Vari 4 Profi s motorem Honda GCV 190



host - 58.185 (?)
13.5.2010 10:33

Tenhle problém se obecně vyskytuje dneska u všech motorových jednotek systému Vai, Dakr, Robus, Agzat a další. Problémem je, že dřív se řidítka vybavovaly silentbloky, které tlumily vibrace motoru. Dnes už je na řidítkách nenajdete.

Dřívější provedení řidítek Vari 02 měly možnost přimontování tlumiče TG2 (jedná se řidítka která byla nabízena zhruba do roku 2002), starší ls litinovým nosníkem vyráběné v letech 1986-1990 měly standartně silentbloky hned čtyři.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Zdeněk Černoch - (34) - 86.246 (?), 13.5.2010 7:12, zobrazeno: 16336x

Koupil jsem si novou frezu Vari a ptám se na možnosti jak se dají omezit vibrace v řidítkách. Je to jedinej problém který s touto frezou mám. Prostup tereném jede jako tank. Jediné omezení je nosnost vozíku a to mám ten na 550 kg. Motor v pohodě zvládně vozík s nosností okolo 750 Kg i v těžkém lesním terénu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 127.75 (?), 13.5.2010 7:38
Nejprve bych to řešil s prodejcem. Vypadá to na nepřesné vystředění na přírubě. Možná při jízdě držíte příliš pevně řídítka, často řídím jednou rukou, když to lze. Tlumič se dělal, ale nějak se to neujalo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.243 (?), 13.5.2010 7:58

Nepřesné vystředění čeho vůči čemu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.185 (?), 13.5.2010 10:33

Tenhle problém se obecně vyskytuje dneska u všech motorových jednotek systému Vai, Dakr, Robus, Agzat a další. Problémem je, že dřív se řidítka vybavovaly silentbloky, které tlumily vibrace motoru. Dnes už je na řidítkách nenajdete.

Dřívější provedení řidítek Vari 02 měly možnost přimontování tlumiče TG2 (jedná se řidítka která byla nabízena zhruba do roku 2002), starší ls litinovým nosníkem vyráběné v letech 1986-1990 měly standartně silentbloky hned čtyři.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 127.17 (?), 13.5.2010 10:58
Motoru vůči přírubě. Lze to vystředit při potřebných zkušenostech. Stačí mírně povolit šrouby a při chodu motoru, kdy je spojka v záběru přitáhnout v nastavení, kdy jsou vibrace minimální. Za dané situace, když už, tak formou dotazu - reklamace.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdeněk Černoch - (34) - 86.246 (?), 13.5.2010 15:17

Provizorně jsem to zatím vyřešil tím že jsem mezi všechny spoje na řidítkách (kov - kov)   dal kus gumy. Je to hned nejméně o 50% lepší i když by to ještě něco sneslo. Jenže to bych musel být strojař a do řidítek na horní část zamontovat nějakou pružinu nebo kus gumy.  Je to ze strany výrobců dost nefér vůči zákazníkům. Vždyť takové vibrace nemá žádná motorová pila. Když jsem ji kupoval tak mi prodejce říkal, že mi dá ten starší model - má lepší řidítka ty nové jsou úplně na nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 127.43 (?), 13.5.2010 17:39
Jestli je vše v normálním stavu nového stroje, tak je to pro jiné ruce. Lépe napsáno, ty ruce nejsou vhodné pro tento stroj. Já s tím nemám problém, a to vliv vibrací rozhodně nepodceňuji, zejména při delší době.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zdeněk Černoch - (34) - 86.246 (?), 13.5.2010 18:49

není to moje první freza. Již 14 roků používáme Vari s motorem Honda GXV 160 i když se musely řidítka svařit tak jsou otřesy minimální.

Já to nějak vyřeším. Mám kamaráda nástrojaře a ten si s tím poradí za pár korun. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 13.5.2010 19:34

Nevím, hned tam dáváte gumu a chcete to řešit s nástrojařem. Já bych si nejprve ověřil, zda je přesně vystředěný motor na přírubě. Stačí 1 mm, a je to velmi poznat. Nehledě k tomu, že trpí uložení klikovky, gufero.  

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 13.5.2010 19:55
Někdo trpí na vibrace víc a někdo to ani nepozná, jestli máte opravdu zdravotní problémy s těmi vibracemi pak pomůže jedině se na to vykašlat a na práci si někoho najmout nebo si raději tu zeleninu koupit, dnes to vyjde pomalu levněji si to koupit než spočítat sadbu hnojiva a postřiky atd ale je fakt pokud se to na domácí použití s těmi jedy nepřehání tak je chuť té zeleniny či ovoce nepřekonatelná než bezchutná zelenina z supermarketu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika