Technika orby



host - 153.50 (?)
20.10.2018 8:56

Kde to jde používám otáčení orebné soupravy, většinou konec doorávám s couváním. Jak někteří píší mám tam stromy, kamený plot,  studnu a další překážky. Určitě není nic příjemného, když vás Vari přirazí na plot nebo strom, v omezeném prostoru se tomu sem tam nevyhnete, pokud chcete co nejméně dokončovat rýčem. Také není při couvání příjemné, když se Vari sklopí předním závažím dolu a řídítky nahoru a zdechne motor. Za mě orba Vari je celkem dřina, už jen vytlačit převodovku, vynést motor, pluh a závaží na zahradu a poskládat mě pěkně propotí, nemluvě pak vlastní orba, rozebrání a uskladnění. Nicméně s větší mechanizací se na zahradu nedostanu a rýt ty stovky metrů (něco kolem 500) bych časově ani fyzicky nedal. Takže je to pro mě jeden z mála způsobů jak připravit půdu na jaro.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29   
                     
host - 147.46 (?), 13.11.2015 15:24

A zde máte str 11, z téhož..


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 13.11.2015 15:40

Problém asi bude v tom, že mám Vari systém, ne Agzat. A pak tedy nemůžu mít návod k Agzatu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 13.11.2015 16:15

Mám dvě soupravy (dva motory, dvě převodovky) od Vari.Protože mi jejich pluh nepadl z jistých důvodů do oka, tak jsem kouknul za Javorinu a jsem spokojen. Ale můj známý, má mašinku ještě starší, protože na karburátoru této mašinky je napsáno GUTBROD a v návodu, který už dnes neni k dispozici, měl napsáno česky, co je slovensky u Agzata. Nakonec ani vari v návodech, pořádný návod k APH352 nemá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.226 (?), 28.11.2015 6:44

Potom ste asi nečítali ani návod od VARI. Je to aj tam.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.10 (?), 28.11.2015 10:11
Ale čítali, o otáčení soupravy na místě nic. V návodech na převodovky DSK - 317 a DSK - 317/S, se píše jen o polních pracech a o jízdě s návěsy. Když si přečtete text z návodu od Agzata, jedná se o návod pro pluh NM1 - 017, kde v 5.2-Začiatok orania a nastavení oracej súpravy, máte popsáno co a jak dělat, aby se souprava otočila na místě, pomocí vlastního motoru. Takže 58.231, nic nevynalezl, pouze si přečetl návod a aplikoval co bylo napsáno v praxi. Ale i tak. je třeba mít prostor, pro vyjetí z brázdy, vlastní otočení a zpětné najetí do brázy,
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
altosch - (34) - 154.74 (?), 29.10.2015 19:54

Může být a také jsem to zkoušel u kraje, kde už se mi točilo velmi těžce. Ta zahrada je úzká a dlouhá, takže to couvání bylo v podstatě stejná otrava jako otáčení. Ale jinak to zas nebylo tak hrozné, jak už jsem psal. Sice trochu gymnastika, ale docela lehce proveditelná a výsledek dobrý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.50 (?), 20.10.2018 8:56

Kde to jde používám otáčení orebné soupravy, většinou konec doorávám s couváním. Jak někteří píší mám tam stromy, kamený plot,  studnu a další překážky. Určitě není nic příjemného, když vás Vari přirazí na plot nebo strom, v omezeném prostoru se tomu sem tam nevyhnete, pokud chcete co nejméně dokončovat rýčem. Také není při couvání příjemné, když se Vari sklopí předním závažím dolu a řídítky nahoru a zdechne motor. Za mě orba Vari je celkem dřina, už jen vytlačit převodovku, vynést motor, pluh a závaží na zahradu a poskládat mě pěkně propotí, nemluvě pak vlastní orba, rozebrání a uskladnění. Nicméně s větší mechanizací se na zahradu nedostanu a rýt ty stovky metrů (něco kolem 500) bych časově ani fyzicky nedal. Takže je to pro mě jeden z mála způsobů jak připravit půdu na jaro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.16 (?), 17.11.2023 10:48

Tak jsem to přečetl celé. Ze všeho vyplývá, že stroj Vari, je nehorázná šunka a že je vhodný, jen pro kutila s velmi dodře vybavenou dílnou. Vertikální konstrukce a absence kolových brzd, činí z tohoto véhiklu, velmi nebezpečný stroj a řídit stroj, kde řídítka jsou upevněna čtyřmi šroubečky k motoru a ten je k převodovce připevněn dvěma perky, a přenos síly se provádí odstědivou spojkou, je opravdu o hubu! Je to opravdu těžké mezi lidem, kde neexistuje náznak asertivity a kde si všichni nechají výrobcem kálet na hlavu a opěvují neopěvatené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.142 (?), 17.11.2023 11:36

232.16: Evidentně o tom stroji víte kulový a rozprostíráte tu nějaké teorie bez znalosti věci. Otázka zní proč?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.16 (?), 17.11.2023 15:08

Proč to nevyfláknete na plnou hubu?, když máte ty znalosti. pouštíte jen kouřovou clonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika