Porisko sekery



host - 31.196 (?)
26.1.2010 19:33

Souhlasím s názorem o fermeži, ale od doby co jsem koupil Fiskarsku, tak nevím co je výměna topora.Cena je sice vyšší, ale pokud budete sekeru hodně využívat, neváhejte a obětujte ty peníze...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 217.147 (?), 22.1.2010 19:21, zobrazeno: 19346x

Dobry den idem davat do sekery nove porisko a chcem sa spytat ci mozem dat napucat do vody spoj kde porisko je v sekere... bojim sa vsak aby to potom neoslabilo porisko ze bude meksie... mam to dat napucat alebo nie???..poradte prosim... Dakujem

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
1b - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 178.146 (?), 22.1.2010 20:27

 Nasadit, pevně zaklínovat a do vody, až bude násada seschlá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 14.151 (?), 22.1.2010 21:51

Nenamáčet!!! Nová topůrka u všech nástrojů natírám fermeží. Toporo v sekyře, motyce aj., upnu např. ve svěráku tak, aby zaklínkovaná část byla vodorovně a tento konec několik dnů natírám fermeží, která se takto postupně vsakuje. Tím napuštěná část topora ztvrdne a hlavně naimpregnuje vůči vlhkosti, která je největším nepřítelem násad. Zbytek topora 2x natřu a přebytečnou fermež na druhý den setřu. Dělal to tak můj otec a dělám to i já již 30 let. Moje motyky jsou i po deseti letech pevné, u sekyry jsem vždy násadu spíš zdevastoval, proto jsem si koupil Fiskars a mám pokoj. To, co dělávali naše babičky - zamáčet uvolněné motyky ve vodě, byla z nouze cnost. Dřevo se roztáhlo, spoj se zpevnil, ale při práci na slunci násada vyschla a situace byla horší než před tím, poněvadž dřevo se omačkalo. Takže spoj pořádně (nejlépe křížově) zaklínkovat a řádně napustit fermeží. Jednou ročně, obvykle v zimě tento proces ve zkrácené míře opakuji - obvykle stačí přetřítí hadrem napuštěným ferměží a pár kapek do konce s klínky. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.31 (?), 22.1.2010 22:30

Ja mam taky jeden tip. Namisto klinku, ktery (zejmena po vyschnuti dreva topora) rad vypadava pouzivam vruty do dreva! Do zarezu pro klinek zasroubuju dva vedle sebe. Pouzivam se sestihrannou hlavou protoze to chce dost silu na dotazeni. Velikost 30x5 nebo podobnou - podle velikosti sekery a topora. Drzi to opravdu dobre. Topurko spise ulomim nez by vypadlo. Pri ulomeni to ma zase vyhodu, ze za vrut vezmu klicem, vysroubuju a ulomeny "spunt" z oka sekery vypadne snadno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 218.139 (?), 23.1.2010 10:49

dakujem za typy teraz viem ze rozhodne nenamacat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 31.196 (?), 26.1.2010 19:33

Souhlasím s názorem o fermeži, ale od doby co jsem koupil Fiskarsku, tak nevím co je výměna topora.Cena je sice vyšší, ale pokud budete sekeru hodně využívat, neváhejte a obětujte ty peníze...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 148.74 (?), 29.1.2010 10:44

s tou fermezov je to fakt dobry napad, napasoval som porisko na sekeru, zaklinoval troma samoreznymi srobmi a na koniec tri dni som to pravidelne (ten spoj sekera porisko) natieral fermezov a nakoniec som aj rucku celu potrel.Bol som to vyskusat a sekera sa ani nehla je to tuhe a drzi fakt perfektne este raz dakujem za napad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika