Výběr rotační sekačky do 15 tis. Kč



host - 160.18 (?)
10.5.2011 8:33

mulčuju s normálním nožem a jde to krásně. mulčuju jen mírně povyrostlou trávu, vyšší sbírám do koše. Mě by zase nebavilo pořád přehazovat nože. podívám se na trávu a vezmu bud koš nebo tam strčím tu záslepku a jedu. ted jsem dokonce mulčoval v nazouvácích a nohy i botky byly čisté bez trávy. nepoznám rozdíl mezi pomulčovanou trávou a se sběrem.. možná jen po mulčování jsou výraznější vyčesané pruhy.

sběr do koše je perfektní. o ucpávání nemuže být řeč a koš plní pořádně.Mohl být větší ale i tak je dost těžký na vysypání.

výkon je slušný a nepozoruju kolísání otáček v hustší a vyšší trávě.. jde jen slyšet větší rambajs v žací komoře :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 200.133 (?), 4.5.2011 11:44, zobrazeno: 14531x

Dobrý den vím, že se to tady a na jiných různých diskuzích řešilo mnohokrát, ale ještě jsem nedostal jasnou odpověď nad výběrem rotační sekačky pro zahradu 2000 metrů s cenou do 15 tis. Kč. V časopise Dtest proběhl test sekaček v dubnu, ale někteří zpochybňují výborné výsledky firmy Alko v testu. Zajímají mě i především zkušenosti s běžným provozem, spolehlivostí a kvalitou zpracování. Jaký druh pojezdu zvolit, některé sekačky mají plynulý pojezdy, jiné 1-4 rychlosti. Co je lepší? Přemýšlím nad těmito typy:

Hecht 553 AL 5 in 1 - novinka s hliníkovým skeletem
AL-KO Premium 520BRV
Husqvarna R150SV
Stiga Turbo 53 S BW Plus
MTD SP 53 MHW
nebo nějakou jinou? Děkuji za odpovědi a náměty

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 26.219 (?), 4.5.2011 12:05

A co MEGA 5220 LKT?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
radustom - (4) - 98.216 (?), 5.5.2011 7:26

jenom ne Hecht, mám ji doma a několikrát za sezonu musím měnit klínky v kolečkách pojezdu.Je to opravdu velká otrava.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 198.242 (?), 5.5.2011 10:25

Hecht 553AL není zatím v prodeji až od června. Navíc klínky nemá takže ty klínky valte do hlavy někomu jinému:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 5.5.2011 11:38

Od června? Vždyť jej nabízí přes 10 internetových obchodů. A píšou (tedy nme všichni) : Dostupnost skladem!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 198.242 (?), 5.5.2011 13:32

Nikdy jste nenakupoval v e-shopu? Nejdříve si to objednáte a pak to začnou řešit a nejlépe Vám doporučí i jiný výrobek. To je má zkušenost když jsem si chtěl koupit Barum pneu na auto, nabízeli mi uplně jiné a že tyto už se nedodávají atd. Zavolejte si tam, kde píšou skladem a zeptejte se zda ji mají skladem k osobnímu odběru a uvidíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 100.66 (?), 9.5.2011 19:06

Řeším stejný problém. Hecht nikoli, Al-Ko taky ne, mám tuto značku 10 let a není sezóna, abych s ní neměl nějaké problémy. Tu upadne kolo, tu praskne držadloa musím ho jít přivařit, tu nejde nastartovat, tak se s tím pižlám. Dnes skončila a tak jdu zítra koupit novou. Volba je jasná, Stiga Turbo 53 S BW Plus. Výkon, jako blázen, když přeroste tráva, no problém, jen si musím pozjišťovat, jak je to u Stigy s mulčovacími noži. Páč jen trouba by mulčoval s normálním nožem. Tak jsem zvědav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.18 (?), 10.5.2011 8:33

mulčuju s normálním nožem a jde to krásně. mulčuju jen mírně povyrostlou trávu, vyšší sbírám do koše. Mě by zase nebavilo pořád přehazovat nože. podívám se na trávu a vezmu bud koš nebo tam strčím tu záslepku a jedu. ted jsem dokonce mulčoval v nazouvácích a nohy i botky byly čisté bez trávy. nepoznám rozdíl mezi pomulčovanou trávou a se sběrem.. možná jen po mulčování jsou výraznější vyčesané pruhy.

sběr do koše je perfektní. o ucpávání nemuže být řeč a koš plní pořádně.Mohl být větší ale i tak je dost těžký na vysypání.

výkon je slušný a nepozoruju kolísání otáček v hustší a vyšší trávě.. jde jen slyšet větší rambajs v žací komoře :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.161 (?), 10.5.2011 9:53

Máte někdo zkušenosti se sekačkou značky Solo? Já uvažuji o této Solo 547X, zatím jsem na ni zaregistroval jen pozitivní reakce..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 10.5.2011 14:21

Nezkoušel jsem ji. Ale za tu cenu nic extra nenabízí, šasí z plechu, motor slabší, výška jen 65 mm (dost málo), žádné ulehčení startu, boční výhoz atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika