Sekačka GTM 500SP1 - nefunguje pojezd



Stránky: 1,  2   
host - 32.209 (?) 
26.5.2014 18:17, zobrazeno: 51668x

Sekačka GTM 500SP1-2,5 roku stará, zničeho nic přestal fungovat pojezd. Lanko je vpořádku, řemen napnutý, poradíte prosím?

Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 30.56 (?), 28.5.2014 13:32

Podle mě máte pokažený pojezd. Myslím že ho budete muset opravit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.103 (?), 28.5.2014 14:14

Neduh čínských sekaček, všechny sekačky od všech výrobců jsou víceméně na jedno brdo, motor Briggs nebo Hodna, dole nůž. Rozdíly jsou právě v nekvalitě toho ostatního. Značkový motor šlape, na plechovém skeletu se nemá co porouchat, ale právě zmíněný pojezd je u číňana zdrojem častých poruch, hold laciná sekačka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 225.183 (?), 1.6.2014 21:12
Tak jsem předal sekačku k opravě a čekám co bude
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 32.72 (?), 2.6.2014 17:29

Tak je spatná převosovka pojezdu, respektivě šnek, který je plastový, tak to jsem nečekal, to že vydrží sekačka 2 roky a tři měsíce mě dost naštvalo, kolik bude stát oprava jsem ještě nezjistil.

Nemáte někdo nějaké zkušenosti?

Díky za info

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.6 (?), 2.6.2014 20:36

Šnek bývá kovový, válcovaný. Plastové je šnekové kolo a odchází nejčastěji tehdy, když se se strojem špatně zachází...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 32.52 (?), 2.6.2014 23:33

nevím jak bych mohl špatně zacházet, s pojezdem sekám jen na rovných místech a sám, nikdo jiný sekaČKU nepoužívá, proč je šnekové kolo plastové???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.63 (?), 3.6.2014 7:15

Zdravím, šnek i kolo jsou z kovu ale výrazný konstrukční nedostatek jsou opěrné podložky axiálních ložisek, které jsou plastové. Závada vznikne tak, že se axiální ložisko "propadne" do této opěrné podložky a spojka přestane spínat. Příčina je vysoká teplota axiálního (nebo obou) jehlového ložiska a tímto dojde k změknití plastové podložky a její deformaci. Původ přehřátí se bych viděl ve špatném nastavení zapínacího lanka a tím nedokonalému sepnutí kuželové spojky a vzniku teploty třením. Rozhodně nedoporučuji u těchto převodovek řídit rychlost pojezdu prokluzem spojky, vždy mít zapínací rám pojezdu zcela přimáčnutý k rámu řidítka. Oprava převodovky není běžně možná, protože náhradní díl je bohužel jen celá převodovka. Šikovný kutil nebo dobrý servis však umí vyrobit podložku (ky) z kovu a jehlová axiální ložiska jsou běžně dostupná. Při opravě je dobré hned vyměnit i těsnící gufera, i když rozměry gufer nejsou zcela běžné tak i v Česku se dají sehnat. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.52 (?), 3.6.2014 7:50

Děkuji Standovi za vyčerpávající odpověd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.134 (?), 6.6.2014 14:58

Dovolím si nesouhlasit, šnek je u gtm převodovky plastový!!! Mám je v dílně rozebrané a můžu doložit fotkou. Tento problém má skoro každá převodvka po 3 letech, pokud se špatně používí pojezd. Petrr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika