Sekačka špatně hazí trávu do koše



host - 255.44 (?)
18.7.2013 17:51

Malinko zdvihni otacky motoru a nebudes met problem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
Jarda.Vysocina - (48) - 162.2 (?), 9.7.2013 14:10

Zdravím, měl jsem stejný problém. Stará elektrická sekačka sekla i dosti vysokou trávu a to i vlhkou a to celých 8 roků. Jelikož je šasi z platu, chvěním prasklo a tak jsem si koupil novou. Už při pohledu jsem viděl, že je vše jinak a první sečení to potvrdilo. Motory měly stejný výkon, koše stejný objem. Původní koš byl plastový, složený ze dvou stejných částí a tak se nechal lehce rozdělat a vysypat a omýt vodou a vyčistit. Nový koš je ze tkané umělé síťoviny což při vlhku způsobí zalepení a tak sekačka nesbírá trávu a brzy se ucpe . Nůž původní sekačky měl stejný rozměr jako ten nový, jen plochy pro vyhazování trávy a vytvoření tahu jsou na novém noži mnohem menší a mají menší sklon. Lopatky ventilátoru na motoru jsou u nové sekačky dále od sebe a jsou nižší. Jak je vidět, inovace a šetření u číňanů je problém. Nakonec jsem předělal starý plastový koš na novou sekačka používám u ní podobný nůž ,jako měla ta původní sekačka. Seče teď docela dobře, ale příště si dám lepší pozor, jak je vše vyrobeno. Největší problémem je nůž,  jsou docela drahé a je jich mnoho typů a jsou tvrdé a nedají se dobře domácky upravit (třeba nahnout  náklon lopatek) a musí být pečlivě vyvážené. Jarda 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 255.44 (?), 18.7.2013 17:51

Malinko zdvihni otacky motoru a nebudes met problem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika