Výběr motorové kosy - poraďte?



host - 11.80 (?)
17.5.2007 1:23
řešil jsem stejný problém a po diskusi zde jsem vybral Dolmar MS340 1.6kw. seče trnky a bezinky vpohodě cca 1500m2. Pavel
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 122.34 (?), 16.5.2007 17:00, zobrazeno: 18181x
Dobrý den, dostal jsem se do fáze výběru motokosy - jedná se mi o sekání velmi příkrého svahu (cca 500m2). Na svahu ovšem začínají rašit dřeviny, které mají nyní v průměru cca 3cm. Dále pak je tam pouze vysoká tráva + bodláčí. Motokosu bych však chtěl používat i na zahradě - rovný terén (občas výhonek pámelníku + nějaká ta trnka). Problém největší asi vidím v tom,že kosu musím táhnout cca 0,5km do kopce. Pozemek je skoro na vrcholu. Takže limitem je i hmotnost (kosa+palivo).Jedná se mi o spolehlivý stroj ve střední cenové relaci. Pokukuji po typu HONDA 435, nicméně vzhledem k tomu,že jsem doposud sekal ručně,nemám absolutně ponětí co vybrat, na co si dát pozor,jak je to se servisem atd. Děkuji za postřehy a tipy.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 11.80 (?), 17.5.2007 1:23
řešil jsem stejný problém a po diskusi zde jsem vybral Dolmar MS340 1.6kw. seče trnky a bezinky vpohodě cca 1500m2. Pavel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 194.126 (?), 29.5.2007 16:05
Já mám dobré zkušenosti s Oleo- Mackem 740T, od Moundfieldu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.133 (?), 29.5.2007 16:21

Chtělo by se to asi nejdřív kouknout kolem sebe. OM 740T -cena 14 620 kč, 1,3 KW, žádný antivibr. systém. Marunaka TH48DX Pro - cena 13 500kč, 2,3kw, antivibr. systém. a velmi klvalitní, také protože má motor Kawasaki.

Jinak pro tazatele: křovinořez do 9 kg neni nijak těžký, radši o pár set gramů těžší, než aby tam cpali plastový díly. Pokud ty stromky mají už v průměru 3 cm přikláněl bych se k pilovému kotouči

S pozdravem Mára

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.195 (?), 29.5.2007 17:29
Já jsem sice příznivce těch lepších značek,(Honda),ale toho oleomaca 740T bych vůbec nezatracoval.Mám ho již 8let,sekalo se s ním cca0,5ha pravidelně a nevyskytla se žádná podstatnější závada,kromě utřepaných drátků od vypínače zapalování.Oprava trvala asi 10min.Dokonce i svíčka je původní,pravidelně čištěná.To že nemá antivibrační systém je dle mého názoru celkem nepodstatné,poněvadž při přímém porovnání tohoto stroje s jinými např HQ,Jonsered trpí ruce úplně stejně.Jako velkou výhodu u tohoto stroje beru konstrukci krytu strunové hlavy,která opravdu obsluhu chrání před odlétající trávou.To jaké kryty tam dávají ostatní výrobci je někdy opravdu otřesné,tam aby obsluha pracovala ve skafandru.Další výhodou u 740T je také umístěni tohoto krytu,který je výše,takže nedochází k zamrazení useknutou trávou.Já tenhle stroj běžně provozuji s 8 zubým kotoučem o průměru 30-50cm(mám jich více,vždy jen vyměním,později nabrousím)a nedám na něj dopustit.V téhle kombinaci můžu sekat přerostlou trávu i v tričku a kraťasích.Na dosekání kolem plotů používám samozřejmě strunu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
skolin - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78), 29.5.2007 20:06
740T, však jakýsi antivyprační uložení rukojeti, což je naprosto vyhovující, a vzhledem k terénu bych doporucil co nejlehčí, lepčí dělat o 15minut déle s lehkým, než se ve svahu dřít s težkým strojem - to je jako s pilou.... Výhodou je také dostupnost servisu a ND,  a při oprávněné reklamaci s správným zacházením se strojem se neni čeho obávat...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 11.99 (?), 29.5.2007 20:50
Co je to oprávněná reklamace? Pojďte si to vyzkoušet. Vy budete zákazník s reklamací a já servis Mout. a budeme na toto téma komunikovat. Možná se budete divit. Na druhé strně proč by jsme měli tady dělat druhým kašpary. Asi by to bylo nejnavštěvovanější vlákno. Chtěl jsem tím jenom říct, že pokut servis nebude chtít, tak vám záruku na 95%neuzná a hotovo. Těch 5% je na zapalování. A jak je na tom Drbohlavovo impérium s uznáváním záruk víme zde myslím všichni.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
skolin - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78), 29.5.2007 21:06
Ano, ale přeci jen ten kdo se o stoj umí správně starat, nemá pak problémi s nejakou závadou, a bohužel už z principu na techto strojích se bude vždy spíše jednat o opotřebení, než výrobní vadu... Panu Drbohlavovi můžeme snad jen závidět jeho obchodní talent a velkorysost... Hold kdo umí ten umí...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 212.195 (?), 29.5.2007 21:07
No nechci se Béďi rozhodně zastávat,ale z vlastní zkušenosti (reklamace Partner-výměna za HQ,následná výměna po 1 měsíci za Jonsered),tak nebýt sakra zvýšeného hlasu a  hrozby předáním právnickému oddělení firmy,tak se se mnou nebavily ani dveře v té prodejně.Dokonce mi chtěli zapřít i odpovědného zástupce firmy,který údajně je někde mimo!!Nakonec se pan odpovědný vyklubal z jednoho z těch pikolíků za pultem.Podruhé už to bylo jednodušší.Nečekejte,ale že na vás kdekoliv čekají s radostí,až jim budete vracet jejich šmejd a to ani u Béďi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
skolin - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78), 29.5.2007 21:12
Asi tak, myslim že všude je to stejné, co se týče reklamací a cen ND... Já s bédou mám jen dobré zkušenosti... ale pokud bych se s nějakým strojem chtěl živit, také bych u něj nevybral, ovše co se týče hoby až poloprofi pouřití, tak je kvalita vyhovující...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika