Snehová fréza benzínová



host - 89.44 (?)
19.12.2011 14:01

Dobrý den.  Potřeboval bych poradit jestli se vyplatí výměna pravděbodobně

 zadřeného motoru u sněhové frézy mtd.stála 25 000 8let stáří. diky.tech. podrobnosti bych poslal. Brožek.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 139.147 (?), 27.10.2010 20:46

Já mám 8 let el. sekačku z Tesc.., stála kolem 1800,- a funguje dodnes. Motor má 1,6KW. Používám ji na pozemek 450m2 každý týden (v sezóně) a ani nevím jestli tam nějaké ložisko je:-) Pouze jsem za tu dobu cca 3x přelíznul nůž flexou. Tipuji, že by mě ta samá stála v Mountfieldu 2x tolik. Mountfield neprodává špatnou techniku, jen je cena dost přehnaná. Pokud by prodávali vše o 40% levnější, tak je cena pro mě reálná a odpovídala by konkurenci jako teď např sněhové frézy - u některých mají teď cenu OK.

Kolega z práce si u nich koupil motorovou pilu OM 952, poté co mu někdo ukradl 5letou H55. Nejdřív si ji chválil, ale po první sezóně přípravy cca 30m dřeva vyrval šroub držící lištu z bloku motoru (jsou tam v plastu nebo jak to popisoval) reklamaci mu neuznali, tak mu to musel spravit jeden domácí kutil u něj ve vesnici - už by tam nic noukoupil. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 122.245 (?), 3.11.2010 18:29

Docela jste mě pobavil -vyrval šroub co drží lištu..

Musím říct, že se vůbec nedivím, že reklamce nebyla uznána...

Šouby lišty jsou v nádrži zajištěné plocháčem cca 2 mm sily.

Většinou dojde k poškození z důvodu extrémního dotažení nebo v případě uvíznutí v kmeni stromu a následné páčení pily ven z kmene...

Mám tuto pilu 8 let nemám problém navíc jsou i pily které mají tzv.štěvty přímo našroubované v tělese pily a taky to drží i když je to z plastu.Takže bych to jako poddimezovaný díl neviděl..Je to v lidech..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 112.226 (?), 4.11.2010 9:11
Jj, musím souhlasit. Tuto pilu mám již 5 rok a je naprosto bez problémů. Většinou jsou problémy opravdu spíše v obsluze než v technice...:D
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 28.10.2010 14:05

Přečtěte si příspěvek ze dne 3.2.2007.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 161.9 (?), 30.10.2010 17:52

Každý stroj určený pro profesionální komunální a zemědělské práce má výluky ze záruky, zejména komponety, které podléhají běžnému opotřebení. A co se jízdního kola týče, tam podléhají běžnému opotřebení komponety z velké většiny. Ale ten případ konkrténě nezná a proto nemohou hodnotit jakoli objektivně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 89.44 (?), 19.12.2011 14:01

Dobrý den.  Potřeboval bych poradit jestli se vyplatí výměna pravděbodobně

 zadřeného motoru u sněhové frézy mtd.stála 25 000 8let stáří. diky.tech. podrobnosti bych poslal. Brožek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jarko - (3) - 137.94 (?), 28.10.2010 15:56
Ahojte. Ešte raz ďakujem za podnety. Všetko som poctivo prešiel, ale mne sa vidí, že sa mi z toho ešte viac zamotala hlava. Našiel som ešte tieto stroje za cenu, ktorá trošku prevyšuje môj limit. Snehová fréza MURRAY 5,5 HP - 787,54 €; Snehová fréza STIGA SNOW RICE 5,5hp - 960,00 €. Ďakujem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.149 (?), 29.10.2010 18:39
nechcem vas dako strasit, ale 5,5 HP dvojstupnova freza na 600m2 cistenej plochy? to si radsej zoberte lopatu, odhrnac a budete to mat zhruba s tou istou namahou :-) takisto zaber 55 cm sa mi zda zufalo maly, ale to samozrejme zalezi od sirky pozemky... ak to je 2 metrova cesta, tak sa prebehnete 4x a mate to, ak to je ale 20 metrovy pas, tak si to spocitajte :-) azrael
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.214 (?), 29.10.2010 21:52

Zase to opravdu tolik nepřehánějte. Tazatel má na nákup stroje určitý finanční obnos a poslední 2 tipy nebudou ty nejhorší.

Snad oba víme, že odhazovat 600 m2 lopatou nebo tuto plochu pojezdit dvoustupňovou frézou je trochu rozdíl, v případě napadnutí větší vrstvy vlhčího sněhu dokonce i pro mimořádně fyzicky nadané jedince.

Je fakt, že se docela nachodíte, ale když si představíte, že 3-4 noci za sebou napadne cca 20-30 cm nového sněhu tak se Vám může stát, že tu lopatu nakonec ze zoufalství raději spálíte v kamnech.

Je rozdíl proházet si ručně cestičku od chaloupky k cestě na šířku lopaty a nebo uklízet větší plochu do zblbnutí. Ono se Vám může lehce stát, že po nějakém čase není tou lopatou kam ten sníh vlastně házet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 239.112 (?), 2.11.2010 18:55

Souhlasím. Malé množství sněhu také odhazuji lopatou. jak ho ale postupně přibývá, tak nakonec začnu používat frézu, kterou to odhážu daleko. A na nějaké nafoukané závěje či mokrý sníh je fréza dobrý pomocník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika