Vari DSK 317: nepřesné řazení



host - 11.107 (?)
13.4.2015 18:10

Pružinka, kulička, důlek-dirka. Nic primitivnějšího a ruce solidně vnímatelného tam funguje snad padesát let, už od dob Gutbrodu. Stane se, že prostě obsuha kuličku "stratí". Pak ale řadící páka prostě nedrží nikde v poloze. No a pak se kulička "najde" ve šneku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 176.91 (?), 13.4.2015 17:56

Jestli je mi něco nejasné, tak trochu ironie a vosí hnízdo vydržím.Taky si občas rýpnu.Ručička mi na převodovce ukazuje přesně, takže si myslím, že tam pán mám nějakou chybu.Je velice nebezpečné startovat na plný plyn a nevědět jestli tam mám, nebo možná nemám rychlost.To jste v garáži nebo v plotě velice rychle.Pokud tedy nedržíte vypínač že.Ten je na řídítkách nebo klečích mě je to jedno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 13.4.2015 18:05

Jestli tam je neutrál se pozná poměrně snadno zahýbáním strojem. Když vyřazuju, je to znatelné uvolnění celé soupravy. Zkuste startovat na volnoběh. V drtivé většině startů to není problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 11.107 (?), 13.4.2015 18:10

Pružinka, kulička, důlek-dirka. Nic primitivnějšího a ruce solidně vnímatelného tam funguje snad padesát let, už od dob Gutbrodu. Stane se, že prostě obsuha kuličku "stratí". Pak ale řadící páka prostě nedrží nikde v poloze. No a pak se kulička "najde" ve šneku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 8.196 (?), 13.4.2015 19:20
Jak může obsluha „stratit“ kuličku?? Kuličkový zámek je velmi stará věc. Funkčnost ovlivňuje několik faktorů. V první řadě je to kvalita materiálu kulisy a její tvrdost, nebo také odolnost proti vymačkání a také hloubka zapadnutí kuličky do kulisy a síla pružiny - vyrobit ji z patentovaného drátu je přímo barbarství. Tento typ zámku je běžně používán v nábytářství. Být tento „primitivní“, ale přesto chytrý zámek na nábytku v té kvalitě v jaké se nachází ve zmiňovaném stroji, tak máte dvířka různých almárek trvale v poloze otevřeno!! Gutbrod v souvislosti s kvalitou raději vynechte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.61 (?), 13.4.2015 18:56
jj, ručička je ručička, volně v luftě, navíc se nachází tam, kde na ni řidič nevidí, ale páka uvězněná v kulise, by myslím bylo nejvhodnější řešení, tam je již těžké něco zmršit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 13.4.2015 20:25

35.61: To je nějaké zlepšovatelské hnutí jak bývalo za dávných časů. A že byste tu kulisu musel mimo jiné problémy třebas nějak těsnit, vás nenapadá, kolego Lamborghini? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 21.214 (?), 13.4.2015 20:41

Aleš si ve svém původním příspěvkuodpověděl sám.Je to věc praxe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.9 (?), 13.4.2015 20:49
Praxi by pomohl srozumitelný popis rychlostí. Nepochopil jsem, proč mají P a ne 3, N neutrál místo toho je 0, Z zpátečka je R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 13.4.2015 22:28

1,2 kultivační rychlosti, P = pojezd, 0 pochopí snad každý, R  = revers. Protože je to odlité na skříni a tedy součástí formy, bylo by drahé to měnit podle momentální nálady. Zkuste si to opravit nějakými vkusnými samolepkami. Ale může se stát, že se to časem naučíte - možná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.229 (?), 13.4.2015 22:41
Co máte pořád s něčím drahým. Jak to souvisí s označením zařazeného rychlostního stupně. Určitě vhodnější by bylo 1,2,3,Z. Z proto, že jsme v Česku. Bylo by zajímavé, jak mají rychlostní stupně označené pro Černý kontinent. Čaďan, etiop. maliec, nebo konžan určitě nevědí, že P znamená pojezd. Je to mírně řečeno ujeté. Pojezd můžu mít i na první rychlostní stupeň, když potáhnu vozík s nákladem do kopečka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika