Vari uhýbá do leva



host - 11.107 (?)
8.6.2015 20:52

Při mazání "kol" se zaměřte jen na místo, kde se náboj kluzně točí v disku a spíše méně je více. Na to je tam maznice. Jen jeden - dva žduchy mazacím lisem a stačí, ať se vazenína nedostane do zubů náboje nebo až na palec. Palec a ty zuby bych spíše doporučoval udržovat bez vazelíny a palec jen z venku, sem tam, prostříknout WDčkem, nebo konkorem. No a jednou za čas prostě kola sundat, rozebrat a vyčistit. To je i výrobcem běžně doporučovaná údržba.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
host - 178.235 (?), 6.6.2015 21:28

S vyřešením těchto problémků jsem vystačil s patřičným nafouknutím kol.Více nafouknuté kolo má větší průměr a naopak, Jen sekačka (bubnová) mně někdy netáhne tam, kam by měla.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.116 (?), 6.6.2015 21:44

Pane AB, nafouknutím kol nevyřešíte to, že palec zůstává po průjezdu zatáčkou v "trvale volnoběžné poloze". frown   Navíc za těch 5-8 vteřin, co průjezd zatáčkou trvá, se tlak v pneu podstatně nezmění. No prostě je potřeba zastavit, palec na vnějším kole dát správně a pak pokračovat v jízdě. Pokud by se to opakovalo příliš často, je třeba náboj kola rozebrat, úplně vyčistit a nově namazat před sestavením.

Já osobně tam mám od posledního čištění vyzelinu na úhlové převody křovinořezu a v pohodě už 5 let. V každé tubě zbyde takový ten trošek, co nejde vytlačit do úhlového převodu. Takovéto tuby rozstříhnu a zbyteček vyseliny používám na drobnosti, kde se dá nanášet prsty, dřívkem od nanuku nebo špachtlí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 7.6.2015 7:05

Takže by asi stálo za to, změnit mazací tuk.Dobrá by byla ta tahavá 00.Volnoběžky by tak neklepaly.Tuk na křovinořez mám taky.Vše je psáno s otazníkem.Pravda je, že všeho moc škodí.Vymytí a přesné namazání bude asi lepší než mazací lis.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.116 (?), 7.6.2015 10:00

Ohledně mazacího tuku se radši zeptejte na diskusi u výrobce VARI. Já jsem použil ten co byl aktuálně po ruce "na rychlou spotřebu".

Možná bylo důležitější, že ten tuk byl čistý a nikoliv se špínou za 12 let provozu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 8.6.2015 20:52

Při mazání "kol" se zaměřte jen na místo, kde se náboj kluzně točí v disku a spíše méně je více. Na to je tam maznice. Jen jeden - dva žduchy mazacím lisem a stačí, ať se vazenína nedostane do zubů náboje nebo až na palec. Palec a ty zuby bych spíše doporučoval udržovat bez vazelíny a palec jen z venku, sem tam, prostříknout WDčkem, nebo konkorem. No a jednou za čas prostě kola sundat, rozebrat a vyčistit. To je i výrobcem běžně doporučovaná údržba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika