rotavator Robix



host - 52.146 (?)
24.4.2009 16:05

Ahojte všetci mám PA 51 a nedávno som robil komplet GO motoru nová hlava, valec piest, krúžky ojničné ložisko atd. Nechce štartovať asi na 50 pokus chytí a hned skape vôbec nejde obrátok´.Ked ho naštartujem ide asi 30 sekúnd a potom skape aj ked odpojím kostru chípaka. Iskru dáva a sviečka je mokrá od benzínu menil som aj tyristor aj fajfku a sviečka je tiež nová. Môže toto všetko spôsobovať aj zlý predstih motora treba to nastaviť? A ako sato robí? Radte mechanici!!! Ďakujem

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 10.90 (?), 15.9.2009 13:56

Dobrý den, píšete, že používáte kvalitní olej. Pokud je to starší motor který jezdil na oleje 1:20 tak vám váš kvalitní olej rozpustil karbon. Již jsem viděl co to dokáže udělat s motorem. Zhruba 4x propláchnout celý motor čistým benzínem, až se odstraní všechen karbon. Potom ten motor opět běhal jak měl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.58 (?), 14.5.2013 17:42

Zkusil bych sestelovat pomer benzinu a vzduchu v karburatoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 221.241 (?), 11.4.2014 22:27

Vlastnim Pa-50, moc jsem to tu dokola cetl a hledal co muze byt s mym strojem. Prez cisteti karburatoru, nastavovani predstihu stropboskopem, vymeny benzinu za cerstvy, cisteni vyfuku a vseho mozneho jsem za boha nemohl prijit proc se mi to dusi a moooc kouri...

Startuje hezky, volnobeh drzi ale pridani plynu se spis zadusi a strasne dlouho trva nez se motor rozbehne, pak pokuckava a do toho to koureni.

Odelal jsem za chodu vicko sani z karbecu a ejhle, ono se to zlepsilo... Tudis jsem si myslil ze, filtr klade moc velky odpor, vytahl jsem tedy dratenku, nasadil vicko sani z5 na karbec. nastartoval a o5 to duseni.

Po odelani vicka se to zlepsilo. Tak jsem pri nastartovanem motoru priblizil dlan ke karburatoru a ten na me za chvilinku naflusal tolik benzinu az sem mel mokrou dlan. Usudek tedy je, ze mam vybehany pist motor chce to vybrus, pist dostatecne netesni a tlak, ktery vznika v klikove skrini (pri pohybu pistu dolu) unika zpet prez karburator ven a hromadi se v nasazenem vicku sani, smes bohatne a bohatne a proto to duseni... Vzdycky trochu unika zpet to karburatoru, ale urcite ne tolik jak v tomhle pripade..

zitra shodim valec a kdyztak napisu jak to vypadalo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.241 (?), 12.4.2014 22:15

Ahojte, takze jsem to shodil, a presne to co jsem si myslel. Po sundani hlavy jsem si jen tak zkusil vuly pistu ve valci. Ten tam doslova kloktal.

Tak sem shodil valec, umyl a pujde na vybrus. Ale je zajimavy, ze loziska na ojnici a klice jsou jeste v docela slusnem stavu..

UZ pred tim jsem si rikal ze to ma nejakou malou kompresy, ale dostal sem se k tomuto stroji poprve, tak jsem nevedel, jak to ma byt...  merak na tlak taky nemam, ale kdyz se k tomu rozumne pristoupi, pouzije se vyrazovaci metoda, tak se problem urcite najde...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.146 (?), 5.5.2014 19:26

prosím o sdělení, zda se dají někde sehnat náhr. díly na kultivátor PA 50, výrobek ZVL Diamon a.s. /Agrostroj Jičín/. Prosím o sdělení kontaktu. Nutně potřebuji misku s pružinou 532 997 490 178, výkres 008-25008. Budu velmi vděčná za informaci. Děkuji předem Olga Býmová, Kroměříž

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 49.79 (?), 1.5.2015 18:19

Zdravím, máme doma rotavátor ROBI 151 a chcel by som sa spýtať na schému zapaľovania a zapojenia vývodov cievky magneta - je tam jedna cievka a idú z nej 3 vodiče. A ešte neviete, že či sa vyrába nový originál valec na ROBI 151? Piest som zohnal, ale zišiel by sa pomaličky aj nový valec. Inak musím poznamenať: jednoduchý a spoľahlivý stroj, ktorý pri minimálnej údržbe podáva vynikajúci výkon. Máme ho 27 rokov a musím si zaklopať - ide ako hodinky. :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 63.38 (?), 21.4.2009 21:23

tak kupte nový písní kroužky a když to nepomůže tak nový válec a píst.nemá to totiž kompres.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 52.146 (?), 24.4.2009 16:05

Ahojte všetci mám PA 51 a nedávno som robil komplet GO motoru nová hlava, valec piest, krúžky ojničné ložisko atd. Nechce štartovať asi na 50 pokus chytí a hned skape vôbec nejde obrátok´.Ked ho naštartujem ide asi 30 sekúnd a potom skape aj ked odpojím kostru chípaka. Iskru dáva a sviečka je mokrá od benzínu menil som aj tyristor aj fajfku a sviečka je tiež nová. Môže toto všetko spôsobovať aj zlý predstih motora treba to nastaviť? A ako sato robí? Radte mechanici!!! Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
motlk - (1) - 34.243 (?), 18.5.2009 23:00

Zdravím všechny Robixáky.
Mám tento problém. Pořídil jsem starší kultivátor Robix rv. 1990 (Robi 55).
Výfuk byl ucpaný/zakarbonizovaný tak jsem jej vypálil a nyní je v pořádku.

Problém je však s během motoru.
Když nastartuju s otevřeným sytičem, tak motor běží na volnoběh tak 15 sekund a chcípne. Pak už nastartovat nejde. Musím sytič zavřít a pak zase naskočí opět tak na těch 15 sekund.
Dále jsem zjistitl, že když dám páčku sytiče do mezipolohy - tzn ani otevřeno ani uzavřeno, tak motor naskočí a běží. Ale výkon nic moc. Jakmile sytič po zahřátí zavřu, tak hned chcípne.

V diskuzi jsem se dočetl, že by se měly nastavit otáčky volnoběhu pomocí seřizovacího šroubku na karburátoru, ale ať jsem s nim otáčel kam chtěl, tak to žádný vliv nemělo.

Kde by mohl být problém? V karburátoru?
Zkoušel jsem jej rozmontovat, profoukat trysky, ale efekt to žádný němělo.
Taky svíčku jsem vyměníl za novou. Rovněž bez efektu.

Díky moc za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 26.217 (?), 19.5.2009 7:00

Šroubek bohatosti směsi máte nastavený správně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika