Trakor na sečení - Vaše zkušenosti



host - 121.155 (?)
24.8.2009 15:50

Prosím, rozhoduji se rovněž pro zahradní traktor, nemáte někdo zkušenosti s Castelgarden XT200HD? Četl jsem recenzi na itest.cz a v ní to celkem chválí, co se týče sběru trávy a komfortu a že to konstrukčně dost vychází z Hondy, tak nevím, za Hondu se mi těch 30 tis.Kč nechce připlácet, nebo to má smysl si připlatit? Po přečtení diskuze o Mountfieldu mám též obavu o jejich "levný, rychlý a kvalitní" servis od Bédi, tak co myslíte, co mám vzít? Chci tedy asi dvouválec 20HP, přece jen někdy na sečení přerostlé travičky a sám vážím skoro metráček no a nějaký ten svah na zahradě se taky najde. Ještě mi vrtá hlavou Wisconsin riviera W2900 z Prostějova, přece jen dostupné náhradní díly a velký sběrací koš...

Děkuji za reakce Roman

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 17.2 (?), 24.8.2009 12:10, zobrazeno: 30611x

zahradní traktůrek do 100tis. Kč Husqvarna, Hondu nebo wisconsin?Náme nerovný terén a svah do 25 stupňů. Nechceme jít s cenou nad 100 tis. Co prosím poradíte. Každý prodejce prosazuje své.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 37.218 (?), 24.8.2009 15:28

Řeknu jednu hříšnou myšlenku - ono je to celkem jedno, protože všechny tyhle strojky jsou v dané cenové relaci téměř stejné.

Snad jenom zvažte následující:

Jak je terén nerovný?? Jde o to aby traktůrek nesekal do země. Mějte na paměti, že výška strniště je od ca 2 do 10cm...

Pokud je terén kopcovitý uvažoval bych o uzávěrce dif.

Samotný výkon motoru zas až tak podstatný není, pokud má alespoň 15 k a bavíme se o "domácím" používání. Na tahání dřeva z lesa travní traktory tak jako tak nejsou vhodné...

Dostupnost servisu a ND. Podle mě je tohle dost důležité... Osobně mám za barákem fabriku AGS, takže jsem o ničem jiném ani neuvažoval.

No a nakonec si kupte ten, který se vám nejvic líbí - všechny sekaj stejně.:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.155 (?), 24.8.2009 15:50

Prosím, rozhoduji se rovněž pro zahradní traktor, nemáte někdo zkušenosti s Castelgarden XT200HD? Četl jsem recenzi na itest.cz a v ní to celkem chválí, co se týče sběru trávy a komfortu a že to konstrukčně dost vychází z Hondy, tak nevím, za Hondu se mi těch 30 tis.Kč nechce připlácet, nebo to má smysl si připlatit? Po přečtení diskuze o Mountfieldu mám též obavu o jejich "levný, rychlý a kvalitní" servis od Bédi, tak co myslíte, co mám vzít? Chci tedy asi dvouválec 20HP, přece jen někdy na sečení přerostlé travičky a sám vážím skoro metráček no a nějaký ten svah na zahradě se taky najde. Ještě mi vrtá hlavou Wisconsin riviera W2900 z Prostějova, přece jen dostupné náhradní díly a velký sběrací koš...

Děkuji za reakce Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.160 (?), 24.8.2009 17:57

Vážený Romane,

je to přesně naopak - traktory Honda vycházejí z koncernového podvozku GGP, na kterých vznikají i další značky : Castelgarden, Stiga, Alpina, Mountfield, Dolmar, Honda, Solo, Sabo, ClubGarden, Ibea, OleoMac. Všechny tyto mašiny mají zhruba stejný kabátek a jen mírné odlišnosti od ostatních, jako například motory Honda GCV a GXV u taktůrků Honda Power Equipment.

Za dobrý peníz koupíte Stigu nebo AGS, obě jsou velmi kvalitní značky. Stiga je vyráběná už tradičně na linkách v italském Campigo, kdežto AGS Starjet pochází od českých konstruktérů a je vyráběn v Jičíně. Model Starjet 102 -19,5 je osazený jednoválcovým motorem Briggs INTEK OHV AVS 19,5 HP s nuceným mazáním, sekačka má záběr 102 cm a elektromagnetické spouštění. Se sedačkou de luxe a tempomatem se vejdete do 95 tisíc. Převodovka je hydro Tuff torq K 46.

Vcelku slušným a dosatatečným pro vaše nároky by mohl být i Stiga estate Royal s motorem Briggs INTEK OHV AVS 18,5 HP a elektromagneticky spouštěnou sekačkou o záběru 102 cm. Krom tempomatu jsou prvky shodné s předchozím traktorem, stejný model se nabízí i pod označením CasteGarden XT 190 HD.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.52 (?), 6.9.2009 9:03

Mám XT200HD druhou sezónu a seče OK. Vážím 120 kg.Tunel se neucpává trávou, pokud po zaznění signálu nepokračujete v sečení. Vybavení je výborné, hlavně přístrojová deska. Měl jsem jednu reklamaci, když jsem objevil po několika měsících prasklý plast na skrytém místě. Reklamace u Mountfield proběhla hladce, vyměnili to, odvezli a přivezli traktor zadarmo v odpoledním čase. Nemůžu na ně nadávat. Je to v lidech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 17.2 (?), 25.8.2009 12:48

Prosím, zatím jste nám moc neporadili.Nebude nakonec nejlepší dojít do mountfielda?Moc Vás prosíme, poraďte nám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.71 (?), 25.8.2009 13:32

Zkuste se podívat na traktory AL-KO, od 80 -100 000,-Kč máte pěkný traktor se vším vybavením, včetně elektrického vysypávání koše.Doporučuji si otevřít stránku w.w.w.esner.eu, je to prodejce, kde jsem já nakonec koupil traktůrek, neboť je to velký odborník přes tuto techniku, bývalý pracovník AGROZETU, zkuste mu zavolat na příslušné tel. číslo a on Vám ochotně pomůže s výběrem, není to člověk, který by nějaký výrobek preferoval, můžete si to u něj prohlédnout a poskytuje i veškerý servis, prodává samozřejmě i jiné značky, vyberete si nakonec sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.114 (?), 25.8.2009 13:38

Já jsem tuto záležitost řešil z kraje jara. Nakonec jsem vybral StarJet 18HP Vanguard. Chtěl jsem dvouválcový motor, slyšel jsem z více stran, že dvouválce jsou větší držáky. Otázka je, zda se ten cenový rozdíl nakonec vyplatí. Než jsem vybral, tak jsem si sedl jak na Hondu, Stigu, Karsit, SJ i Mountfieldy. Co se týče provedení... nejlepší mi přišla Honda, ale stála o 20 tisíc více než konkurence... což teď, když mají akci už neplatí. Šel bych osobně do Hondy, i když se SJ jsem velmi spokojený. Stigu jsem nevybral vzhledem k jednoválcovému motoru, Karsit je hrozná kovárna, Moufield kvůli servisu a Husquarnu kvůli referencím o poruchovosti a drahém servisu. Ještě jsem chtěl vidět Dolmar a Brill, ale distributoři nebyli schopni mě nasměrovat, kde bych jej shlédl. SJ byl volbou ceny vs výkon a dostupný a levný servis. A továrnu mám 50 km... takže taky důvod. Dnes bych ale s klidným srdcem šel do HONDY. Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.160 (?), 25.8.2009 16:37

No jo, jenže Honda je hrozně drahá, nejlevnější model přijde na 99 tisíc a má motor s rozstřikovým mazáním, za tu cenu máte StarJet s tlakově mazaným motorem a řadou nadstandardních prvků. Pokud uvažujete o Dolmaru, jedná se pouze o převlečené stroje CastelGarden,  ale kvalita je na velmi slušné úrovni. Od Brillu dejte ruce pryč, dělají to společně s ALKO, a ty nejsou příliš dobré.

Nejvhodnější volbou by byl asi ten StarJet - kvalitní český výrobek se zajištěním ND a servisu po celé republice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.155 (?), 26.8.2009 15:57

Děkuji za názory, mám vybráno, na celé čáře vyhrála - HONDA 2417HME za 99990Kč.

S pozdravem Roman, až budu mít něco posečeno, hodím sem recenzi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika