Vari uhýbá do leva



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
host - 178.235 (?) 
6.6.2015 21:28

S vyřešením těchto problémků jsem vystačil s patřičným nafouknutím kol.Více nafouknuté kolo má větší průměr a naopak, Jen sekačka (bubnová) mně někdy netáhne tam, kam by měla.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.116 (?), 6.6.2015 21:44

Pane AB, nafouknutím kol nevyřešíte to, že palec zůstává po průjezdu zatáčkou v "trvale volnoběžné poloze". frown   Navíc za těch 5-8 vteřin, co průjezd zatáčkou trvá, se tlak v pneu podstatně nezmění. No prostě je potřeba zastavit, palec na vnějším kole dát správně a pak pokračovat v jízdě. Pokud by se to opakovalo příliš často, je třeba náboj kola rozebrat, úplně vyčistit a nově namazat před sestavením.

Já osobně tam mám od posledního čištění vyzelinu na úhlové převody křovinořezu a v pohodě už 5 let. V každé tubě zbyde takový ten trošek, co nejde vytlačit do úhlového převodu. Takovéto tuby rozstříhnu a zbyteček vyseliny používám na drobnosti, kde se dá nanášet prsty, dřívkem od nanuku nebo špachtlí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 7.6.2015 7:05

Takže by asi stálo za to, změnit mazací tuk.Dobrá by byla ta tahavá 00.Volnoběžky by tak neklepaly.Tuk na křovinořez mám taky.Vše je psáno s otazníkem.Pravda je, že všeho moc škodí.Vymytí a přesné namazání bude asi lepší než mazací lis.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.116 (?), 7.6.2015 10:00

Ohledně mazacího tuku se radši zeptejte na diskusi u výrobce VARI. Já jsem použil ten co byl aktuálně po ruce "na rychlou spotřebu".

Možná bylo důležitější, že ten tuk byl čistý a nikoliv se špínou za 12 let provozu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 8.6.2015 20:52

Při mazání "kol" se zaměřte jen na místo, kde se náboj kluzně točí v disku a spíše méně je více. Na to je tam maznice. Jen jeden - dva žduchy mazacím lisem a stačí, ať se vazenína nedostane do zubů náboje nebo až na palec. Palec a ty zuby bych spíše doporučoval udržovat bez vazelíny a palec jen z venku, sem tam, prostříknout WDčkem, nebo konkorem. No a jednou za čas prostě kola sundat, rozebrat a vyčistit. To je i výrobcem běžně doporučovaná údržba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika