Spolehlivost křovinořezů Oleo-Mac



host - 244.114 (?)
5.9.2009 8:09

1x týdně sekáte křovinořezem celou sezonu zahradu 1200 m2??

Tak to jsem velice rád, že spolu nesousedíme.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 92.142 (?), 4.9.2009 22:14, zobrazeno: 29426x
Chystám se koupit nový křovinořez, ač Mountfield zrovna nepreferuji, zaujala mě nabídka křovinořezu Oleo-mac BC 380 T, za výhodnou cenu. Jen nevím jak je na tom se spolehlivostí, nemáte s ním někdo zkušenosti nebo s křovinořezy Oleo-Mac všeobecně? děkuji R
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.65 (?), 5.9.2009 2:43

Pročtěte si výše uvedené vlákno týkající se nejen motorových pil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 5.9.2009 7:39
S tímto typem ne, ale mám osobní zkušenost s jiným křoviňákem Elmac (Oleo-Mac), a to se Spartou 25 (0,8 kW). Koupil jsem ho před cca 5 lety a od té doby jenom seče. Od začátku sezóny do jejího konce sekám 1x týdně zahradu 1200 m2. Ze začátku jsem s tím vysekával i silné náletové bezinky, ale nejradši dělám se strunovou hlavou, i když kotouč seká líp, tak se strunou se nemusím zabývat kamením v trávě nebo mít oči navrch hlavy kvůli pobíhajícím psům... Tedy výkonově mi zcela vyhovuje, motor chytne na jedno natažení (max. 2-3, když je zcela studenej) a jde velmi pěkně do otáček. Prakticky nevím, co to je, aby se motor při sekání dusil (pokud tedy náhodou nevezmu na přerostlou trávu strunu). Za těch asi 5 let jsem s ním ani jednou nebyl na žádném seřízení, nevyměnil jsem ani svíčku. Doslova a do písmene do něj pouze liju palivo (občas trošku propláchnu vzduch. filtr pod vodovodem a samozřejmě doplňuji mazivo do toho převodu dole na hřídeli). Což mě přivádí k další výhodě Oleo-macu před jinými, i renomovanějšími výrobci, a tou je pevná hřídel pro přenos výkonu namísto běžně používaného bowdenu (většinou levnější křoviňáky, ale používá ho třeba i Stihl), kterému bych asi tolik nevěřil. Čili suma sumárum, s křoviňákem jsem navýsost spokojený, ale může to být i tím, že jsem dosud nepotřeboval žádný servis, což je (jak jsem vyčetl ve zdejší diskuzi) u Mountfieldu asi docela horror.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6504) - 128.44 (?), 5.9.2009 7:53

OM 722s, koupený dávno, snad kolem r. 95. Na takové to domácí sekání, šak víme... Bez poruchy, pouze domazávání kloubu a běžná údržba. Spotřební materiál, kotouče, struny, hlavy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 244.114 (?), 5.9.2009 8:09

1x týdně sekáte křovinořezem celou sezonu zahradu 1200 m2??

Tak to jsem velice rád, že spolu nesousedíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 5.9.2009 16:20
Ano, je to ode mně velmi bezohledné. Nechat to bujet a rozdávat tak do okolí zdarma semena různých plevelů a mimo jiné také zvát na svou zahradu klíšťata je jistě lepší řešení. Co byste mi radil, jako jinou možnost? Pro Vaši informaci mám i klasickou 4T sekačku, ale s tou mi to díky členitosti térenu bude zase trvat dvakrát déle. Že bych si koupil 100m prodlužku a el. sekačku, nebo dokonce ruční vřetenovku, co říkáte?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.57 (?), 5.9.2009 9:09

Ze dvou spolehlivých zdrojů (jeden má Sparta 25, druhý OM 740) mám informace o tom, že tyto křoviňáky jsou dlouhodobě naprosto bezproblémové. Bohužel je u nás Mountfield prodává za hanebně přemrštěné ceny - pro srovnání se sousedním Polskem doporučuju najít "kosa spalinowa Oleo Mac".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
MArty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (111) - 187.141 (?), 5.9.2009 10:24

Taky máme křoviňák Oleo Mac (máme ho na chalupě a tak nevím typ), ale zatím naprostá spokojenost - 5 let. Jen doléváme benzín a mažeme, také bez oprav, servisu a výměny svíčky. Dokonce nám v nádržce zůstal přes zimu benzín a na jaře nastartoval bez jakýchkoliv problémů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 126.163 (?), 5.9.2009 10:42
Na to si dejte Martine radeji pozor. Soused na jare zadrel OM prave z duvodu stare smesi od lonska. Starsi namichana smes s pomerem 1:50 rychleji ztraci mazaci schopnosti. Jinak neznam nikoho z majitelu krovinorezu a vyzinacu OM, kteri by si na ne stezovali. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 118.44 (?), 5.9.2009 11:16

mám taky OM 420 t a super, právě kvůli té ztrátě mazacích schopností radši ředím asi 1:40 zatím nebyl problém, jednou jsem měl i rok starý benzín v nádrži na jaře už nejel tak jak by měl nešel tak do otáček jako nový a od té doby se snažím dávat vždy čerstvý max 1-2měsíce starý a vše je ok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika