Aku 40V - program



host - 162.232 (?)
14.4.2019 8:21

Už jsem dřív psal v jiném vlákně o Greenworksu. To ho ještě neprodával Mountfield. Ten nesnáším a zatím jsem tam nic nekoupil a neskutečně mě štve, že teď začali s Grenworksem zrovna tito zmetci. 

Uváděný vyžínač G40LT30 mám už třetí sezónu. Zvládne pohodlně začistit zahradu 600m2 - okolo stromů, keřů, záhonu. Odhaduji délka asi 80 metrů. Baterie ještě zbyde.Vyžíná parádně, jde sklopit i hlava na zarovnání trávy. Baterii bych koupil jedině 4 Ah a víc, kvůli jiným strojům, kde je kapacita třeba. Mám ještě od stejné značky fukar/vysavač GD40BV (dříve označení GWBV 4028 i) neskutečný pomocník, ten ale žere docela dost. Plánuju ještě pilu ta jejich má větší rychlost řetězu jak hecht. Láká mně ale i ta jednoručka...

Dílenské aku náředí mám Ryobi a proto jsem koupil plotostřih OHT 1855 od nich. Není teleskopický, je na 18V, výkounu přebytek. Udržuju s ním 15m živého plotu (výška 2m). Bez problému.

Jen moje postřehy. Vývoj a dostupnost jde v aku programu zrovna teď neskutečně dopředu, 

Taky Petr.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 242.182 (?), 11.4.2019 16:03

Možná klikař jsem, ale mám ještě pilu Hecht 945 a ta je starší než 10let a kupoval jsem na ni nic jiného než jednou lištu a asi 15 x řetěz. Čas od času říznu do země. Nic jiného.  Tehdy stála 5 tis. Mimochodem až odejde koupím si accu a protože mám ze sekačky dva akumulátorya tak si tipněte jakou značku. Spíš než pomlouvat je lepší si to vyzkoušet teda pokud nejste prodejce, který prodává jinou značku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 11.4.2019 22:12

242.182 - 10let starý stroj nevypovídá o současné "kvalitě" výrobků jekékoliv značky naprosto nic.

Můžete citovat z mého příspěvku jakoukoliv pomluvu kohokoliv, nebo jste naopak prodejcem hechtu? S internetem pracujete běžně tak pro Vás jistě nebude problém nalézt zkušenosti reálných uživatelů hechtu s uznáváním záručních oprav v ČR.

Ano, osobní zkušenost s hechtem mám, naprosto minimální životnost ložiska strunové hlavy v akku vyžínači. Po zkušenostech s pokusy o záruční opravy s dovozcem v ČR můj prodejce ani neztrácel svůj i můj čas a rovnou mi ložisko vyměnil na své náklady aby zachoval dobrý vztah s koncovým zákazníkem. Doufám, že Vám to takto stačí a nebudete dál vymýšlet další možné teorie.Přeji Vám Vaše štěstí na konkrétní výrobky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.109 (?), 10.4.2019 17:56

To čo píšete je jednoduché, zrozumiteľné len tu je taký menší problém.Neni to pravda.

Akumulátory z väčšou prúdovou hustotou niesu problém.Problém je ich exotičnosť a cena.Viete ono to funguje tak že buď chcete na daný objem napätie alebo prúd.Môžete mať napríklad 40v 6Ah baterku alebo približne takú istú 80V 3Ah baterku.To platí nezávisle na tom čo je na ktorom papieri od výrobcu napísané.No a nepredpokladám že v horizonte 5 alebo 10 rokov vznikne nová prevratná technológia.

Chcel by som podotknúť aj to že všetci štandardný výrobcovia  sa snažia dodržať to čo píšu v prospektoch.Toto však neni pravidlo u "výrobcoch" typu Hecht a neviem aké všetky ste menoval.Je pravidlo že to čo píšu je pomerne dosť nadsadené.

  Ďalšia otázka je to že jednosmerných 80V sa už nepovažuje za "bezpečné napätie."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.141 (?), 10.4.2019 21:37
Myslím si, že tazatel došel k jednomu z předpokládaných závěrů-získá jednu z nejkvalitnějších strunovek v segmentu, kterou využije nejčastěji a dál se uvidí.Získá zkušenosti s aku programem a někoho to nadchne a někoho otráví.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.1 (?), 10.4.2019 22:25

STIHL FSA 56 + 2x AK 10 + AL101, 36 V / 1,6 Ah Li-ion za 6000Kč není špatná nabídka, když se k tomu ještě vezme STIHL Compact HSA 56 (na živý plot) Pak už investice do baterie a nabíječky dává větší využítí a větší návratnost.

Ale ta baterka mně přijde na dnešek už trochu málo. Vydrží sotva 20 minut v provozu. :-(

Stiga už plánuje pro příští rok řadu 120V a Bosch chce přijít s 60V kombi program. Tak pak rozumím výprodeji u Stihlu. 36V/1,6Ah je tak na malou zahrádku 300-400 m2. Víc ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.141 (?), 11.4.2019 2:20
Stihl Aku Pro jede ve stejným napětí jen s větším výběrem produktů, rychlonabíječkami... Myslíte si že jde o výprodej?Nebo jen zpřístupnění cenové pro širší spektrum zákazníků.Každopádně nato dám řeč se schopným a sdílným obchodníkem, sám zvažují vyžínač +plotostřih.Mám sice stigu sekačku multiclip, ale aku od stigy mě moc neoslovilo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.141 (?), 11.4.2019 1:52
Dovolím si zkopírovat jeden z mnoha názorů při reklamaci hecht :10% Nedoporučuje produkt naprosto nepoužitelný výrobek vibrace, že se celý stroj rozpadá po 20 hodinách práce havarie ložiska válce neuznaná reklamace, neustálé hledání důvodů proč reklamaci neuznat, vlastní výklad zákonů od pracovníků servisu vyhozené peníze Již nikdy nic se značkou Hecht při stavu soudnictví v Česku naprostá beznaděj... a votom to je.Kdo nechápe že za menší cenu dostane menší kvalitu, pak se diví.Nesrovnával by jsem nesrovnatelné.Pokud si někdo koupí levný výrobek na občasné použití, nečeká od něj zázraky a funguje mu, tak jen dobře, ale pokud nejde, nebo se něco poláme, tak je tolik odůvodňovacích vět, proč neuznat reklamaci, že nakonec je vina vždy na vině zákazníka-přetěžování, nadměrné použití, nevhodné použití atd.Ale jak někdo napsal: tak co, vyhodím a koupím si další, za ty peníze, no nekupte to.Proto mě udivuje jejich cenové dohánění konkurence, pak to postrádá smysl nákup něčeho co je drahé s omezenou životností.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.109 (?), 11.4.2019 6:46

Takže egopower.

  Musím povedať že konečne začali na slovensku tlačiť miliony a miliardy eur do vývoja novej prevratnej technológie ktorá nahradí kapacitou a prúdom súčasnú "zastaralú" Li-on technológiu.

 Pokiaľ tomu veríte, je to váš problém.A pokiaľ veríte vzletným reklamným rečiam -odporúčam čítať medzi riadkami a dávať si do súvislosti fakty a nie fotky.

Špička vývoja je USA a Čína.Investujú obrovské peniaze do vývoja.Pokiaľ by aj už mali niečo vymyslené -trvá to roky kým asa to doladí, potom ďalšie roky kým sa to dostane do výroby a následne ďalšie roky kým táto technológia zlacnie natoľko že bude použiteľná v" ľudových" aplikáciách.

Li-on je v predaji v náradí cca 15 rokov/čo si pamätám. Táto technológia bola vymyslená v roku 1911.Následne zdokonalená v roku 1960.A prvýkrát bola v sériovej výrobe v roku 1991.Máme rok 2019 a v rozumnej cene je táto technológia dostupná cca 5rokov.No a podľa jednoduchých počtov z prvéfo stupňa základnej školy to znamená že li-on bol vyrábaný23 rokov kým to bolo relatívne slušne dostupné pre masy.

  Čiže prepáčte mi že som pomerne dosť skeptický ku tomu že behom 5-10rokov sa tu objaví niečo čo bude podstatne kvalitnejšie ako li-ion, li-pol alebo li-fe články.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
biocz - (14) - 220.18 (?), 12.4.2019 19:23

Tak můj závěr v hledání kvalitní strunovky je následující. 

Z hlediska kvality a ceny je jasně nejlepší 

STIHL FSA 56 set AK 10 + AL 101 teď v akci za 5190,- 

Za tuto cenu se nedá nic konkurenceschopného koupit.

A nebo pak v Lidlu komplet 40V Florabest za 3400,- Kč

A doufat, že vydrží více než dva roky, a po prvním problému ho vyhodit a za ty tři roky koupit zase něco jiného.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.232 (?), 14.4.2019 8:21

Už jsem dřív psal v jiném vlákně o Greenworksu. To ho ještě neprodával Mountfield. Ten nesnáším a zatím jsem tam nic nekoupil a neskutečně mě štve, že teď začali s Grenworksem zrovna tito zmetci. 

Uváděný vyžínač G40LT30 mám už třetí sezónu. Zvládne pohodlně začistit zahradu 600m2 - okolo stromů, keřů, záhonu. Odhaduji délka asi 80 metrů. Baterie ještě zbyde.Vyžíná parádně, jde sklopit i hlava na zarovnání trávy. Baterii bych koupil jedině 4 Ah a víc, kvůli jiným strojům, kde je kapacita třeba. Mám ještě od stejné značky fukar/vysavač GD40BV (dříve označení GWBV 4028 i) neskutečný pomocník, ten ale žere docela dost. Plánuju ještě pilu ta jejich má větší rychlost řetězu jak hecht. Láká mně ale i ta jednoručka...

Dílenské aku náředí mám Ryobi a proto jsem koupil plotostřih OHT 1855 od nich. Není teleskopický, je na 18V, výkounu přebytek. Udržuju s ním 15m živého plotu (výška 2m). Bez problému.

Jen moje postřehy. Vývoj a dostupnost jde v aku programu zrovna teď neskutečně dopředu, 

Taky Petr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika