T4 K14 vs TZ4 K14



   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 7.146 (?) 
14.1.2008 18:03

Franc: Z T4-K14 a pluhem PON -25-A ořu 3,5 aru záhumenky, kde převážně mám brambory. Zajímalo by mě z jakým rozchodem kol jste spokojený při orbě. Já osobně dávam do středu poloosy. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 14.1.2008 18:37

Otec mě k orbě moc nepouští, aby zbyla zábava pro něho. Máme pluh vlastní konstrukce, je to upravený (sakovák) za koně. Na pozemcích je poměrně těžká půda, takže je doplněn pro lepší práci kotoučovým předkrojítkem. Ořeme na plný rozchod s tím, že pluh je posunut o jednu díru ze středu směrem do brázdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 14.1.2008 19:50

Jak jsem psal, já TKčko nemám, ale kolegové co jsem obkoukal ořou na nejužší s origo jednoradličným obracákem, ale stejně ho požívají jako jednostranný. TVčko má šířku danou maximálně se dá rozšířit na 120 montáží rozšiřovacích segmentů. Ty nemám, protože je to dost drahý a 120 je mi na nic ořu origo pluhem za TV a maloš se ani neláme. Kdo ho zná  je to "kus" železa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
127martin - (25) - 93.35 (?), 14.1.2008 21:24

Nevíte někdo kolik koní má TK 14 a TK12? Díky za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 14.1.2008 21:30

Že by dvanáct a čtrnáct? Samozřejmě s originálním dvoudobým motorem. Později se tam dávaly Slávie a už to tak nesedělo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.11 (?), 15.1.2008 6:44

My se chystáme k výrobě neseného pluhu (resp.k úpravě klasického koňského pluhu) za TK-čko a mne by zajímalo, jestli je třeba řešit naklápění pluhu od svislé roviny (s ohledem na dost úzký rozchod malotraktoru a jeho naklonění při jízdě pravým kolem v brázdě). Děkuji za odpovědi. Miloš. PS. Níže ještě přikládám převzatý příspěvek k jízdě po silnici s malotraktory VARI.

Dobrý den, tchán vlastní malotraktor Vari a jezdí s nim do sadu (cca 1,5 km) v rámci vesnice pro ovoce, případně s ním seká trávu. Musí však pro cestu použít veřejnou komunikaci, za což byl pokutován policíí ČR. Moje otázka je, zda policie postupovala správně a zda jsou tyto malotraktory schváleny pro provoz na pozemních komunikacích, případně, co je třeba mít při jízdě u sebe. Děkuji za odpověď.
odpověď
Dobrý den,
malotraktory VARI jsou schváleny pro provoz na veřejných komunikacích Ministerstvem dopravy ČR.Provozovatel stroje musí mít Technické osvědčení a Výpis z technického osvědčení. Tyto dokumenty Vám zajistí vedoucí podnikové prodejny VARI,a.s. p. František Šimák, e-mail: prodej@vari.cz s pozdravem Lukáš Svoboda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 15.1.2008 8:28

Naklápění pluhu je nutné použít z důvodu (čistoty brázdy). První brázdu jede traktor v rovině, tedy rozdílné naklopení pluhu je potom v brázdě. Dále se musíte vyrovnat s terénem, my ořeme převážně svažitý terén po vrstevnicích, tedy vyrovnáváme náklon. Zásadou je aby pluh šel do země kolmo. Pozor také na velikost brázdy, ideální poměr mezi hloubkou a šíří brázdy. Až budete pasovat pluh na traktor, musí špička nákladu sahat téměř do vnitřní hrany kola (tedy do pomyslné přímky) vedené za traktor. Nevím v jaké půdě budete pluh používat, ale vyladit jej k plné spokojenosti v našich podmínkách, dalo docela zabrat. Tkáčko je tím, že se (láme) na orbu potvora, konečně to poznáte. Jinak se klidně přihlašte o radu.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.11 (?), 16.1.2008 6:23

Díky pane Kohoutku za vyčerpávající popis a přehledné fotografie (teď už schází snad jen technický výkres - ne to byl vtip). Půdu máme spíš těžší a vzhledem k tvaru zahrady (a políčka) musíme orat do svahu (i když celkem mírného). S kloubem si "užíváme" každoročně na jaře při výsadbě brambor (pomocí dvouřádkového "babosedu") a vždycky se docela těšíme, až brambory povyrostou a zmizí, přes všechnu naši snahu vzniklé, vlnky na řádcích. Pěkný den přeje Miloš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 18.1.2008 13:30

Brambory sázíme stejným způsobem jako vy, křivé řádky umím taky. Udržet se ve svahu v rovině je dost kumšt. Naštěstí brambory rostou i v těch křivých řádcích. Jediné co se osvědčilo, je najet pokud možno co nejkolměji do pole, a pak už nehýbat volantem, jinak je místo pěkného řádku za vámi klikatý had. Dokud jsme neměli servo, bylo to běžným jevem. Po montáži, díky lepší ovladatelnosti se situace zlepšila, orba a sečení je pohoda. Jinak se člověk dost s tím kloubem pere, protože neustále vyrovnává nesouměrné zatížení na závěsu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
127martin - (25) - 93.35 (?), 15.1.2008 14:32

Já se neptám na typ motoru ale na výkon v HP, a to malotraktoru TK14 a malotraktoru TK12.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika