Sekačka na vysokou trávu



host - 148.82 (?)
30.5.2007 20:39

Jestli jste si pořídil 2 ha luk a sháníte čím to poséct, tak si  rovnou  pořiďte traktor. Já má doma podobnou výměru, nejprve jsem si pořídil na to VARI, ale stejně jsem zkončil u supra 50 s rotačkou. Je to investice ktéra se určitě vyplatí. Supra seženete za 20, rotačku za 15 tis.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Jan Baštýř - (4), 24.5.2007 13:58
Já mám DAKR BLP 60 TEKTON Enduro 7PS s tlákovým mazáním a je to super lehoučká bubnovka šípová kola vhodná i do terénu. Výborně startuje a 7PS je dostatečně silný motor jen 39 kg!!! Ahoj Honza
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.206 (?), 24.5.2007 16:57
Co ten PANTER? Nejsem zahrádkář ale potřebuju pomlátit 2 ha luk a bažin. K tomu v zimě vyhrnout  nebo jinak zlikvidovat sníh ze 100 m dlouhé cesty. Chci výkonnou levnou mašinu. Panter mě láká nejvíc, ale zajímají mě zkušenosti šťastných nebo naopak nešťastných  majitelů. Někde jsem četl o závodech v sečení mezi: VARI Adéla - Jikov BDR 700 - DAKR Panter....a Panter vyhrál tak nevím...?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 164.178 (?), 24.5.2007 21:34
Panter vyhrál?
No nevím......a i kdyby - jedna bitva neznamená vyhrát válku  :-)
Vari je zkrátka mnohokrát osvědčená kvalita.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.99 (?), 24.5.2007 22:18
Ale jo, třeba i vyhrál. Je to otázka rychlosti pojezdu a Dakr jede myslím o malinko rychleji než DSK 316 od Vari.To ale pro mě není nic co bych zohlednil při výběru. Pět let ať Panter seče s Vari a po těch pěti letech si můžeme promluvit o výhodnosti koupě. Porovnají se náklady na provoz, údržbu a případné opravy s pořizovací cenou. I když záruka na Vari je pět let, takže náklady na opravy nula. Zlobte se na mě nebo ne, ale Vari má oravdu konstrukčně nejpropracovanější bubnové sečení a jak tady někdo už psal patentované. Netvrdím že se neláme ale Panter bohužel takovou kvalitu prostě nemá. Vemte si třeba spodek bubnovky a porovnejte. Dakr používá plast Vari má celoplošný kovový vodící disk v ložisku. Může se to Dakru vykládat pořát dokola, že ten plast nic nevydrží a brzo se prodře a že je malej, pak se podívám na tu novinku Enduro a co nevidím opět plast. Nezájem prostě  řešit připomínky. Raději budou prodávat plasty na servis. Kdo si nechá poradit lze spodní vodící disk předělat z Vari. Je to cenově dražší, ale je po problému.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.22 (?), 24.5.2007 23:14

Kdyby jste Pantera viděl, brzo by jste zjistil, že jeho podběh je plechový, uložený na ložisku...

A plastový podběh používaný u typu BL (menší stroj - jiná kce stroje) stojí asi 150 Kč...jeho životnost je otázka, možná, několika let...Takže problém v opakovaném kupování tohoto dílu bych nehledal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 98.13 (?), 25.5.2007 11:54
DAKR dělá bubnové sekačky od roku 1991, Vari to okopírovala až v roce 1997. DAKRy jsou v provozu už 16 let. DAKR nabízí pevné podběh plastový za 110 Kč i ocelový otočný na ložisku za 1100 Kč. Oba vydrží zhruba stejně. Vari nabízí pouze ocelový podběh na ložisku, který stojí asi 1500 Kč. Žádná patentová ochrana na tyto uzly není, chce to pouze zdravý rozum. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.206 (?), 28.5.2007 16:38

citát od DAKRA:

Sekačka je základní provedení stavebnice Panter. Dá se s ní sekat vysoká i nízká tráva i různé neudržované pozemky, kde rostou plevely, kopřivy a jednoleté výhonky keřů.Sekací nástavec RZS 70 má plechový žací talíř se třemi noži. Na spodní straně talíře je otočný ocelový podběh s kuličkovým ložiskem. Nad talířem je speciální rozmetadlo. Sekací nástavec má robustní trubkový rám, na němž je plátěný kryt, který chrání obsluhu. Rozmetadlo i kryt omezují namotávání velmi vysoké trávy do sekačky. Talíř je mírně skloněn vpřed, což má příznivý vliv na kvalitu strniště, a spolu s ostatními částmi sekačky brání několikanásobnému seknutí do jednotlivých stébel trávy, k čemuž u některých bubnových sekaček dochází. Talíř je při vypnutí motoru zastavován brzdou.

Spolehlivý jednoduchý žací talíř – kvalitně posečená tráva
Náš žací talíř je shora odkrytý. Je to proto, aby odhazoval posekanou trávu na stranu, mimo dosah nožů. Odhazování trávy je navíc podporováno speciálním rozmetadlem nad talířem. Pokud je talíř shora zakrytý, nože opakovaně sekají do trávy a tím ji znehodnocují. Tráva má také větší tendenci různě se namotávat do stroje. Proto naše talíře zvrchu nezakrýváme.
Žací talíř má mírný dopředný sklon, což má za následek, že nože sekají trávu před talířem, ale v zadní části jsou vedeny nad strništěm a nezkracují ho. Toto řešení šetří výkon stroje a nepoškozuje trávu. Talíř je také maximálně odkrytý ze spodní strany. Je to proto, aby byla tráva sekána co nejblíže u země. Pokud bychom zespodu zakryli celý talíř podběhem, každá nerovnost by takto krytý talíř příliš nadzdvihovala a měli bychom vysoké strniště, které se velmi špatně hrabe. Navíc je náš talíř podstatně levnější oproti talíři s celoplošným podběhem. Talíř je deformační zónou sekačky. Tak jako u automobilů, dochází i u sekaček k nehodám. Ty jsou způsobeny nárazem sekačky do velkých kamenů, ocelových trubek, betonových obrubníků a dalších předmětů, které by na sečeném pozemku správně být neměly, ale často tam jsou. Talíř je z 2 mm tlustého plechu a energii velkého nárazu utlumí tím, že se pokřiví. Pokud bychom používali tlustší a tím i pevnější plech, talíř by náraz neutlumil a přenesl by ho dál do stroje. Potom by docházelo k poškození hřídele, ložisek a dalších drahých dílů. Našich 16 let zkušeností s bubnovými sekačkami nás přivedlo k přesně takovému provedení talířů, jaké používáme. Nikomu nebereme odlišné názory, ale jsme přesvědčeni, že naše řešení žacího talíře je pro zákazníka nejvýhodnější. Máme speciální tvar žacích nožů, jsou odolnější při nárazu do kamenů a jiných pevných překážek a přitom se částečně samy dobrušují.

http://www.dakr.com/panter.html

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.206 (?), 30.5.2007 16:52

Myslíte že je to možné?

...Máme speciální tvar žacích nožů, jsou odolnější při nárazu do kamenů a jiných pevných překážek a přitom se částečně samy dobrušují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 222.45 (?), 3.10.2008 11:43

je to mozne. rovnaku technologiu pouzivaju napr. na lyziciach bagrov a inych zemnich strojech -je to dano materialem. dalsie informacie sa daju ziskat na ktorejkolvek VS strojarskeho zamerania kde maju nauku o materialoch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.82 (?), 30.5.2007 20:39

Jestli jste si pořídil 2 ha luk a sháníte čím to poséct, tak si  rovnou  pořiďte traktor. Já má doma podobnou výměru, nejprve jsem si pořídil na to VARI, ale stejně jsem zkončil u supra 50 s rotačkou. Je to investice ktéra se určitě vyplatí. Supra seženete za 20, rotačku za 15 tis.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika