Vari Hurricane F-550 - vyžínač křovin



host - 72.218 (?)
8.3.2016 16:37

Ono i velmi vysokou trávu to poseká, jen je potřeba mašinu správně nastavit - vodicí ostruhu dát až do vrchní polohy (pod držák přijdou všechny podložky) a hodit tam první rychlost. Jako důkaz mohu klidně přidat fotku ze sečení 1,5 metru vysokého porostu. Za mě fakt dobrý - snad bude letos zase sloužit jako vždycky :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 110.80 (?), 26.4.2014 10:10

Naše nemotorné starty byly hlavně v chladném období, teď už to startuje jak má. Jinak ano, postup s počkáním na plovák praktikuju u ostatních strojů.

Martin Horňák

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.218 (?), 26.4.2014 14:13

V nižších teplotách to je na řidší olej - pak by to mělo startovat bez problémů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.18 (?), 25.2.2016 12:50

Má prosím někdo zkušenosti s mulčovačem F 550 kde bývá hodně krtin, mravenišť...  ..před lety jsem sekal s podvozkem Dakr RZS + Jikov pohonná jednotka, rozmetalo to úplně všechno, dokonce krásně srovnalo terén. Pravda - častěji se musely brousit a vyměnit nože, ale krtiny nebo mraveniště žádný problém. F 550 by se mi zamlouvalo, ale mám trochu strach z těch krtin - je jich rok od roku v našem kraji víc a víc, někdy vypadá louka spíš jako pole. Když bude metr vysoká tráva, krtiny předem nerozhrabu a pak budu muset každou objet??? - skoro nepředstavitelné... Nebo si to s nima poradí taky? Když je tam nechám tak za dva - tři roky to bude boulovatý, že už to nnikdo nesrovná. To už mám taky vyzkoušené. Leda tank. Teď sekám sekačkou se sběrným košem - nízkou trávu, takže krtiny předem rozhrabuju. Docela by mě zajímalo, jestli s tím má někdo zkušenosti v praxi. Děkuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.6 (?), 25.2.2016 19:24

My na zahradě máme krtic docela hodně a mraveniště nejsou nic děsnýho. To tenhle tank projede jako nic. Maximálně sundáte kudlu a nabrousíte. Já tady nechci dělat reklamu, ale po třech letech opravdu intenzivního nasazení moje 550ka s Briggsem jezdí, jediná údržba je pravidelné čištění po práci, mazání (bowdeny a další mazací místa) a poprvé jsem napínal řemen mezi motorem a převodovkou. Mulčovač krtice rozmetá na hadry. Podle mě to je dělaný na neudržovanej terén, metrovej bordel, když sečem neudržovanou plochu, do toho absolutně nevidíte a krtice nekrtice. Kudlu jsem nesundával ani jednou, je pořád v původním stavu. Jede to opravdu jak bestie, až člověk nestíhá zírat. Ještě jsem k tomu dopořídil ten přední kryt, zaprvé to líp,,mydlí" sekanou hmotu a stroj člověk nemusí tolik čistit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.125 (?), 7.3.2016 20:54

Krtin ani mravenišť bych se nebál. Stroj to nožem rozmetá a v klidu přejede. Samozřejmě noži to neprospívá. Náš stroj má asi 2,5 roku, posekáno, no, těžko odhadovat, ani motohodiny nevím, ale mám počítadlo... tak 10-12ha luk, pozemek buď 2x ročně, nebo jednou na podzim až je to suchý "na prah". Nůž původní. Začaly se nám vloni povolovat nýty na tom oplechování kolem nože, než to znovu nýtovat mám snahu dávat tam nerez šrouby. Jinak je dobrý čas od času zkontrolovat dotažení šroubů, bylo období kdy jich ze stroje pár odpadlo. O dílenském zpracování a problémy s naším strojem jsem psal výše. Ale za ty prachy je to ještě dobrý. Vysokou trávu to spíš zválcuje než zmulčuje. Zase je výhoda, že se stroj vejde do kufru auta a tradá. No a pro mou postavu jsou řidítka dost nízko.

Tož tak.

Martin Horňák

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.218 (?), 8.3.2016 16:37

Ono i velmi vysokou trávu to poseká, jen je potřeba mašinu správně nastavit - vodicí ostruhu dát až do vrchní polohy (pod držák přijdou všechny podložky) a hodit tam první rychlost. Jako důkaz mohu klidně přidat fotku ze sečení 1,5 metru vysokého porostu. Za mě fakt dobrý - snad bude letos zase sloužit jako vždycky :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.125 (?), 25.4.2016 7:31

Jak jsem dnes podle kusovníku zjistil, na stroji nám pravděpodobně od začátku chybí pružina, která odtahuje kladku pohonu v případě stání stroje. Od začátku užívání stroje jsme pozorovali že stroj má snahu jet v před i když není aktivovaný pojezd, stroj si tak jako poskakoval vpřed, v posledních měsících to bylo tak intenzivní, že stroj se v podstatě dokázal rozjet sám od sebe. Jelikož začala sezona a tento problém byl velmi nepříjemný (při vypnutí pojezdu nešlo silou obsluhy couvat), i přesto že jsem namazal vše, vyčistil silonovou kladku, prošel jsem kusovník a zjistil, že tam tu pružinu prostě nemáme. Před rokem v servisu mi řekli, že je to cukání normální, ale do servisu už nechodím, nestojí to za to (Agrowest Plzeň)

Barva na některých částech stroje úplně slezla.

Nýty dál upadávají.

Všechny bovdeny jsou na koncích zlámané, což není dáno skladováním, ani transportem, ani jiným vnějším vlivem obsluhy.

Jak jsem taky přes zimu zjistil, špatné starty jsou způsobeny špatným nastavením sytiče motoru - což bylo způsobeno opět špatným přístupem v servisu, když před časem měnili netěsnící O kroužek u hřídelky na bloku motoru, kde je zároveň páčka na ovládání sytiče která byla namontována nepřesně.

Tož tak jde čas s naším mulčovačem, jenžto byl asi vyrobený v pátek odpoledne...

Martin Horňák

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.6 (?), 25.4.2016 8:20

Já tam tu pružinu nemám taky - seřízením předpětí kladky se toto poskakování dá eliminovat.

Jinak nýtky drží jak přibité, barva dolů neleze a Briggs startuje na drc. Ty zlámané bowdeny se mi zdají nějaké divné.

Ohledně té pružiny bych být vámi napsal přímo do Vari, o zákazníky se zajímají a nevěřím, že by Vám odsekli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.214 (?), 25.4.2016 20:05
Též zvažuji Vari huricane, jen váhám zda v provedení origoš s menšima kolama, nebo tu multifunkci s výměnou za talířovou sekačku, kterou nepotřebuji, ale zajímalo by mě, zda tam není bytelnější převod.Máte s tím někdo zkušenost?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.6 (?), 25.4.2016 20:46

Převody jsou na obou strojích stejné,,,hurikána" mám už čtvrtým rokem v provedení 550B (BS850) a měl jsem možnost přímo porovnat se stejně motorizovanou Lucinou. Ta velká kola jsou skvělá, ale F-550 zase díky nižšímu těžišti lépe sedí na větších svazích. Je to jen na Vás - obě mašinky jsou bezva a svoji práci si odvedou spolehlivě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika