Sekání mokré trávy



Jandik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 197.98 (?)
17.5.2010 15:09

No jo no. Mám z toho respekt, aby mi to neexplodovalo do obličeje. To víte, jsem ajťák :-)

No, nic. Vytáhnul jsem sekačku na dvůr, nakopnul a jede.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 190.236 (?), 15.5.2010 20:02

doporučuji ten manuál načíst a nastudovat, vědomosti o intervalu výměny olejů, čištění filtrů a základní údržby se mohou hodit. Přední táhlo je chcípák od motoru, čili pro startování i udržení motoru v chodu, je třeba přitáhnout a prsty držet u rukojeti. Druhým táhlem ovládáte pojezd.

Páka ovládání plynu odtlačena zcela vpřed zapíná sytič, v téhle poloze startujte studený motor. Po 5 až 15 sek plyn mírně stáhnout, tím vypnete sytič, motor nechat mírně zahřát a hybaj do trávníku. Tyhle otáčky bych označil za pracovní. Stažený plyn-volnoběžné otáčky používám když chci pokecat se sousedem a nevypínám mašinu.

při sečení mokrý trávy se víc zachytává a lepí v bubnu, řádně to pak vyčistěte, nejlepší je tupá špachtle s kulatými rožky. S čištěním napojením na vodu budou asi časem protestovat ložiska. Běžte na to, ještě je světlo!      j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jandik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 194.73 (?), 15.5.2010 20:10

Díky všem za reakce. Pouze malý dotaz. Pokud ten "chcípák" pustím, zhasne motor a musím ho znovu nastartovat. Není možnost poodejít od sekačky a nechat jí, aby motor běžel, ten prostě vždy chcípne jakmile to táhlo pustím a musím ho znovu nastartovat, že?

Tzn. že pokud startuji, musím ovládání plynu dát na max., přitáhnout "chcípák" k sobě a pak nastartovat. Pochopil jsem to správně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 190.236 (?), 15.5.2010 20:21

Pokud táhlo pustíte, motor chcípne. Pokud jsou v okolí děti, tak to není špatně. S plynem naplno tzn se sytičem, startujte jen studený motor. Zahřátý naskočí při nastavených jak pracovních tak i volnoběžných otáčkách. Ten sytič pochopíte ihned, podle zvuku i zakouření motoru.    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 190.236 (?), 15.5.2010 20:34

ještě něco, v prostoru bubnu žacího nože nebo v prostoru vyhazovacího tunelu bude nejspíš vložena výjimatelná plastová přepážka nebo vložka. Pokud ji vyjmete ven, sekačka bude trávu házet do koše nebo pokud nebude koš nasazen tak přes dekl za sebe. Pokud je vložka v bubnu, sekačka mulčuje, tzn že trávu rozsekanou na kousky tlačí přím do trávníku a není třeba s sebou vozit koš.  Ať to seče   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.31 (?), 15.5.2010 20:52

Na hodně mokrou a hodně přerostlou trávu nebo i plevel jde ještě pořád použít kosu. Samozřejmě ne tu slovinskou ale něco obyčejnějšího abychom příliš neplakali když narazí v trávě na něco pevnějšího.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.112 (?), 16.5.2010 12:22

U nás prší s krátkými přestávkami už druhý týden. Co jsem posekl sekačkou před dvěma týdny už dorostlo, něco vyššího jsem posekl minulý týden v sobotu před bouřkou křovákem a taky už to pomalu vidím na obyčejnou kosu., které mokro nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 16.5.2010 12:40

Vy ty sekačky máte na okrasu nebo na práci, já seču trávu každý druhý den ať prší nebo né protože to seču slepicím, a neptám se sekačky jestli se jí to líbí nebo né, šasi mám také plechové když je moc mokro tak to po posečéní rukou trochu vyhrnu a na podzim očistím a natřu.Zase ty sekačky moc nerozmazlujte nebo vám nebudou chtít sekat ani při polojasnu :-)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jandik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 197.98 (?), 17.5.2010 10:25

Tak jsem sekačku sestavil. Nastudoval návod, ale nějak se mi nelíbí to táhlo "chcípáku". Všechny ostatní lanka (plynu nebo pojezdu) jsou napnutá a táhla viditelně něco ovládají :-)

Lanko toho "chcípáku" plynu je mírně prověšené a ani nevede do motoru, ale do šasi a napíná se velmi malinko. Je to takto normální? Co se tím vlastně ovládá na tom motoru?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sopa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 190.202 (?), 17.5.2010 14:58
bože vy jste tak velký teoretik, že byste měl zvážit sekání trávy jen virtuálně... vytáhnete návod nebo to prostě zkuste v praxi!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jandik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 197.98 (?), 17.5.2010 15:09

No jo no. Mám z toho respekt, aby mi to neexplodovalo do obličeje. To víte, jsem ajťák :-)

No, nic. Vytáhnul jsem sekačku na dvůr, nakopnul a jede.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika