Sekačka GTM 500SP1 - nefunguje pojezd



host - 32.52 (?)
3.6.2014 7:50

Děkuji Standovi za vyčerpávající odpověd

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 32.209 (?), 26.5.2014 18:17, zobrazeno: 51876x

Sekačka GTM 500SP1-2,5 roku stará, zničeho nic přestal fungovat pojezd. Lanko je vpořádku, řemen napnutý, poradíte prosím?

Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 30.56 (?), 28.5.2014 13:32

Podle mě máte pokažený pojezd. Myslím že ho budete muset opravit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.103 (?), 28.5.2014 14:14

Neduh čínských sekaček, všechny sekačky od všech výrobců jsou víceméně na jedno brdo, motor Briggs nebo Hodna, dole nůž. Rozdíly jsou právě v nekvalitě toho ostatního. Značkový motor šlape, na plechovém skeletu se nemá co porouchat, ale právě zmíněný pojezd je u číňana zdrojem častých poruch, hold laciná sekačka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 225.183 (?), 1.6.2014 21:12
Tak jsem předal sekačku k opravě a čekám co bude
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 32.72 (?), 2.6.2014 17:29

Tak je spatná převosovka pojezdu, respektivě šnek, který je plastový, tak to jsem nečekal, to že vydrží sekačka 2 roky a tři měsíce mě dost naštvalo, kolik bude stát oprava jsem ještě nezjistil.

Nemáte někdo nějaké zkušenosti?

Díky za info

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.6 (?), 2.6.2014 20:36

Šnek bývá kovový, válcovaný. Plastové je šnekové kolo a odchází nejčastěji tehdy, když se se strojem špatně zachází...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 32.52 (?), 2.6.2014 23:33

nevím jak bych mohl špatně zacházet, s pojezdem sekám jen na rovných místech a sám, nikdo jiný sekaČKU nepoužívá, proč je šnekové kolo plastové???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.63 (?), 3.6.2014 7:15

Zdravím, šnek i kolo jsou z kovu ale výrazný konstrukční nedostatek jsou opěrné podložky axiálních ložisek, které jsou plastové. Závada vznikne tak, že se axiální ložisko "propadne" do této opěrné podložky a spojka přestane spínat. Příčina je vysoká teplota axiálního (nebo obou) jehlového ložiska a tímto dojde k změknití plastové podložky a její deformaci. Původ přehřátí se bych viděl ve špatném nastavení zapínacího lanka a tím nedokonalému sepnutí kuželové spojky a vzniku teploty třením. Rozhodně nedoporučuji u těchto převodovek řídit rychlost pojezdu prokluzem spojky, vždy mít zapínací rám pojezdu zcela přimáčnutý k rámu řidítka. Oprava převodovky není běžně možná, protože náhradní díl je bohužel jen celá převodovka. Šikovný kutil nebo dobrý servis však umí vyrobit podložku (ky) z kovu a jehlová axiální ložiska jsou běžně dostupná. Při opravě je dobré hned vyměnit i těsnící gufera, i když rozměry gufer nejsou zcela běžné tak i v Česku se dají sehnat. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.52 (?), 3.6.2014 7:50

Děkuji Standovi za vyčerpávající odpověd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.134 (?), 6.6.2014 14:58

Dovolím si nesouhlasit, šnek je u gtm převodovky plastový!!! Mám je v dílně rozebrané a můžu doložit fotkou. Tento problém má skoro každá převodvka po 3 letech, pokud se špatně používí pojezd. Petrr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika