Vazelina na uhlove prevody krovinorezu



host - 165.35 (?)
8.7.2010 13:05

"Proč není uvedeno u tuků na homokinetické klouby, že jsou vhodné na mazání vysokootáčkových převodů u křovinořezů, protože je to mazivo určené pro - viz. popis." Tím jste mě dostal, směju se ještě teď. Dovedete si představit, jak velká by musela být pixla s vazelínou, aby se na ni vešel seznam všeho, co se s ní může mazat?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 8.7.2010 10:45

Jestli se ptáte na rozdíl v otáčkách 1200 a cca 13000/min, asi fakt zůstaňte pověrčivý. Ložiska, stejně tak převody jsou zatíženy vysokými otáčkami a musí být mazány. U ložiska je oddělení mazacího tuku méně nebezpečné, než u odkrytého rotujícího soukolí. Kdybych měl popsat, kolik výborných "rad" a doporučení dostali majitelé křovinořezů a pil od prodejců, tak by tomu zde asi málokdo věřil. Právě čím více zpět, tím více bylo případů, že se nahrazovalo a to stačí a pod. Přesto jedno uznávám, Vám to vydrželo, proto beru Vaši zkušenost, ale obecně to nedoporučuji, neboť u záměny není jisté, že bude správná a tuky se navzájem neznehodnotí, případně jiný tuk bude stačit na mazání velmi zatížené úhlové hlavy.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 8.7.2010 10:58

Tak moment. Tady si sám a velmi protiřečíte. Vy prosazujete dodržování doporučených postupů a návodů a jedním dechem říkáte, že prodejci nemají pravdu a káží bludy. Tak tomu nerozumím. Opakuju už počtvrté, že zmíněný tuk jsem dostal jako doporučený při nákupu NOVÉHO vyžínače OM 722 S v Mounfieldu v Jihlavě pčed cca 9 roky. Nezkoumal jsem přitom, zda mi OPRAVDU dali správný tuk, prostě jsem jej používal. Ve Vaší odpovědi jste použil slavný Alího úkrok stranou, protože píšete o ložiskách. U mého stroje jsou, opakuju oboustranně krytá a ten tuk se k nim nedostane. Maže se jím pouze soukolí a tam jsou poměry jiné. Není těch 13000 trochu moc? Já to vidím na nějakých 9000.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 8.7.2010 11:31

Ale pozor, já uvádím dodržovat návody, prodejci zejména dříve, když se s tím začínalo mnohé neznali a nyní se to zase týká prodejců, kteří prodávají zejména přes internet a jsou i výjimky v klasických obchodech. Přesto se v drtivé většině setkáte s názorem používat originální mazací tuk, který má vyzkoušené vlastnosti a vynikající přilnavost při vysokých otáčkách. Je to doporučení, není to podmínka záruky, jako při např. oleji do motoru u některých výrobců. Ale když se něco poškodí a doporučení nebylo respektováno, tak se už nikdo nebude s majitelem dohadovat, zda to stačilo, nebo nestačilo. Prostě poškozené soukolí je jednoduchá záležitost - výměna úhlového převodu. Otáčky u HQ 250R jsou max. 12500 s pevným nástrojem (u struny nižší samozřejmě) a třeba u MS 3310-4510 jsou 13500 s pevným nástrojem. Pokud víte, že u Vašeho přístroje jsou kolem 9000, tak to je podstatný rozdíl. Z tohoto je zřejmé, že něco tvrdíte, ale neznáte ani otáčky, které mají velký vliv na požadavek kvality mazání. Takže Vy třeba s uvedeným tukem můžete být spokojen, ale majitel profi přístroje s vyššími otáčkami by se už možná divil, proč je úhlový převod poškozený- opotřebovaný.  

z návodu MS 3310-4510
z návodu MS 3310-4510
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 8.7.2010 11:52

Asi už ostatní unavujeme, ale já pořád nemohu pochopit, že Vy nemůžete pochopit, že tuk LT2M mi dodal jediný hlavní autorizovaný prodejce stroje - jiný tu nebyl, jako originální, doporučený, základní, prostě správný při koupi. Já jsem NIC nenahrazoval. To že Vy ten tuk nedoporučujete, je jiná věc. Co by mi asi řekli při (ťuk, ťuk, ťuk) případné reklamaci, kdyby při rozboru (v jiném vláknu) tam našli něco jiného a já jim řekl "JS mi ten originál nedoporučil, neboť".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 8.7.2010 12:19

Víte v čem je problém? Vy jste do diskuze vstoupil po tom, kdy jsem reagoval na to, že mazací tuk na homokinetické klouby není vhodný pro převodovku úhlového převodu. Těchto tuků je více druhů a různého složení, ale hlavně se diametrálně liší v tom, co mají mazat. Proč není uvedeno u tuků na homokinetické klouby, že jsou vhodné na mazání vysokootáčkových převodů u křovinořezů, protože je to mazivo určené pro  - viz. popis. Vy jste to zobecnil, že se to může, že Vám to prodejce doporučil, ale až v závěru jste uvedl, jaký přístroj máte(OM 722S) a nedělám si iluze, že sečete s takovým výkonem hektary. Já jsem se setkal s názorem, že do úhlového převodu je vhodná vodní vazelína, protože je to pořád mokré od trávy, ta osoba prodávala!!!  Pro mě toto není vedlejší, nebo neřeším, jak se tím kdo baví. Ale vždy je účinnější prevence, než potom vysvětlovat a snažit se poradit až je závada. Proto obecně považuji za důležité, aby si každý, kdo chce něco něčím mazat uvědomil, že se jen tak nedají zaměnit oleje, nebo mazací tuky. Čím více se o tom napíše, tím věrší váhu to bude mít. To, že Vám tak poradili není Vaše chyba a také se nic nestalo, ale opakuji, nemůžete to zobecnit. Je to otázka podmínek, přístupu k obsluze - např. přetěžování nesprávnou strunou a další vlivy, m.j. dimenzování úhlového převodu, intenzita používání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.35 (?), 8.7.2010 13:05

"Proč není uvedeno u tuků na homokinetické klouby, že jsou vhodné na mazání vysokootáčkových převodů u křovinořezů, protože je to mazivo určené pro - viz. popis." Tím jste mě dostal, směju se ještě teď. Dovedete si představit, jak velká by musela být pixla s vazelínou, aby se na ni vešel seznam všeho, co se s ní může mazat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 98.110 (?), 8.7.2010 13:28

vraťme se k původnímu dotazu. co má vlastně Jonsered v návodu k použití?

úhlový převod není levná věc, a většinou odejde nárazem nástroje do pevné překážky. Pokud výrobce molyku v návodu nedoporučuje, raději bych ji tam v záruce nedával. pak se na to prodejce vymluví. Jináč stihl, oregom i OM vazelíny molybden obsahuje, např OM755 master má přímo v návodu: používejte kvalitní maziva na bázi dvoijsirníku molybdenu, proto mountfild prodává jako příslušenství LT2M. jináč kolo u auta točí jen 1500 ot/minutu, ale průměr homokloubu je 10 x větší- desetkrát větší třecí rychlost.ale s J.S se nemá cenu hádat! Jirka S

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 8.7.2010 13:52

Ona ta diskuse opravdu už ztrácí smysl, ale když už, tak už.

Já Vám to neberu, ale ani to nedoporučuji   -- Tolik citace Vaší odpovědi na můj první post. Jasně v něm píšu, to co jsem opakoval čtyřikrát. A v čem je rozpor. Já jsem použil tuk dodaný prodejcem (ne ledajakým, je to zavedená firma!!)  a doporučený výrobcem. Tedy vše dle Vašeho učení. Vy ten tuk NEDOPORUČUJETE!!!. To je to, co mě dráždí. Pokud máte náladu na odpověď, napište JAKÝ tuk bych měl použít. Pokud jde o provoz stroje, je to na dnešní poměry už hračka, ale mně plně vyhovuje pro hobby využití kolem chalupy a na to je také určený. Snad toto nezpochybníte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 8.7.2010 14:11

No právě, na tu hračku můžete použít mazací tuk, který je už na vyšší otáčky méně vhodný. Proč Vám mám psát jaký tuk použít, přece Vy to sám víte nejlépe :)). Už jste se konečně dověděl, jaké otáčky mají křovinořezy ne vyžínače, které jsou i s výkony někde jinde.

Pro Jirku S. rozdíl je velké tlaky a malé otáčky a vysoké otáčky a menší tlaky - což při srovnání se zátěží homokinetických kloubů a vysokootáčkové převodovky křovinořezu je na první pohled patrné.

Abych nezůstal dlužen odpověď, tak já doporučuji takový mazací tuk, který má v popisu uvedeno, že je určen k mazání úhlových převodů křovinořezů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 8.7.2010 18:20

Tahle vaše odpověď mě trochu nesedí k Vaší pověsti tu na fóru. Já mám křapku, kterou můžu mazat pomazánkovým máslem, kdežto Vy a pořádní chlapi mají mašiny, keré potřebují opravdovou vazelínu. Hmm.

Abych nezůstal dlužen odpověď, tak já doporučuji takový mazací tuk, který má v popisu uvedeno, že je určen k mazání úhlových převodů křovinořezů.

V jiných odpovědích striktně doporučujete dodržovat návod a doporučení výrobce. Nezlobte se, ale musím si (pro sebe) trochu snížit Váš rating, nic ve zlém.  Končím v tomto vlákně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika