Sekačka na vysokou trávu



host - 234.206 (?)
5.6.2007 0:12
Traktor  máme taky  (40 zetor s rotačkou), ale jsou místa kde se nevejde, nebo utopí, sečeme i močáliště a tam je třeba lehká mašina. Kus sečeme Adélou VARI, ale kola nic moc a kus křoviňákama který nemají až takový výkon. Proto zvažujeme Pantera který má větší záběr a velká kola.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 234.206 (?), 5.6.2007 0:12
Traktor  máme taky  (40 zetor s rotačkou), ale jsou místa kde se nevejde, nebo utopí, sečeme i močáliště a tam je třeba lehká mašina. Kus sečeme Adélou VARI, ale kola nic moc a kus křoviňákama který nemají až takový výkon. Proto zvažujeme Pantera který má větší záběr a velká kola.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.98 (?), 5.6.2007 12:46

Dakra jsme si pořídili loni na podzim, jako náhradu za vysloužilou MF 70. Jde o stroj jednoduché konstrukce, coz beru jako prednost vzhledem k případným opravám. Při rozhodování co koupit v dané cenové relaci (kolem 30 tis.) nás přesvědčil výkon, velká kola (prostupnost terénem) a hlavně tlakové mazání motoru BS vzhledem k členitosti terénu. Jedinou věc, kterou bych po zhruba půl roce používání sekačce vytknul (sekali jsme vzhledem k zimě / nezimě krmení skoro az do poloviny ledna), je to že zanechává dost vysoké strniště, které jde hůře pohrabovat. Je to dáno tím, že nože jsou umístěny dost vysoko nad terénem. Zřejmě, aby bylo co nejmémě kontaktů a nedocházelo k jejich opotřebení. Projevuje se to především při sekání nízké a řídké trávy, kdy se tráva před noži jakoby ohne. Ale možná jsem až moc velký puntíčkář. Nicméně tento problém, podotýkám problém u řídké, nízké trávy což bude problém všech rotačních sekaček této kategorie, jsem eliminoval výměnou nožů.  Původní nože jsem nahradil za nože z jiné rotační sekačky, které jsou nírně vytočeny směrem k terénu (vzdálenost nožů od země se snížila asi o 5 mm), ale výsledek je fantastický, za sekačkou zůstavá perfektní nízké strniště. Aby jste si mohli vychutnat výsledek tohoto tuningu :o), potřebujete alespon relativně upravenou zahradu, máte-li zahradu nerovnou budou nože trpět a tupit se, v tom případě bych zůstal u původního řešení. 

Mezi přednosti bych jestě přidal ovladatelnost, sekačka má výborně umístěné těžiště.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.99 (?), 5.6.2007 19:57

Z jaké bubnovky byly ty nože?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.98 (?), 6.6.2007 8:43

Nože kupuji u místního prodejce drobné zem. techniky, nejsou přímo z nějaké  konkrétní rotačky. V nabídce má více druhů nožů a tyto jsem původně zkoušel do rotačky ze traktor.

Vyfotím ho a vložím ho sem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.1 (?), 13.7.2007 16:11

Mám BLP 60 tekton HONDA od Dakra a naprosto bez problémů. Cena 21490,- a nože jsem koupil náhradní zatím jsem je vůbec nebrousil a to máme půl sezóny za náma. Konečně má taky Dakr v Praze prodejnu. Více na www.dakr.cz. Ovladatelnost tohoto stroje oproti Vari je úplně jinde!!! Super

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.99 (?), 13.7.2007 16:44
To celkem chápu, že se to s Vari nedá srovnat. Obzvlášť když je BLP 60  jednoúčelák, takže to dost dobře ani nejde.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.64 (?), 24.7.2007 21:48
Srovnávám to s Adélou od Vari což je jednoúčelový stroj a nemá ani šípová kola v terénu si ani neškrtnete.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 87.157 (?), 18.10.2007 0:03

Dobrý deň,

prosím o radu pri výbere bubnovej kosačky, ide o 7000 m2, terén nerovný, zväčša mierny sklon, miestami do  30 °. Ide mi o to, aby som nemal problém pri prechode do prudšieho terénu pri výjazde i zjazde (tento problém mám pri rotačnej kosačke STIGA s motorom BS - je to nepríjemné, keď uprostred práce mri prudšom svahu motor prestane bežať a treba vyčistiť karburátor). Predpokladám, že asi budú nutné väčšie kolá. Uvažoval som nad Perlou od Mauntfieldu, tiež Dakr má asi vhodný typ.

Ďakujem                      Pavol

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 18.10.2007 8:44
Sklon 30° je hodně. Myslím, že u 4 taktního motoru nebude problém jen karburátorem, ale hlavně s mazáním, kdy se olej přelévá ve skříni a buď je ho na mazaných místech málo nebo moc, tzn. motor se nedomazává nebo se naopak olej dostává do spalovacího prostoru - motor čoudí, v obou případech se ničí. Pro sečení v takovémto terénu je určen dvoutaktní motor, např. jikov (systém DAKR) nebo křovinořez. Nevím, zda je to jenom u VARI/DAKR, ale když jsou kola v záběru, nejde vymáčknout spojka, tzn. pokud sekačka jede do svahu nebo, často díky blbosti obsluhy, vjede na překážku, často nezbývá než zhasnout motor. Je to docela nebezpečné a nepraktické.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 18.10.2007 9:01
S tím výběrem bych souhlasil - 2 takt, jenom doplním, že na Dakru máme ovládání pojezdu ruční pákou na řídítkách a vypíná se i v záběru bez problémů. Pouze je občas vhodné vedení záběrových kol a lanko v bovdenu namazat. 2 takt Vám splní požadavky provozu v náročnějších svahových podmínkách. S Dakrem mám ty nejlepší zkušenosti. 
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika