Práce



host - 175.210 (?)
28.4.2013 11:58

Pane PP, váš příspěvek je přímo úžasný. Na hloupost nereagujete, ale když to někdo aspoň trochu rozebere, tak ho zhazujete. Se zarostlou zahradou o rozloze „třicet čtverečních metrů“ bych tu ani nechodil, vždyť obývací pokoj v činžáku je větší. Já bych se rozhodně přidržel 10.238. Používat na tak „obrovskou“ plochu křovinák by mělo být trestné.

brousek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 208.68 (?), 7.12.2012 4:39
Bohužel trend je takový, sekat co nejméně cyklů, snažím se to uhnat nejméně na čtyři, ale byla doba, že jich bylo i dvanáct, tak cena musela jít výše za náročnost, doba kdy se sekalo za 1kč /metr a benzín byl za dvacku je pryč.A k parkovému sekáni se člověk nedostane, to dělají technické služby.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.238 (?), 24.4.2013 8:16

Údržbu zeleně dělám na živnost už nějaký ten pátek a sekat 1m vysokou trávu i s úklidem za 1,50 Kč za m2 je taková malá ekonomická sebevražda. Nehledě na to, že je to zbytečné podrážení ceny jak konkurenci tak zejména sobě samému. Tohle už je neudržovaná plocha, tedy ruderální porost u kterého bych pod 4Kč/m2 nešel, snad jedině při velkých výměrách.

Druhá věc je to, že kvůli 30m2 se nevyplatí ani vstávat z postele...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.31 (?), 27.4.2013 21:53

naprostej souhlas, začínám mít averzi na "kolegy zahradníky" kteří to frkaj za 1,50 Kč/m2.  To se pak zákazníkovi někdy těžko argumentuje... Nerozumim tomu jak si někdo neváží své práce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.126 (?), 28.4.2013 2:57
Práce Vás musí(měla by)bavit a ne ji mít jen jako zlatý důl.Nikde nebylo napsáno, že sekáni je s úklidem, to se zbytečně prodražuje a málo kde je to nutné, navíc,kdo má zaměstnance, musí navýšit cenu, nehledě nato, že se ke stroji nechovají jako k vlastnímu.Někomu se zdá za 1.50/m2 o finanční sebevraždě, jinému o zlatém dolu.Nejde mít 2400kč/hod. každý den, záleží na použité technice, od toho jde produktivita a následně cena
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6530) - 9.2 (?), 28.4.2013 8:30

208.68: Tak to prostě nedělejte, když je to tak nevýhodný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 175.210 (?), 28.4.2013 11:58

Pane PP, váš příspěvek je přímo úžasný. Na hloupost nereagujete, ale když to někdo aspoň trochu rozebere, tak ho zhazujete. Se zarostlou zahradou o rozloze „třicet čtverečních metrů“ bych tu ani nechodil, vždyť obývací pokoj v činžáku je větší. Já bych se rozhodně přidržel 10.238. Používat na tak „obrovskou“ plochu křovinák by mělo být trestné.

brousek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.126 (?), 28.4.2013 20:54
Pan PP to rozsekl, vůbec nic nepochopil, rozebrání nákladů bylo reakcí na příspěvek: sekal by jsem to za 1kč a byl bych milionář.Dám příklad-koupím použitelnej křoviňák na celodenní práci za 20000kč.200m2 se vyžíná při 30cm asi hodinu, natu mě to vezme min.1litr benzínu včetně syntetiky oleje za 50kč plus strunu za 25kč, na amortizaci stroje počítám 20kč, suma sumárum=200kč-50-20-25=105kč z kterých si zaplatím cestu a zdaním 25%.To je vejvar, dělník u pásu má víc a po celý rok stabilně bez ohledu na počasí.Takže sekat za víc nebo bez dokladu, už jasné?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6530) - 14.199 (?), 29.4.2013 7:13

Tak opakuju, prostě to nedělejte a jděte si stoupnout k pásu, když tomu dělníkovi tak závidíte. Je to Váš job. Vaše kalkulace mně nezajímají, ostatně asi nikoho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.31 (?), 29.4.2013 21:17

pane PP, kdyby takováto práce byla vaší obživou mluvil by jste jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 29.4.2013 22:58

Já jsem to tedy nepochopil stejně jako PP. Je to otázka nabídky a poptávky. Buď se mi to vyplatí dělat nebo nevyplatí. Nelze přece dělat těžkou práci s vibrujícím strojem ve svahu za provozní náklady. Zahradničení je koníček, ale půl hektaru křoviňákem nikdo asi pro zábavu neseče.
   Problém nastane, když přiměřená cena za práci přijde majiteli pozemku příliš vysoká a tak se radši smíří s neposečeným trávníkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika