Přidřený motor kosy Grizzly MTS 34



host - 34.103 (?) 
1.7.2010 12:57, zobrazeno: 13452x

Zdravím všechny kdo mají zkušenosti a mohou poradit..  přidřel jsem motor na křoviňáku Grizzly MTS 34 při sekání s žacím kotoučem, který jsem před tím téměř nepoužíval.  Mám ho 3 roky a se strunou vše bez problémů. Mám za to, že jsem ho "přetočil" - nebyl dostatečně zatížen a kotouč svojí setrvačnosí tomu poněkud napomáhá. Po vychladnutí jde nastartovat  (přidal jsem oleje do benzínu - jinak 1:40, benzín asi měsíc starý)  ale běží jen asi 2 min. a opět se zastavuje a nejde šňůrou nastartovat - na tvrdo, ale když vychladne tak se vše opakuje.. stáhl jsem válec - vše bez zjevného poškození - píst v pořádku, kroužky taky, válec hladký.. že by klika a její ložiska? Ale že až po zahřátí..?

Dík za případné rady.. Borda

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 182.202 (?), 1.7.2010 13:50

Dobrý den!  Myslím si, že Vám prasklo ložisko na klice. Mě se to před několika lety stalo smot. pilou podobně. Akorát mě ten odštěpek vylágroval celý motor. Teď záleží na Vás, jestli budete chtít investovat do opravy, která bude dražší než celý v uvozovkách křoviňák, nebo ho dát dětem na hraní a koupit si dražší značkový křovinořez, jako Stihl nebo Husqvarnu. Použitý nůž na poruchu nemá žádný vliv. Naopak motor trpí právě nejvíc při používání struny, kvůli odporu. Spíš by jste si křov. používáním nože ušetřil. Ještě zkuste zapajtlovat s klikou, jestli v ní chrastí, pak je to jasný. Ono co čekáte něco od nářadí z marketu za pár stovek. Zdravím Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 125.250 (?), 1.7.2010 16:27

Jak psal kolega bude neco praskleho, ale kdyz praskne loz. klec tak je tovetsinou nadobro, spis skontrolujte pist, pouhym prohlednutim nemusite odhalit prasklinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 34.103 (?), 12.7.2010 20:26

Pánové díky, je to tak. Rozdělal jsem ho ještě jednou a ložisko na ojničním čepu je poškozené a kousky kovu se nakonec přece jen dostaly až k pístu a ten je v jednom místě podrápaný. Teď řeším to dilema s novou kosou..

Borda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 28.157 (?), 13.7.2010 5:48

dobrý den, toto sú tie motorové kosy levné z Azie, u nás sa hovorí za málo penez málo muziky.

Chcem Vám pripomenúť, že zvážte či nekúpiť motorovú kosu osvedčenej výroby značky STIHL, HQ, DOLMAR, SÓLO, je to investice na dlhší dobu.

Radšej silnejší stroj napr. STIHL FS 130 4 MIX, výkonný a spolehlivý stroj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika