Sekačka s variabilní rychlostí pojezdu



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 216.25 (?) 
13.5.2011 19:44, zobrazeno: 69188x

Dobrý den, hledám sekačku s variabilní rychlostí pojezdu. Samozřejmě klasickou rotační, spalovací, s košem. Do 15 tisíc. Výkon motoru, ani záběr není až tak podstatný (~45cm, ~5HP). Pod pojmem variabilní myslím skutečnou více rychlostní převodovku, případně variátor, na hydro nejsou peníze. Tímto požadavkem docela narážím, protože řízený prokluz řemenu není variabilní převod, to je prasečina, Hondo... Co jsem procházel katalogy, tak všechno do 15tis je buď 1 rychlostní, nebo s podobným zařízením, jak jsem psal výše. Našel jsem pouze nejvyšší model Stiga, za 22tis nebo Vikingy, opět 25+tis. Pak samozřejmě hydro převodovky, ještě dražší. Víte o nějaké do 15 tisíc? Díky. Pavel

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Roxteedy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (143) - 242.192 (?), 13.5.2011 21:40
zatím v žádný prodejně mi to nedokázali pořádně říct. Ten variabilní pojezd v této cenové kategorii je opravdu řešený takto? Tedy napínáním řemenu a tím regulováním prokluzu? Jestli je to tak, tak je to opravdu prasečina, bo tam musí docházet k velkýmu tření. Tedy i ztrátám energie a opotřebení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 56.251 (?), 13.5.2011 22:16

To máte sice pravdu že je to hrůzostrašný systém ten řízený prokluz řemene, ale je to mnohem jednodužší a z tohoto pohledu i spolehlivější než různé variátory, hydra atd. Pravda když si řekne Husqvarna přes 600,- za řemen konkrétně na Jonsereda LM2152CMDA tak to je celkem masakr. Průser je že je tato sekačka vyrobena v USA a řemen je zřejmě vyroben dle jejich rozměrových norem a metrika tam prostě nesedí. Buď po zahřátí neustále táhne, nebo táhne velmi slabě. Možná to chce oplétaný řemen, ale ten už taky není za 39,- Jinak konstruktéři s prokluzem počítali (u Husqvarny) proto jsou obě řemenice z oceli nebo hliníku (unašeče), ne jako u jiných jednorychlostních převodovek (např CastelGarden) hliníkový unašeč a plastová řemenička na převodovce.

No a taky počítejte že každá sranda něco stojí takže když si navymýšlíte superbetelný spolehlivý hydro systém nepočítejte s tím že ho někdo vyrobí a daruje Vám ho za cenu řemenic a řemene jako to má právě ten systém řízeného prokluzu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Roxteedy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (143) - 242.192 (?), 14.5.2011 6:55
díky za vysvětlení - to je jasný, že hydro a variátor je za jiný peníze a taky složitější. Jen si říkám, že asi u příští sekačky ten variabilní pojezd oželím. Myslím si, že to funguje jak říkáte. Protože ten prokluz těžko můžu řídit úplně plynule. Stačí větší odpor při jízdě - trs trávy, nerovnost, a musí to s rychlostí zahejbat. Ještě se zeptám, jak fungujou ty "převodovky" V jedné prodejně mi řekli, že je to dost nespolehlivé. Z principu je převodovka asi jedinej kloudnej systém. Ale v praxi mám právě strach že u sekaček pod 20tis to asi zase bude o spolehlivosti. Máte to někdo?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Z.B. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (104) - 232.107 (?), 14.5.2011 9:17

Variátor je jednoduchý a spolehlivý systém. Dlouhodobě odzkoušený na skůtrech a podobných vehiklech. Já bych se toho nebál.
Hydropřevodovka je mnohonásobně složitější, jsou tam velké tlaky a v případě poruchy je to finanční problém. Mrkněte na videa a uvidíte ten rozdíl.
Variátor zde, zde a zde. Hydropřevodovka zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Roxteedy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (143) - 242.192 (?), 14.5.2011 10:39
to máte pravdu, variátor je dobrá technologie. Ale napínání a prokluz řemenu u levných sekaček má s variátorem společnýho snad jenom že je tam taky řemen :) Jinak, přemýšlím, jak vůbec může variátor v sekačce pomoct. Vlastně jo, když má co dělat a snižuje otáčky, tak se zlehčuje převod - jo, to by mělo logiku. Jinak si pořád říkám, že principielně bude asi nejlepší převodovka - klidně dvoustupňová - při stejnejch otáčkách nože rychlej/pomalej převod. Když sekám přerostlou trávu, mulčování, apod. Ale jak sem psal výše, mam obavy, jak to bude v reálu v nějaký nízký ceně zvládnutý. Pořád mi z toho vylejzá sekačka s konstatní rychlostí jako nejspolehlivější :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Z.B. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (104) - 232.107 (?), 14.5.2011 11:14

Na sekání obdélníku je variátor zbytečný. A na pravidelné týdenní sekání je i převodovka zbytečná. Ale při kličkování mezi stromy a keříky je to za trest. Zkoušel jsem za poslední týden pár sekaček a variátor je parádní věc, a když je spojen s řidítky a pracuje na principu nájezdové brzdy tak to nemá vůbec chybu. Sečení jde mnohem rychleji. A když je k tomu ještě vyšší tráva tak se bez zpomalování nedá obejít, protože se hustota i výška trávy mění podle podmínek.  U převodovkových je problém s minimální rychlostí, na vyšší trávu je ta rychlost moc vysoká.
Do hydropojezdu určitě nepůjdu, protože v případě poruchy to je nezaplatitelné a reklamní slogany o superkvalitě hondy jsou pěkné, ale stačí narazit na nepovedený výrobek a po záruce máte smůlu. Navíc při dnešním křiváctví zastoupení hondy a neuznávání jasných reklamací 5 letá záruka nemá smysl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roxteedy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (143) - 242.192 (?), 14.5.2011 13:11
já pořád nevim, esi chápu správně. Píšete o variátoru. Jaké modely např. máte na mysli? Protože to, že povolim řemen a nechám ho prokluzovat, to neni variátor. Variátor je to, na co jste výše dával ta videa. Čili v závislosti na otáčkách měním převodový poměr. Řemen by tam moc prokluzovat neměl. Je to na principu přehazovačky na kole, jen plynuolé a ne po stupních.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Z.B. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (104) - 232.107 (?), 13.5.2011 22:08

Snapper dělá s variabilním pojezdem. Stojí asi 16,5.
Snapper ENXT 22875E

Mountfield 15,5.
TORO 48 cm SD ADS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.25 (?), 14.5.2011 22:58
Díky za Vaše reakce! Jen pro upřesnění, varitátory sekaček nejsou řízené otáčkami, řídí se ručně. Toro ADS je úplně stejná prašečina, prokluz, jako u HQ a Hondy. Našel jsem, že snad Al-KO by mělo mít pravý varitátor i u levnějších modelů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika