Traktor (mini) pro drobného zemědělce - poradíte?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 64.149 (?) 
5.11.2008 9:45, zobrazeno: 78098x

Zdravím všechny, nepovažuji se sice za zemědělce, nicméně jsme chovatelé koní a stavíme malý rančík. V současné době máme cca 5ha pastvin, o které je třeba se starat, sekat nedopasky, zvláčet, vyvážet hnůj atd. Zatím jsme s technikou odkázáni na souseda, ale silně začínáme uvažovat o pořízení vlastní. Pokud by měl někdo tip na malý, dostatečně silný traktor, starší výroby (limitováno financemi), ke kterému lze připojit dostupné příslušenství (vlek, klidně jednoosý, sekačku, brány, radlice apod.), budu rád. Nejde mi o odkaz na inzeráty, spíš o rady typů, a to i z hlediska dostupnosti ND, případně i jednoduchý servis (nejsem mechanik:-)

Díky všem, Jirka.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 62.35 (?), 7.11.2008 23:40
Zetor 25. Fanda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 10.232 (?), 8.11.2008 0:59

Zetor 25 nedoporučuji kvůli jinak vyvedenému hřídeli náhonu, výkonově a spolehlivostí by stačil.Spíš by byl lepší 3011 nebo 4011,ale ty už jsou dražší.50 Super by také vyhovoval pořizovací cenou.Chce to skouknout inzeráty, ale silnější traktor si myslím je zbytečný. 

 Uživatel Z25

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 9.11.2008 10:42

Zdravím, na netu je několik českých a moravských firem, které dovážejí starší traktůrky Kubota a jiné značky. Mají k nim spoustu doplňků a cenově jsou zajímavé. Pro vaše účely jsou určitě dobré a dodívají je i s kabinou. Jen nevím jak je to s připojováním nářadí pro velké traktory.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 52.61 (?), 9.11.2008 11:29

Pokud se jedná o 5ha a to zejména nedopasky, nebojte se pouvažovat o nějakém číňanovi (řada JINMA JM-204, pokud jde o nejnižší cenu). Píšete, že nejste mechanik (tímto jeté Zetory vypadají z výběru), stroj budete mít se zárukou a servisem, což může být u japonských repasů problém. Univerzálnost použití je obrovská, standardy pro přípojná zařízení jsou samozřejmostí, takže k tomu můžete i časem připojit v podstatě cokoliv velikostně přiměřené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.107 (?), 9.11.2008 15:08

Čínský malotraktor není špatná volba. Ovšem já bych se přimluvil již za FS 254, který také dováží jedna česká firma. Cena je vyšší než 204, ale stroj má plně reverz. a sinchron.převodovku, větší světlost atd. Za zmínku stojí i dvojitá spojka, kterou jiné malotraktory nemají, což ocení každý, kdo ví co to je, když se při každém sešlápnutí pedálu spojky nezastavý vývod. hřídel.
Jeté Kuboty se taky u nás prodávají ale kdo byl aspoň u jednoho prodejce určitě znejistěl. Popisovaným repas. nevěřím, kromě štětky a je to tak teď koupit a přes zimu uvést k obrazu svému, takže kdo se nechce vrtat ve stroji, nebo mu nerozumí taky špatná volba. Je lepší, podle mne, koupit nerepasovaný stroj a udělat si to sám.Ještě upozorním na výšší ceny ND, ale jsou.  Oba tyto stroje jsou bez kabiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jaroslav houha - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 86.11 (?), 9.11.2008 16:47

Přeji heký den, malotraktor MKS FS254mám cca 2 měsíce a zatím jsem na 100% spokojen.Používám ho převážně v těžbě dřeva (probírky) a k dopravě palivového dřeva.Zatím má natočeno jen 70mth, tak se uvidí dál. Je úžasné co dokáže všechno vyjet - ostřílení traktoristi se Zetorama jen kroutili hlavou.Jinak firma dodává taky spoustu přídavného nářadí - sekačky, obraceče,mulčovače... Zdravím J.H.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 11.107 (?), 9.11.2008 17:47

Na Vás jsem myslel pane Houho, když jsem psal o FS 254. Chtěl bych se Vás zeptat na provozní brzdy malotraktoru. Nic za tím nehledejte prostě je jim co vytknout? Bylo potřeba doseřízení - až si sedly?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 31.171 (?), 9.11.2008 18:47

Všem díky za rady a tipy, o traktorech Jinma jsem nevěděl, začínám o nich hledat více informací, zatím se mi zamlouvají asi nejvíce. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 11.107 (?), 9.11.2008 20:00

Jen na okraj malotraktor FS 254 nepochází od Jinma c.o. což je jen čínský výrobce podobně jako YTO. FS 254 patří do jakéhosi společného podniku fa. Mahindra Indie a závod produkující tento stroj je v číně. Jinak Mahindra ve "světě traktorů" má určitý zvuk i proto, žeČSSR v Indiii postavila linku na montáž traktorů z komponentů, které chodily z ČSSR. Indové ovšem do dnes vyrábí a prodávají traktory nápadně podobné Zetoru UŘ. 1 Samozřejmě bez kabiny, ale bylo by zajímavé, kdyby se tyto stroje dostali na náš trh. Hlavně cenově. To je ale jiná písnička. Nechci zde jen pět chválu na tzv, čínské traktory a nemám zapotřebí, aby mě zde někdo označil za prodejce, protože hádat se s ním o tom stejně nebudu, najdou se u těchto strojů nebo jsou u těchto strojů patrné rozdíly oproti renomovaným značkám. Chybý jim precizní dílenské zpracování či kvalita opracování třeba odlitků skříní (jsou drsné - vraplaté). Slícování některých dílů kapotáže a celkový vzhled (otřepy) což na funkčnost ale nemá vliv. Komu tyto věci nevadí a postačí mu plná funkčnost bude, si myslím, spokojen.
Omlouvám se za chyby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika