Sekačka Stiga



Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?)
6.6.2010 20:22

Jestli sekáte 1 x týdně, tak nemusíte výkon motoru vůbec řešit, při tak častém sekání to poseká bez problému každá i ta nejslabší sekačka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 127.12 (?), 6.6.2010 13:35, zobrazeno: 10616x

Dobrý den všem, rozhoduji se mezi dvěma sekačkami a to:

- Stiga combi 48 SQ BW a motorem B&S 5HP (záběr 46)

-Stiga combi 53 SQ BW a motorem B&S 5HP (záběr 53)

 U verze Stiga 53 je v nabídce ještě motor Honda (5,5HP), ale ten z jistých důvodů nechci. Obě sekačky jsou relativně novinkou, raději bych sekačku Stiga 53, ale bojím, se že se záběrem 53 cm, vlasním pohonem kol a váze 37 kg, bude motor slabý. Trávu sekám pravidelně 1x týdně, ale převážně 90% je mulčování, které je podle mého na výkon motoru nejnáročnější. Nemáte někdo zkušenosti s těmito sekačkami, popř. sekačkou se stejným záběrem 53 cm a výkonem motoru 5HP??? Je dostatečně silný?? Mám zahradu o rozloze cca 2200m2 a z tohoto důvodubych reději Stigu 53 cm. Chtěl jsem původně sekačku do 10 tis, ale do této částky se pořádná sekačka na tak rozlehlou zahradu koupit nedá. A Stigu 53 mohu mít za 12. tis. A 46 za 11 tis.. Díky za rady. LK

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 96.108 (?), 6.6.2010 16:43

Já zkušenost se Stigou combi 48 SQ BW a motorem B&S 5HP (záběr 46) mám. Sekáme s ní zahradu 2600 m2, za hodinu a třičtvrti je hotovo. Používáme mulč s výhozem do strany, nesbíráme do koše, zdržuje to. Namulčovanou trávu nepotřebujeme, necháváme ji ležet. Za pár dní po ní není ani vidu ani slechu. Výběr této Stigy byl ovlivněn právě tím, že stejný výkon motoru na menší záběr se nám zdál jako lepší volba. Potud .

Ovšem na dvorku o velikosti 700 m2 s trávníkem, který je na rozdíl od trávy na zahradě "hedvábný", nevím jak jinak popsat tento jiný druh travičky, nelze využít u této sekačky pojezd. Sekačka totiž jede velmi rychle (4km/hod.) a naši "hedvábnou" trávu při této vysoké rychlosti neposeká tak dokonale, jak jsme byli zvyklí při sekání dvorku strunovou sekačkou. Proto dvorek sekáme bez pojezdu, čili pomalu, s daleko lepším efektem. Tuto plochu posekáme bez pojezdu za jednu hodinu, ale posekání dvora strunou je podle mého názoru lepší a hezčí.  

Shrnuto a podtrženo, pro sad a zahradu s nehedvábnou trávou vyhovuje dobře .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 127.12 (?), 6.6.2010 19:18

Asi máte pravdu, že větší výkon motoru na menší záběr nebude ani při vyšší trávě nebo mokré trávě sekačku dusit a tolik namáhat. Tak půjdu do té veze Stiga combi 48 SQ BW. Koukal jsem ještě na značkové sekačky u konkurence a u záběru 53 cm je hodně osazován motor 5,5 až 6 HP. Díky moc za Váš názor. LK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 6.6.2010 20:22

Jestli sekáte 1 x týdně, tak nemusíte výkon motoru vůbec řešit, při tak častém sekání to poseká bez problému každá i ta nejslabší sekačka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 45.89 (?), 6.6.2010 20:58

Problém je v tom, že ne vždycky se podaří posekat 1x týdně, jako třeba při lijácích v uplynulých skoro dvou měsících a jestliže je člověk odkázán na sekání pouze o sobotách, nebo nedělích, tak ta tráva uteče a přeroste raz dva .  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 127.12 (?), 6.6.2010 22:24

To je pravda, mám doma hustý trávník a při mulčování je znát každý centimetr navíc. A tady na Litoměřicku roste tráva jako z vody... optimální sekání je tady tak po 5-7dnech v tomhle ročním období. LK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 170.101 (?), 15.6.2010 14:08

Dobrý den. Také zvažuji koupi sekačky Stiga, tráva místy velmi hustá a občas mi trochu přeroste.

 Po přečtení snad všech diskuzí, se také trochu obávám zda není motor Stiga turbo 53SQBW s 5, resp. u hondy motoru s5,5 koňmi slabý při záběru 53 cm. Proto uvažuji o koupi Stiga turbo 50S, motor Briggs a Str 5,5HP a záběrem 48 cm.  Myslíte, že je to dobrá volba?

 Ad pán 127.12" pro jakou sekačku jste se rozhodl a jak jste s ní spokojen?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika