Postřikovač - délka trubičky - na stromy



host - 60.232 (?)
5.4.2024 14:48

Pudloo stříkat to po napumpování bude. Standardizované to není, ale u teleskopické tyče by mělo být uvedené napojení na hadičky s vnitřním průměrem v mm. Sám mám noname postřikovač i tyč a na těch mých pár stromů mi to stačí.  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Pudloo - (24) - 160.154 (?), 5.4.2024 12:25, zobrazeno: 500x

Mám nějaký noname postřikovač 5l a nedokážu s ním řádně postříkat ze země ani polokmeny. Stejně je v rozkladu, tak uvažuji o koupi lepšího. A narazila - jako vždycky, když jdete kupovat, čemu nerozumíte. A záplava levných asi šmejdů.

Stačí mi s mechanickou pumpou. Stačí mi 5l, 10 je až až.

Některé mají prodlužovací, někdy i teleskopickou tyč. Tak to se mi zdá, že bych chtěla, ale uvažuji, není v tom nějaký háček? Třeba jaký to potřebuje tlak, bude to vůbec stříkat? 

Také se někdy prodávají ty prodlužovací tyče zvlášť a není tam uvedeno, ke kterému postiřikovači jsou - je to snad standardizované, všechno stejné? 

Uvítám tipy, co si koupit na postříkání stromů bez žebříku. A upozornění na okolnosti, které jsem neuvažovala.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 60.232 (?), 5.4.2024 14:48

Pudloo stříkat to po napumpování bude. Standardizované to není, ale u teleskopické tyče by mělo být uvedené napojení na hadičky s vnitřním průměrem v mm. Sám mám noname postřikovač i tyč a na těch mých pár stromů mi to stačí.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 214.246 (?), 5.4.2024 18:43
Tak udělejte na tom starém postřikovač ůpravu.Trubičku preříznéte v půlce, kupte si 3 m plastové hadičky za 50 korun,2 sponky na upevnění a slabý 3 m bambusový prut.Část trubičky si můžete sebou vzít jako vzor.Kupte slabší a když ji ohřeje, nemusíte ji ani spolková.Bude držet sama. Pripevnite izolepou paskouna na lehkou tyčku a dosáhnete 4m.Pokud to nebude ucpané dotlaci to pri 1 atm 10m nahoru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 214.246 (?), 5.4.2024 18:46
Asi tak
Postřikovač
Postřikovač
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6508) - 9.142 (?), 5.4.2024 19:04

Akorát to při 1 atm a 10 m výšky nepoteče, natož by to stříkalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 214.246 (?), 6.4.2024 6:40

Ajeje, ubožák se ozval, zkouší nás tady z fyziky. Ještě Archimédův zákon.  Nebojte se paní poteče to, když tak prifouknete. Vy nebudet výškou ani v polovičce. Nebo si kupte teleskopickou tyč 1-3-5m 1700kc  nebo jinou levnejsi  . 
 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6508) - 9.142 (?), 6.4.2024 7:53

214.246: Nevím proč ubožák, ostatně je mi to jedno. Žebych 246. zboural bábovičku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pudloo - (24) - 239.14 (?), 9.4.2024 13:35

moc děkuji, zní to dobře. Stejně potřebuji nový postřikovač, on se mi noname již poněkud rozpadá ve více místech (pojistný ventil jsem už musela zalepit tavnou pistolí, už nejistí, trubička odpadává), ale alespoň tedy nemusím tak moc řešit značku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika