Výber kosačky s pojazdom a bočným vyhadzovaním



host - 29.97 (?)
14.5.2009 11:04

No, z těchto jmenovaných bych si nevybral ani jednu, kvalitou je na tom nejlépe AL-KO. Jinak sekačky MTD nestojí opravdu vůbec za nic. Kdybych si měl vybrat opravdovou kvalitu, vzal bych některou z belgických modelů sekaček značky Weibang, mám na ně velmi dobré reference.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
romcop - (2) - 225.250 (?), 4.5.2008 21:41, zobrazeno: 35471x

Prosím o radu, a skúsenosti pri výbere kosačky. Plocha kosenia je asi 1800m2 málo udržiavaného sadu. Mala by zvládnuť kosenie vyššej trávy, ale aj udržiavaného trávnika okolo domu, takže by to mala byť kosačka s bočným vyhadzovaním. Zatiaľ som si vyhliadol YARD-MAN 5519 SPO HW s motora BOLENS 600 S   a MTD SPK 48 HW s motorom Kawasaki FJ 180 V /Kawasaky je asi o 2500,-czk drahšia/. V obchode mi odporučili kosačku s menším záberom, preto som vylúčil AL-KO SILVER 520 PREMIUM- tá má záber 51cm, ostatné 48 cm. Prosím o skúsenosti s uvedeními modelmi, či zvládnu aj tú vyššiu trávu a kosenie v asi 30 stupňovom kopci,  pripadne poradiť iný typ motora, kosačky/ Honda, Briggs.../ v cene asi 12 000,- czk.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 174.222 (?), 5.5.2008 2:05

Boční výhoz by jsem už neupřednostňoval:

1)stejně vám to vyšší trávu těžko poseče, neboť tráva se ohne a nůž ji neusekne a pokud dáte nejnižší polohu, tak ani 5,5hp to nezvládne

2)tráva lítá nekontrolovatelně bokem, což lítá buď na trávu, kterou se chystáte teprv sekat, nebo na vše ostatní okolo(zeď, plot,dříví, atd.)

3)když už, tak pokládání do řádků, vypadá to kultivovaně a splňuje to výhoz

4)s šibeničním finančním limitem je to stejně o kompromisech

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.182 (?), 15.5.2008 22:26

Važ.pane! Pred týždňom som mál s výberom kosačky ten istý problem. Nahodou som nalistoval itest.cz., kde som našiel odpoveď. Druhý tohoročný test kosačiek mi ukázal slabé stranky značky MTD a odstupil som od nej. Ja osobne som sa rozhodol pre tohoročnu novinku od Caslelgarden XSW 50 MHS s motorom Honda 160, dostupná na poľskom trhu za priaznivú cenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 2.7.2011 16:13

Ano, zapomínáte,že 18 arů už není malá plocha a někdy se stane, že vám tráva přeroste.Uvažoval bych o bubnové sekačce např. DAKR, která si poradí s vyšší trávou, má pojezd a umí za sebou zanechat nizoučký travní porost.Lišta si např.s polehlou trávou neporadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 29.97 (?), 14.5.2009 11:04

No, z těchto jmenovaných bych si nevybral ani jednu, kvalitou je na tom nejlépe AL-KO. Jinak sekačky MTD nestojí opravdu vůbec za nic. Kdybych si měl vybrat opravdovou kvalitu, vzal bych některou z belgických modelů sekaček značky Weibang, mám na ně velmi dobré reference.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 163.134 (?), 14.5.2009 15:47

Weibang 536 SB se 4 rychlostní převod. jsem si koupil před 3 nedělemi a můžu

 napsat, ze jsem zní dost zklamaný.Tváří se, že je vyrobena v Belgii, ale ve skutečnosti je vyrobena v Číně.Motor BS 675 má opravdu dostatek výkonu,70l koš bez problému napěchuje.Jenže když je koš naplněn asi z 75% sekačka má snahu jet jen po zadních kolečkách jak se převažuje.Vrchní plastový kryt koše se signalizací naplnění, na koši nedrží skoro vůbec jak má mizerné uchycení.Sekat se pro mě dá jen na 1 rychlost ostatní rychlosti jsou už jen pro sprintery.Před touto sekačkou jsem měl 10let MO 484tr až na slabší motor jsem si na ni nemohl stěžovat, nový majitel si ji nemůže taky vynachválit.Toto jsem chtěl napsat pro případné zájemce o Weibang, protože i mě byla doporučena jako kvalitní značka v porovnání se Snapperem a Megou.Nezbude nic jiného než si na ni zvyknout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 58.18 (?), 2.7.2011 10:13

sekačka weibang 536 SB je opravdu velice dobře postavená a co se tíče stavění na zadní tak prostě musíte vysypat koš.a v číně se dělá 80procent sekaček.Neznamená to, že je to krumpl.neznám lepší mašinu sebere vše a kryt na koši se přisponkuje páskou.to je snad jedinej nedostatek.jinak cena, kvalita je super.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pxe - (16) - 115.244 (?), 3.7.2011 23:14

...co ja viem. ak by som si kupoval kosacku, ktora ma 70l kos a mozem ho naplnit sotva viac ako nad polovicu, tak by ma to tiez hnevalo. Predpokladam, ze prave objem kosa, vypichne predajca pri predaji.

Ja mam zvyk pri kupe cohokolvek, klast az "d*bilne" otazky, to sa clovek hned vselico dozvie. Minimalne, ci predajca rozumie tomu co predava alebo ako bude vyzerat pristup k zakaznikovy pri servise.

Ked som konecne skrotil pozemok krovinakom, tak som si kupil SNAPPER ERDS16675, dobry pojazd, kosil som aj lucerku, s trapenim aj ozaj vysoku travu z jari bez kosa (zadne vyhadzovanie), po 3 rokoch sluzi stale dobre.

Dolezite je aj to, kde je servis.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 135.219 (?), 4.7.2011 13:11

Já vlastním sekačku AL-KO s bočním výhozem, hlavně ho používá dcera, protože vlastní cvičiště psů, kde ta tráva je kolikrát dost přerostlá a sekačka to zvládá dobře a zatím za tři léta do ní leju akorát benzín a olej. Známý si letos koupil s regulací pojezdu a ta se mi líbí ještě víc. Jinak sní sečeme běžně zahradu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika