Výměna nože u sekačky na trávu



host - 11.107 (?)
10.5.2015 16:14

To jo, to se řiďte, už jen při nastavování toho pojezdu vám to zamotá pěkně hlavu. U mě pojezd je pojezd a výška strniště je výška strniště. Ale klidně si tam dejte mulčovací nůž patřičného záběru, nebude mít takový sací efekt, což je u mulčování třeba. Nevidím v tom problém. Nemulčujete "okrasu" tak snad ani pravidlo o jedné třetině není nutné nějak moc řešit. Se divím, že k vámi popisované činnosti nepostačí pouhé projetí sekačkou bez koše a je to.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 111.57 (?), 9.5.2015 22:54, zobrazeno: 22670x

Dobrý den. Chci se zeptat zda se dá vyměnit u sekačky na trávu klasický nůž za nůž mulčovací aby pak skutečně došlo k mulčování trávy, nebo by takováto výměna nebyla efektivní. Děkuji za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 10.5.2015 1:14

A o jakou sekačku se jedná?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 10.5.2015 6:46
Bych jeste pripojil otazku. Jak velkou travu chcete mulcovat a na jak malou?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 111.57 (?), 10.5.2015 9:25

Jedná se o trávu, která mi roste kolem pole proto jí sekám pravidelně a často takže výška trávy nepřesahuje 10cm. A chtěl bych mulčovat na cca polovinu tedy 5cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.12 (?), 10.5.2015 8:16

Nebudu odpovídat otázkou jako guru, ale odpovím přímo.

Podle výměny nože soudím, že máte rotační sekačku a nejedná se tedy o mulčovače s nastýláním. U zahradních sekaček s mulčováním jako jedné funkce (n in 1) to funguje za jediného předpokladu a tím je, že trávník zkracujete z výšky odpovídající nejvyše nastavenému pojezdu na středně nastavený pojezd (tj. z 8 cm na 5 cm) nebo ze středněnastaveného pojezdu na pojezd nejnižší (tj. z 5 cm na 3 cm). V ostatních případech je v tunelu sekačky trávy moc, sekačka se dusí a místo rovnoměrného zafouknutí mulče mezi stébla trav udělá žmolky které zůstanou na povrchu.

Moje doporučení zní : nejprve si vyzkoušejte sekání "mulčovacím stylem" s klasickým nožem a ucpaným výhozem trávy (stačí hadr, nemusí být speciální záslepka). Pokud se nučíte sekat tak, že tráva bude vypadat jednotně pokrytá posečenou hmotou, pak vyměňte nůž za mulčovací. Nenaučíte-li se to a chcete neustále sekat přerostlou trávu na střední nastvení výšky pojezdu (tedy z 12+ cm na 5 cm) pak na výměnu nože za mulčovací prostě zapomeňte. To fungovat nebude (k Vaší spokojenosti i zdravotnímu stavu trávníku).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 111.57 (?), 10.5.2015 9:28

Děkuji za odpověď. Určitě se budu řídit Vaší radou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 11.107 (?), 10.5.2015 16:14

To jo, to se řiďte, už jen při nastavování toho pojezdu vám to zamotá pěkně hlavu. U mě pojezd je pojezd a výška strniště je výška strniště. Ale klidně si tam dejte mulčovací nůž patřičného záběru, nebude mít takový sací efekt, což je u mulčování třeba. Nevidím v tom problém. Nemulčujete "okrasu" tak snad ani pravidlo o jedné třetině není nutné nějak moc řešit. Se divím, že k vámi popisované činnosti nepostačí pouhé projetí sekačkou bez koše a je to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 111.57 (?), 10.5.2015 17:05

Myslím si že si s tím nějak poradím. Projetí sekačkou bez koše se mi neosvědčilo protože většina posečené trávy nakonec končí v poli, proto hledám nějakou alternativu + pracovní plocha není zrovna malých rozměrů a nechce se mi posečenou trávu dále řešit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika