Dá se to i mýt vodou, já mám i přípojku na vodní mytí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.143 (?), 28.4.2010 20:35

Vážený pane odborníku,

Weibang je čistá čína sice docela kvalitní, ale žádná výroba v belgii, tam pouze zastoupení, které to ale vozí z Číny, známý co s Činou obchoduje 10 let byl osobně v továrně. Z ty peníze se už dá sehnat daleko lepší sekačka opravdu od evropského nebo japonského výrobce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 123.41 (?), 18.5.2010 15:53

Můžete mi poradit která? Právě uvažuji o nějaké výkonné a kvalitní sekačce a tato (486 SB ALU) se mi líbila. Nemám žádné zkušenosti a budu moc rád.   Děkuji Žídek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 163.134 (?), 1.9.2009 15:43

Mám tuto sekačku od května.Technické provedení ja velmi dobré úrovni, až na jeden problém.To je konstrukce držadla, je obrácené o proti jiným typům sekaček a to mě ne úplně vyhovuje, mám snahu při držení ji jakoby neustále zdvihat.A pak ještě taky vyvážení, když se naplní koš, taky se chce stavět na zadní kolečka.Jinak seká a sbírá výborně, ale nedá s ní mulčovat, nemá záslepku.Sekačka je vyrobena v Číně, ale centrum má firma Weibang v Belgii.Mě se na této sekačce líbilo plynulé nastavení otáček motoru,4st.převodovka, hlinikové šasí a cena, ale jestli bych si ji opět, to jsem na pochybách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Roxteedy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (143) - 242.192 (?), 2.9.2009 0:09

Moc děkuju, ikdyž jste mi trochu zkazil radost :) Mulčování už dneska považuju za samozřejmost. Nejde ani dokoupit?

Ještě prosím - jak jste spokojený právě s tou převodovkou? Jak fakčí? Slibuju si od toho lepší sekání mokré nebo přerostlé trávy a rychlé sekání drobné trávy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 163.134 (?), 2.9.2009 7:20

Prodejce mi řekl, že se mulčovací záslepka k této sekačce nedodává, ověřoval si to prý přímo u dovozce a zároveň prodejce firmy V-Garden.Sekání mokré a přerostlé trávy se raději vyhýbám, protože vysypávat nabouchany koš je potom dost dřina.Převodovka maká dobře, taky záleží na nastavení ot.motoru.Napřiklad při sečení nízké trávy, nevyužívám plný výkon motoru a převod. mám nastavenou na3 stupeň.Mulčování mi nechybí, protože bych musel mnohem častěji sekat, než jednou za 10-14 dní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Roxteedy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (143) - 242.192 (?), 2.9.2009 11:21

Díky. Závidím Vám ten pojem "nabouchaný koš". U mé Hechtky (ikdyž s 6HP Briksem) se naplní sotva do půlky a pak se zahltí průchod.

Naopak, mulčuje dobře, protože má sílu.

Zvažuju, že si udělám radost, nechám jí na mulčování a na sekání si pořídím tuhle mašinku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika