Sekačka s variabilní rychlostí pojezdu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
Roxteedy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (143) - 242.192 (?) 
15.5.2011 8:28
Jo, to ruční řízení variátoru je dobrý. sám si člověk zvolí rychlost. Ale prokluz je o ničem. Kdyby jste někde vychytal další podrobnosti a typy, dejte to sem. Bude to jistě zajímat nejen mně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
Z.B. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (104) - 232.107 (?), 15.5.2011 9:32

U sekaček se nedá variátor ovládat otáčkama motoru. To by potom při pomalé jízdě moc nesekalo :-)
Raději si připlaťte 2-3 tisíce a kupte něco s pravým variátorem.

Ještě mrkněte na Husqvarna LC 48 V. Ta má ale nešťastný tunel do koše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.25 (?), 15.5.2011 13:37
Má HQ LC 48 V opravdu varitátor? Už jen dle ovládací páky poejzdu, která je stejná pro všechny modely s prokluzem, to vypadá také na prokluz. Poraďte, prosím, něco s pravým variátorem, o to tu od začátku jde. Bohužel příplatek u "značkových" modelů je skoro 10 tisíc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Z.B. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (104) - 232.107 (?), 15.5.2011 15:46

Když jsem byl minulý týden v HQ tak mi tvrdili že tam je plnohodnotný variátor. Ale po všem tom zjišťování, pídění se o různých detailech a radách "odborníků" a prodejců, které se mnohdy ukázali jako lživé a nepřesné, je lepší si vyhlédnuté stroje prohlídnout osobně. A klidně sundat i kryt na prodejně :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 15.5.2011 9:38

Zdravím, sekačka s plnohodnotným varabilním pojezdem v cenové hladině do 15000Kč se asi bude těžko shánět, protože jen hydroměnič (převodovka) s proměnným nákolnem desky čerpadla stojí cca 12000Kč. Dále jsou tyto komfortní sekačky vybaveny spoustou doplňků a tak jejich cena tomu odpovídá. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 191.214 (?), 15.5.2011 13:15

No a právě proto se diskuse točí hlavně kolem variátorů.

Což do 15.tis. taky na určité požadované úrovni tazatelem nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 147.107 (?), 15.5.2011 14:31

Variátor může být buď řetězový, nebo řemenový, provedení s proměnným průměrem řemenic. Jiný princip (třecí talířorvý) se tu asi použít nedá.

Řešení proměnné rychlosti pojezdu s hydrogenerátorem a hydromotorem, mi v tomto případě připadá trochu sci-fi, i když vyloučené to není. A bavíme se, předpokládám, o zahradní sekačce, ne o rideru, či žacím traktoru. Takže prosím ty, kteří vědí, o takovém stroji se skutečným variátorem,. aby uvedli o jaký výrobek se jedná, jiak se tu jen planě teoretizuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Z.B. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (104) - 232.107 (?), 15.5.2011 15:54

No tak to je dobrý. Já od začátku žiju v domnění, že všechny sekačky, co jsem vyjmenoval mají varátor, jak mi tvrdili prodejci. A né nějaký prokluz řemene. To je teda pěkná všivárna když vám prodejce nakecá takové hovadiny.  A to jsem se s těma sekačkama i projel po trávníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 16.5.2011 9:17

Zdravím, žádné sci-fi, ale Hondy řady HRX 4XX, 5XX. Co se týče variátoru, sám se rád nechám poučit, protože se mi zatím do ruky taková sekačka nedostala. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 85.7 (?), 16.5.2011 20:01
Konstrukce variátoru - respektive sekačky s variabilní změnou rychlosti Honda - je prostý - jedná se o kuželový kapalinový variátor, nebo lépe hydrodynamický měnič otáček - prosté a vysoce efektivní. Žádný prokluz řemene
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika