Snehová fréza benzínová



host - 161.9 (?)
30.10.2010 17:52

Každý stroj určený pro profesionální komunální a zemědělské práce má výluky ze záruky, zejména komponety, které podléhají běžnému opotřebení. A co se jízdního kola týče, tam podléhají běžnému opotřebení komponety z velké většiny. Ale ten případ konkrténě nezná a proto nemohou hodnotit jakoli objektivně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 139.147 (?), 27.10.2010 20:46

Já mám 8 let el. sekačku z Tesc.., stála kolem 1800,- a funguje dodnes. Motor má 1,6KW. Používám ji na pozemek 450m2 každý týden (v sezóně) a ani nevím jestli tam nějaké ložisko je:-) Pouze jsem za tu dobu cca 3x přelíznul nůž flexou. Tipuji, že by mě ta samá stála v Mountfieldu 2x tolik. Mountfield neprodává špatnou techniku, jen je cena dost přehnaná. Pokud by prodávali vše o 40% levnější, tak je cena pro mě reálná a odpovídala by konkurenci jako teď např sněhové frézy - u některých mají teď cenu OK.

Kolega z práce si u nich koupil motorovou pilu OM 952, poté co mu někdo ukradl 5letou H55. Nejdřív si ji chválil, ale po první sezóně přípravy cca 30m dřeva vyrval šroub držící lištu z bloku motoru (jsou tam v plastu nebo jak to popisoval) reklamaci mu neuznali, tak mu to musel spravit jeden domácí kutil u něj ve vesnici - už by tam nic noukoupil. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 122.245 (?), 3.11.2010 18:29

Docela jste mě pobavil -vyrval šroub co drží lištu..

Musím říct, že se vůbec nedivím, že reklamce nebyla uznána...

Šouby lišty jsou v nádrži zajištěné plocháčem cca 2 mm sily.

Většinou dojde k poškození z důvodu extrémního dotažení nebo v případě uvíznutí v kmeni stromu a následné páčení pily ven z kmene...

Mám tuto pilu 8 let nemám problém navíc jsou i pily které mají tzv.štěvty přímo našroubované v tělese pily a taky to drží i když je to z plastu.Takže bych to jako poddimezovaný díl neviděl..Je to v lidech..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 112.226 (?), 4.11.2010 9:11
Jj, musím souhlasit. Tuto pilu mám již 5 rok a je naprosto bez problémů. Většinou jsou problémy opravdu spíše v obsluze než v technice...:D
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 28.10.2010 14:05

Přečtěte si příspěvek ze dne 3.2.2007.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 161.9 (?), 30.10.2010 17:52

Každý stroj určený pro profesionální komunální a zemědělské práce má výluky ze záruky, zejména komponety, které podléhají běžnému opotřebení. A co se jízdního kola týče, tam podléhají běžnému opotřebení komponety z velké většiny. Ale ten případ konkrténě nezná a proto nemohou hodnotit jakoli objektivně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 89.44 (?), 19.12.2011 14:01

Dobrý den.  Potřeboval bych poradit jestli se vyplatí výměna pravděbodobně

 zadřeného motoru u sněhové frézy mtd.stála 25 000 8let stáří. diky.tech. podrobnosti bych poslal. Brožek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jarko - (3) - 137.94 (?), 28.10.2010 15:56
Ahojte. Ešte raz ďakujem za podnety. Všetko som poctivo prešiel, ale mne sa vidí, že sa mi z toho ešte viac zamotala hlava. Našiel som ešte tieto stroje za cenu, ktorá trošku prevyšuje môj limit. Snehová fréza MURRAY 5,5 HP - 787,54 €; Snehová fréza STIGA SNOW RICE 5,5hp - 960,00 €. Ďakujem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.149 (?), 29.10.2010 18:39
nechcem vas dako strasit, ale 5,5 HP dvojstupnova freza na 600m2 cistenej plochy? to si radsej zoberte lopatu, odhrnac a budete to mat zhruba s tou istou namahou :-) takisto zaber 55 cm sa mi zda zufalo maly, ale to samozrejme zalezi od sirky pozemky... ak to je 2 metrova cesta, tak sa prebehnete 4x a mate to, ak to je ale 20 metrovy pas, tak si to spocitajte :-) azrael
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.214 (?), 29.10.2010 21:52

Zase to opravdu tolik nepřehánějte. Tazatel má na nákup stroje určitý finanční obnos a poslední 2 tipy nebudou ty nejhorší.

Snad oba víme, že odhazovat 600 m2 lopatou nebo tuto plochu pojezdit dvoustupňovou frézou je trochu rozdíl, v případě napadnutí větší vrstvy vlhčího sněhu dokonce i pro mimořádně fyzicky nadané jedince.

Je fakt, že se docela nachodíte, ale když si představíte, že 3-4 noci za sebou napadne cca 20-30 cm nového sněhu tak se Vám může stát, že tu lopatu nakonec ze zoufalství raději spálíte v kamnech.

Je rozdíl proházet si ručně cestičku od chaloupky k cestě na šířku lopaty a nebo uklízet větší plochu do zblbnutí. Ono se Vám může lehce stát, že po nějakém čase není tou lopatou kam ten sníh vlastně házet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 239.112 (?), 2.11.2010 18:55

Souhlasím. Malé množství sněhu také odhazuji lopatou. jak ho ale postupně přibývá, tak nakonec začnu používat frézu, kterou to odhážu daleko. A na nějaké nafoukané závěje či mokrý sníh je fréza dobrý pomocník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika