Technika sečení křovinořezem



andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?)
7.10.2008 8:24
citace:"Ale k tématu : doslova mne rve za uši, když slyším, jak někdo střídá otáčky z plna v záběru do pomala při vracení.Nejspíš to nebude až takový problém pro motor, ale můj dojem je ten, že to motoru škodí." Pro motor, který je mazán směsí (2T a 4MIX) to je velký problém. Při neustálém ubírání plynu (tedy i oleje), a tím i houpání otáček, se motor, který se ještě chvíli setrvačností točí ve slušných otáčkách, nedomazává a dochází k trhání olejového filmu. Váš dojem je správný.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Gaien - (5) - 106.66 (?), 5.10.2008 22:08, zobrazeno: 51942x

Je docela zajímavé s jakou vervou se tady na diskusním fóru perou zastánci jednotlivých značek. Ve výsledku nesmyslně a otravně. Každý si přece hájíme tu svou.

Zajímalo by mě spíše jak si svůj stroj uchráním já sám, již tím, že s ním budu zacházet správně? Bydlím na vesnici a prakticky všichni tu nějaký křoviňák máme. Je to prostě pomocník.

Je zajímavý se zaposlouchat do toho jak na to každý "tlačíme" jinak : soused systémem "furt plnej"  přes řeku slyším jak to jeden dává " do záběru plnej potom volnoběh"  druhej "do záběru plnej potom zhruba čtvrtplyn"  U "našeho Pražáka" je to podle mého jen snaha o co nejrychlejší zničení krásný stihlky. Takže nevím. Někdo tady tohle téma už nadhodil, ale dostalo se mu jen dvou odpovědí... taky by mě zajímalo jak trávu pro králíky co nejlíp položit a co nejmíň rozmydlit?  Ozve se mi nějaký solidní mudrlant?   

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MArty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (111) - 241.251 (?), 6.10.2008 8:34
To je zajímavé téma, také sekám křoviňákem - většinou do záběru plný plyn, pak cca půl nebo trochu více. Sekám takhle už 4. rok a zatím zcela bez problémů. Jak to ale má být správně to nevím - soused a kamarád sekají "furt plnej" a také nemají se sekačkou žádné problémy. Je pravda, že dvoutakt jde do otáček rychleji, ale přesto si myslím, že nechat klesnout otáčky až na volnoběh je blbost. Relativně rychlé střídání "plnej - volnoběh" si myslím, že nedělá motoru dobře a asi nepřinese ani moc velkou úsporu paliva jestli vůbec jakou. Je to ale jen můj názor, je možné že se mýlím a pokud mě někdo o tom dokáže přesvědčit (ať už o tom že mám pravdu nebo nemám) a podpořit to logickými argumenty budu jen rád.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 26.219 (?), 6.10.2008 8:51

V tématu o spékání struny je mj. vyjádření zástupce Stihlu k sečení, kde doporučuje sekání pod plným plynem, menší plyn dávat jen kolem zídek apod. Já sekám na plný plyn, pokud je motor dobře seřízen, není se čeho bát. Spotřeba a exhalace jsou rovněž optimalizovány na plný plyn. Při neustálém zpomalování a zrychlování jsou zbytečně více namáhány pohybující se díly. I když uznávám, že i při takovém provozu a občasném používání bude značkový výrobek sloužit léta. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 128.254 (?), 6.10.2008 11:21

Zdravim, je rozdíl "plný plyn" a "plné otáčky" a to je třeba rozlišovat. Pokud budete sekat stále na plný plyn s růžicí která má minimální odpor, tak je za chvíli po motoru protože se točí na maximálí otáčky (viz můj soused kterému to poradily v prodejně, oprava 6000Kč). Ale sekáte li na plný plyn se strunovou hlavou a s dobře vysunutou strunou, tak pouze udržujete šířkou záběru konstantní otáčky někde okolo max. kroutícího momentu. Kdo se to takto naučí a seká na obě strany, to znamená že při pohybu zpět ho neodlehčuje, tak to motoru v žádném případě neuškodí. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.168 (?), 6.10.2008 11:14

Pro králíky je nejlepší kosa (pokud jich teda nemáte stovky ;-). Na krmení a seno nic lepšího neznám.

Jak trávu křovinořezem nerozmydlit?? Tak to by mě taky zajímalo, snad jedině po každém záběru trávu odhrábnout pryč (ovšem to je nepoužitelné :-) Jinak já křovák držím ve stálých vysokých, ale ne maximálních otáčkách. Pohybuje se to podle trávy od 1/2 do plného plynu. Pro přesné začištění kolem zídek a stromků otáčky snížím. Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 26.131 (?), 6.10.2008 21:53

Tak to si myslím už dávno neplatí.Už před léty jsem sekával s úspěchem zahradu cca 10.000m2 "na seno" bubnovou sekačkou s odstředivými nož a pojezdemi, která trávu krásně naskládala na posády a pak se jen rozhrnula.Je sice pravda, že to neusekla až úplně u země, brala to tak v pěti centimetrech, ale za čtyři hodiny bylo hotovo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
lin - (12) - 12.250 (?), 7.10.2008 6:58

Křovinořez vlastním již 14 let, tehdy jsem koupil profi třídu a stál nějakých 22k.Musím ríci, že kromě občasného servisu, pravidelné kontroly před a čištění po ukončení práce s ním nemám problém.

Ale k tématu : doslova mne rve za uši, když slyším, jak někdo střídá otáčky z plna v záběru do pomala při vracení.Nejspíš to nebude až takový problém pro motor, ale můj dojem je ten, že to motoru škodí.

A teď k technice sekání : plyn držím tak, abych porost zvládnul bez dušení motoru, ale zase motor zbytečně nehonil.Plyn držím stále stejně tam i zpět, ono se i rychleji seká, když nemusím čekat než motor vyjede do otáček.Většinou tak na 3/4 polohy.

Sekání trávy na krmení : úplně v pohodě, jen je potřeba používat trojhranný nůž a kryt nože.Trávu sekat jen polovinou průměru nože (podle vzrůstu).Useknutá tráva se pěkně naskládá na kryt a na konci záběru ji položíte do řádku.Je to zcela jednoduché a s troškou praxe to zvládne každý.Nelze používat strunu, pokud rovnou neděláte řezanku.

Ať Vám to seče

Lin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 7.10.2008 8:24
citace:"Ale k tématu : doslova mne rve za uši, když slyším, jak někdo střídá otáčky z plna v záběru do pomala při vracení.Nejspíš to nebude až takový problém pro motor, ale můj dojem je ten, že to motoru škodí." Pro motor, který je mazán směsí (2T a 4MIX) to je velký problém. Při neustálém ubírání plynu (tedy i oleje), a tím i houpání otáček, se motor, který se ještě chvíli setrvačností točí ve slušných otáčkách, nedomazává a dochází k trhání olejového filmu. Váš dojem je správný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 7.10.2008 18:51

Nerozumím příliš ani motorům, ani křoviňákům. Jednou mi ale radil jeden automechanik, že dvoutakt vyžaduje měnit otáčky. V některých otáčkách totiž maže víc, v jiných méně - jistě podle množství vstřikované směsi. Při zátěži maže lépe, neboť se točí pomaleji než naprázdno při stejném přísunu paliva, tedy i maziva. Úplně nejhorší je brždění motorem,  to ale u křoviňáku nepřichází v úvahu. Proto si myslím, že ubírání a přidávání plynu motoru neškodí, naopak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 23.43 (?), 7.10.2008 19:12

snižování otáček až k volnoběhu vadí hlavně spojce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika